لبخند زدن و خوش و بش با شیاطین ممنوع است

امام جمعه شهرستان قرچک گفت : با شیاطین و هم پیمانانشان نباید خوش و بش کرد و نباید هرگز از آنها ترسید و به آنها اعتماد کرد. باید در برخورد با دشمن موذی موضع محکم و سخت گرفت و لبخند معنایی ندارد.

به گزارش قرچک آنلاین; حجت الاسلام و المسلمین حجت الله اسماعیلی امام جمعه شهرستان قرچک در خطبه نماز جمعه شهرستانقرچک اظهار داشت: بزرگترین عبرت تاریخ اسلام از ظهور تا تثبیت، عاشورای ابا عبد الله الحسین (ع) است. عاشورایی که از قیام هدفمند آغاز شد و ریشه همه نهضت های حق طلبانه گردید. بزرگترین محصول عاشورا، احیا و ماندگاری غدیر بود. ماندن و تاثیر اسلام، شرافت انسانی، اخلاق نبوی، تفکر علوی در دنیای کنونی به برکت عاشورا است.
امام جمعه قرچک گفت: اگر موضع سید الشهدا (ع) صلح بود معامله و سکوت بود، امروز از اسلام خبری نبود. امام راحل در صحیفه نور جلد ۹ و صفحه ۲۰۲ فرموده اند: ” واقعه عظیم عاشورا از سال ۶۱ هجری تا خرداد ۴۲ و از خرداد ۴۲ تا قیام حضرت مهد (عج) در هر مقطعی انقلاب ساز است. “اگر بخواهیم دوام بیاوریم، از اسلام بهره ببریم، از هجمه ها و حمله های شیاطین در امان بمانیم ، استقلال و آزادی مان را حفظ کنیم، به عقب بر نگردیم باید از عاشورا درس بگیریم.
وی افزود: نقشه دشمنان قرآن و عترت این است که شعور را از شور محرم و صفر بگیرند، یکی از صاحب نظران گروه ضد اسلامی در انگلستان میگوید : ” اگر عزاداری های محرم هدفمند گردد دیگر هیچ سلاحی نمی تواند در برابر آن مقابله کند.”
خطب جمعه قرچک گفت: آن هیتئی و مسجدی امام حسینی است که شاخصه های لازم توجه به معنویت، دفاع از ارزش های اسلامی، دفاع از حریم امامت و ولایت، بیان اهداف امام حسین (ع)، ترویج فرهنگ حق محوری، تقویت عنصر تعهد و اعتقاد، تقویت فرهنگ آثار و مقاومت ، ترویج و تبیین فلسفه جهاد و شهادت، تقویت فرهنگ استکبار ستیزی، اجرای فریضه همگانی امر به معروف و نهی از منکر، بصیرت در ولایتمداری و تروج احکام اسلامی داشته باشد؛ دستیابی به این ملزومات فقط از طریق تبلیغ علماء آگاه در منابر امکان پذیر است. مخالف آن سبک و سیاق، مخالف غدیر است. چون مخالفین غدیر یک هدف داشتند و آن تعطیل شدن تفسیر و تبلیغ بود.
رییس ستاد احیا امر به معروف و نه از منکر شهرستان قرچک تاکید کرد: غدیر یعنی اجرای احکام الهی، غدیر یعنی اجرای عدالت، غدیر یعنی اجرای عدالت، غدیر یعنی آزادی، یعنی اسلام ناب، غدیر یعنی عزت، غدیر یعنی محرومیت زدایی، غدیر یعنی مظلوم نوازی، غدیر یعنی صلح و آرامش، غدیر یعنی خیر و برکت؛ و غدیر مجموعا به معنای تمامی برکات است.
حجت الاسلام و المسلمین حجت الله اسماعیلی بیان کرد: هفته نیروی انتظامی را گرامی میداریم. مهمترین وظیفه ناجا ایجاد امنیت و آزادی برای مومنین و پاکان و ایجاد نا امنی و رعب و وحشت برای ظالمین و مفسدین است. “کُونُواْ قَوَّامِینَ بِالْقِسْطِ شُهَدَاء لِلّهِ” ( مظهر عدل و داد اسلامی باشید).
امام جمعه شهرستان قرچک گفت: امام عزیز (ره) فرموده اند : “زنده نگه داشتن غدیر به اینست که دولت و ملت مسلمان، روش حضرت امیر (ع) را در پیش گیرند. هر مسئول در حکومت اسلامی باید علوی باشد” . رهبر عزیز نیز فرموده اند : ” نیروی انتظامی باید مظهر عزت و اقتدار و مایه رعفت و رحمت باشد.”
خطیب جمعه قرچک تاکید کرد: فاجعه تاسف بار منا و جان باختن عزیزان و زائران خانه خدا را به همه ملت، خانواده های مصیبت دیده و رهبر فرزانه تسلیت عرض می کنیم و از همه سروران بابت ابراز محبت و همدردی تشکر می کنم. سوء مدیریت آل سعود خباثت و کینه توزی عوامل امنیتی عربستان عامل این حادثه تلخ گردید. چنان خباثت و بی توجهی شدید بود که با نهیب حیدری مقام معظم رهبری سر تعظیم فرود آوردند و همکاری کردند. آنجا که حضرت آقا فرمودند چنانچه همکاری نکنند عکس العمل ما سخت و خشن خواهد بود؛ به وحشت افتادند و این حمایت و دفاع به موقع زخم های دل خانواده های مصیبت دیده را آلام بخشید.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان قرچک گفت: دشمنان پیامبر و اهل بیت (ع) هیچ وقت بدون نقشه نبوده اند و نیستند و اهدافی همچون تبدیل نماد الهی و وحدت بخش حج به عامل تفرق، دامن زدن به اختلاف شیعه و سنی، تضعیف مناسک حج و تبلیغ سوء عدم حضور حاجیان به صرف هزینه حج در امور خیر را دنبال می کنند.از تبعات مثبت این اتفاق، مطالبات همگانی دنیای اسلام در تغییر مدیریت حج است. کشوری که ثروتمندترین کشور دنیا و داعیه تولیت مکه و مدینه را دارد بی تدبیر و بی تعهد است.
وی در ادامه یادآور شد: یکی از ناظران انگلیسی اظهار داشت من همه چیز را از نزدیک دیدم، نباید مشیت الهی را بهانه کرد، خشونت و بیرحمی پلیس را به حساب چه باید گذاشت. قبل از منا در مسجدی بودیم و راه خروج را بستند، به حدی جمعیت زیاد بود و فشار می آمد که عده ای داشتند از بین می رفتند و ماموران بی دلیل می خندیدند و جواب نمی دادند.
حجت الاسلام اسماعیلی تاکید کرد: مشکل کنونی کشور بخاطر وجود آدمهای بعضا بی خیال و سهل اندیشی است که واقعیات را نمی فهمند. البته این افراد در مقابل انبوه عظیم جمعیت انقلابی، آگاه و بصیر کشور مردودند و در اقلیتند، اما فعالند و می نویسند و پشتیبانی دشمن را دارند. مذاکره با آمریکا یعنی راه نفوذ آمریکا را باز کردن، مذاکره با آمریکا ممنوع است چون هچ نفعی بحال ما ندارد و بر عکس همه اش ضرر است. مذاکره ما فقط در مورد مساله مهم هسته ای است. ایستادگی در برابر استکبار احترام به بشریت و همه ملت ها است.
وی گفت: افراد سهل اندیش می گویند چگونه در صدر اسلام مذاکره بوده است و علی (ع) با زبیر و امام حسین (ع) با عمر سعد مذاکره کردند. حضرت آقا فرمودند: ” امیر المومنین و امام حسین (ع) امر به معروف کردند و نه معامله! نهیب و نصیحت کردند! این کجا به معنی چیزی دادن و گرفتن است. ” .
خطیب جمعه قرچک تاکید کرد: متاسفانه عده ای برای توجیه مذاکره با شیطان بزرگ با نگاهی عوامانه اینگونه مسائل را در روزنامه ها، سخنرانی ها و فضای مجازی مطرح می کنند که کاملا اشتباه است. ما با همه کشور ها عملا مذاکره داریم ولی با آمریکا مذاکره نمی کنیم چون هدف آمریکا نفوذ کردن و دخالت در امور داخلی است. تحمیل سیاست های شیطانی و سلطه است.
وی ادامه داد: شما شاهدید که روسیه با همکاری ایران به کمک دولت قانونی و ملت مظلوم سوریه آمده است تا داعشی ها را نابود کنند. آمریکا ، انگلیس و ترکیه معترض شده اند! چون داعش دست نشانده و ابزار آمریکا و عربستان در منطقه است. عربستان به چه جرمی مردم یمن را به خاک و خون کشانده است ، کودکان، زنان و مردان بی دفاع را قتل عام می کنند. اینجا باید اعتراض کنید تا نشان دهید شما مدافع حقوق بشرید.
امام جمعه قرچک در پایان خطبه های نماز جمعه تاکید کرد: با شیاطین و هم پیمانانش نباید خوش و بش کرد و نباید هرگز از آنها ترسید و به آنها اعتماد کرد. باید در برخورد با دشمن موذی موضع محکم و سخت گرفت و لبخند معنایی ندارد. تعجب ما در این است که چرا دو سال تمام هیچ برنامه ای ولو مقدماتی و حداقلی برای وضعیت اقتصادی انجام نداده اند. از اول همه تمرکز و حرکتشان را به مذاکرات هسته ای معطوف کردند و در مذاکرات هسته ای هم به مساله ارتباط با آمریکا پرداخته اند. آیا ماموریت اینست که مساله ارتباط با آمریکا حل شود؟
انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *