حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید: هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 29 صفر 1444 Sunday, 25 September , 2022 تعداد دیدگاهها : 260×

سر خط اخبار

عینک برجام‌بینی!
۰۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۹
شناسه : 61071

اما این تمام هنر این عینک نیست، با این عینک شخصی را در خرداد ۹۶ می توان دید که جای طراح این عینک می نشیند.

ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش قرچک آنلاین; مدتی بود به نظرم رکود بیش از پیش کشور را فرا گرفته، بیکاری بیداد می کرد، صنعت هسته ای سیمان گرفته شده بود تا اینکه با پیشنهاد ابرمرد پرامیدی به عینک فروشی رفتم و درخواست یک عدد عینک برجام بینی کردم! بعد از تهیه این عینک، اوضاع “بالمره” برعکس شد، تورم پایین آمد و رشد اقتصادی به سمت بالا رفت.

بعد از آن دیدم این دیگر چرخ گاری‌ها نیست که می‌چرخد، بلکه چرخ کارخانجات و سانتریفیوژهاست که با هم در حال چرخیدنند! مسکن رونق گرفته و بازار خرید و فروش داغ داغ شده است. دیگر خبری از بیکاری نیست، هرکس به طریقی خود را مشغول ساخته یا دیگری را سرکار گذاشته است.

سرم را رو به آسمان می کنم، خبری از کوچ پرنده های مهاجر نیست، امروز این پرواز ایرباس‌ها است که آسمان را قبضه کرده و باعث شادی کسبه و راننده تاکسی ها شده است. هیچ دلار بلوکه شده ای دیگر در آن طرف مرزها مشاهده نمی شود.

چمدانم را برمی دارم و عزم سفر می کنم، با دیدن پاسپورتم این سران کشورهای دوست و دشمن هستند که سر تعظیم فرود می آورند.

وقتی عینکم را در می آورم به یکباره دستاوردها ناپدید می شود، تنها نکته ای که بدون عینک محرز است، به اذعان عامل آن “خیر” برجام برای آمریکاست که برای کوچک و بزرگ قابل فهم است. به ناچار مجددا عینک را به روی چشم می گذارم این بار دیگر خبری از خشکی  نیست، چرا که درختان سیب و گلابی بارور شده اند و باغی پرمحصول را ثمر داده اند.

از قابلیتهای دیگر این عینک، مرور گذشته و آینده است، وقتی درست دقت می کنم متوجه می‌شوم که تحریم‌ها به یکباره و از همان روز اول برچیده شده بود.

اما این تمام هنر این عینک نیست، با این عینک شخصی را در خرداد ۹۶ می توان دید که جای طراح این عینک می نشیند.

بدین منظور از همینجا بر خود لازم می دانم تا مراتب قدردانی خود را از سازنده و پیشنهاددهنده عینک برجام ابراز دارم چرا که دیدن این همه دستاورد برجام نه نیازی به صبر داشت نه بارورشدن درختان، بلکه مشکل فقط از نداشتن این عینک بود و بس…!

یادداشت:  محمد فرخی
فعال رسانه‌ای در پاکدشت

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت قرچک آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.