فرماندار قرچک: دهیاران در مدیریت نوین روستایی نقش مهمی ایفا می‌کنند

فرماندار قرچک در جلسه تقدیر از دهیاران شهرستان قرچک گفت: دهیاران در مدیریت نوین روستایی نقش مهمی ایفا می‌کنند.

به گزارش قرچک آنلاین ;جلسه تقدیر از دهیاران شهرستان قرچک به مناسبت روز دهیار با حضور علی صادقی فرماندار، قدرت اله فلاح نژاد معاون امور فنی و عمرانی فرمانداری، جمشیدی بخشدار مرکزی و دهیاران این شهرستان در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد .

فرماندار شهرستان قرچک در این جلسه، نقش دهیاران را در مدیریت نوین روستایی بسیار حائز اهمیت دانست و فلسفه تشکیل شوراها و دهیاری‌ها را در کشور نقطه عطفی به نگاه مردم سالاری دینی حاکم در جامعه ایران عنوان کرد .

علی صادقی توفیق خدمت و فعالیت در نظام مقدس جمهوری اسلامی را در راستای تحقق اندیشه های والای امام راحل (ره) و پیروی از منویات مقام معظم رهبری و سیاست های دولت تدبیر و امید جزو افتخارات دهیاران در دوره کنونی دانست.

وی اظهار داشت: دهیاری‌ها و تأثیر آنها در روند حل مشکلات روستاها از نکات قابل توجهی است که دهیاران باید آن را مورد توجه خویش قرار دهند .

وی گفت: : دهیاران در مدیریت نوین روستایی نقش مهمی داشته و باید منشأ جریان سازی در روستاها باشند و مؤلفه‌های کارآمد و مؤثر در مدیریت روستاها را شناسایی کنند .

نماینده عالی دولت در شهرستان قرچک انجام خدمات‌دهی و فعالیت‌های مشخص با توجه به منابع محدود و مطالبات زیاد مردم، متکی شدن دهیاران به توانمندسازی روستاها از طریق مشارکت مردمی در کارهای تولیدی و شناسایی منابع درآمدی برای حرکت و ایجاد تکاپو و خروج از نگاه سنتی حاکم در روستاها را از مهم‌ترین وظایف دهیاران برشمرد.

IMG_9092

صادقی بیان داشت: دهیاران باید منشأ جریان سازی در روستاها باشند و شناسایی مؤلفه‌های کارآمد و مؤثر در مدیریت روستا از دیگر وظایف مهم آنهاست .

در پایان این جلسه، به دهیاران لوح تقدیر توسط فرماندار و بخشدار مرکزی شهرستان قرچک اعطا شد .

لازم به ذکر است، شهرستان قرچک دارای یک بخش مرکزی و دارای ۸ دهیاری است که مشغول فعالیت و انجام خدمات‌دهی به روستائیان هستند.

پایان خبر/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *