رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر قرچک:

فراموشی فریضه امر به معروف و نهی از منکر باعث رواج فساد می شود

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر قرچک گفت: امر به معروف و نهی از منکر مختص شخص خاص و یا نهاد خاصی نیست بلکه مختص به کل جامعه است و اگر این فریضه واجب به فراموشی سپرده شود، فساد رواج پیدا خواهد شد.

به گزارش قرچک آنلاین; حجت الاسلام و المسلمین حجت الله اسماعیلی رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر قرچک در گفت و گو با خبرنگار قرچک آنلاین اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر، در آموزه های دینی ما از جایگاه بلند و ویژه برخوردار است و اساس نبوت پیامبران الهی، بر امر به معروف و نهی از منکر استوار بوده است.

وی گفت: پرداختن به فریضه ی امر به معروف و نهی از منکر در جامعه از اهمیت ویژه ای برخوردار است و ما با الگوسازی های مناسب می توانیم جامعه را به رعایت این فریضه مهم بکشانیم.

اسماعیلی تاکید کرد: امر به معروف و نهی از منکر مختص شخص خاص و یا نهاد خاصی نیست بلکه مختص به کل جامعه است و اگر این فریضه واجب به فراموشی سپرده شود، فساد رواج پیدا خواهد شد.

وی با بیان اینکه برخورد عملی در امر به معروف و نهی از منکر درست نیست، تصریح کرد: باید با حرکات و رفتار درست و زبانی مهربان با افراد برخورد کرد و برخورد عملی را در صورت نیاز افراد خاص انجام دهند و با شخص خاطی برخورد کنند.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر قرچک گفت: امر به معروف و نهی از منکر اختصاصی و نیازمند جا و مکان خاصی نیست و اجرای آن در همه جا، همه وقت و همه فصل‌ها لازم و واجب است.

وی با اشاره به عفاف و حجاب، بیان کرد: در این زمینه کارهای خوبی در شهرستان توسط ستاد احیاء صورت گرفت است و با رزمایش های تذکر لسانی این امر در حال جا افتادن است و خانواده ها با حفظ شئونات اسلامی از بسیاری آسیب ها دور می مانند.

اسماعیلی افزود: یکی از معروفات توصیه به مصرف تولیدات داخلی است و با همه سفارشات مقام معظم رهبری هنوز در جامعه تولید داخلی محقق نشده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با اشاعه فرهنگ حسینی، دشمنان زمان شناخته می شوند و مردم ولایت‌مدار در برابر دشمنی آنان ایستادگی خواهند کرد و در راستای احیای امر به معروف و نهی از منکر باید ارگان‌ها و نهادهای دولتی گام‌های موثری را بردارند.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *