رئیس پلیس فتا شرق استان تهران:

فروشندگان مواد محترقه از فضای حقیقی به فضای سایبری پناه برده اند

رئیس پلیس فتا شرق استان تهران گفت: فروشندگان مواد محترقه از فضای حقیقی به فضای سایبری پناه برده اند و باعث ناهنجاری های شدید در جامعه شده اند.

به گزارش قرچک آنلاین- سرهنگ سامان محمدی رئیس پلیس فتا شرق استان تهران اظهار داشت: فروشندگان مواد محترقه از فضای حقیقی به فضای سایبری پناه برده اند و باعث ناهنجاری های شدید در جامعه شده اند.

وی گفت: این فروشندگان پایبنده هیچ اخلاقی نیستند و فقط به دنبال کسب سود خود هستند و با آموزش ساخت مواد محترقه در فضای مجازی وشبکه های اجتماعی سعی در از بین بردن آرامش مردم هستند.

سرهنگ محمدی افزود: این مواد بسیار خطرناک هستند و می توانند صدمات جانی و مادی به هراه داشته باشند.

وی تاکید کرد: به دلیل دسترسی کودکان و نوجوانان به اینترنت و بدون توجه والدین اقدام به ساخت مواد محترقه می کنند و در پی کوچک ترین سهل انگاری شاهد انفجار خواهند بود و صدمات بدنی جبران ناپذیری را به همراه خواهد داشت.

رئیس پلیس فتا شرق استان تهران تصریح کرد: با وجود این امکان و احتمام حوادث خطرناک خانواده ها باید نظارت بیشتر نسبت به فرزندان خود داشته باشند.
وی با اشاره به اتفاقات ناگوار در سال های اخیر، بیان کرد: افراد فراوانی در سال های اخیر به دلیل استفاده از مواد محترقه خطرناک دچار سوختگی، قطع اعضای بدن و یا جان خود را از دست دادند وفروش، تبلیغ، توزیع انواع مواد محترقه جرم بوده و بر اساس قانون تحت پیگرد قرار خواهند گرفت.

وی افزود: جهت پیشگیری از وقوع حوادث چهارشنبه سوری در فضای سایبری با سایت های فعال در این زمینه برخورد خواهد شد و برای گردانندگان این سایت ها و کانال ها پرونده تشکیل و به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

سرهنگ محمدی تاکید کرد: خانواده ها درصورت مشاهده سایت‌ها و کانال‌های شبکه‌های اجتماعی که ساخت مواد محترقه را آموزش می هند، از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی اطلاع دهند تا پلیس با این افراد برخورد کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم چهارشنبه آخرسال، امسال بی خطری باشدو هوطنان سال خوبی را در پیش رو داشته باشند.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *