عمو بانکی‌ها رفتند/ صرافی‌های “کله‌گنده” دلار را گران کردند

نرخ دلار که روز قبل مدار صعودی را پیش گرفته بود، در معاملات صبح امروز نزولی و سپس صعودی شد، صراف‌های بازار می‌گویند علت این نوسانات دستکاری “صرافی‌های کله‌گنده” در بازار است.

به گزارش سرویس اجتماعی قرچک آنلاین; بازار ارز که چند هفته‌ایست دستخوش نوسانات صعودی و نزولی است امروز هم ملتهب بود و آن‌طور که فعالان بازار می‌گویند علت این التهاب نه از سوی بانک مرکزی و نه از سوی عموی بانکی‌ها بلکه از سوی “صرافی‌های کله‌گنده” بوده است.

یکی از صراف‌های چهارراه استانبول از غیرقابل پیش‌بینی بودن قیمت‌ها در بازار ارز حتی برای یک ساعت آینده می‌گوید و ادامه می‌دهد: صرافی‌ها هم اکنون فقط نظاره‌گر تغییرات قیمتی هستند و نمی‌دانند قرار است وضعیت چه شود.

صراف دیگری که در قلب بازار ارز فعالیت می‌کند در ادامه صحبت‌های همکار خود این را می‌گوید که علت نزولی شدن قیمت‌ها به‌خاطر دخالت بانک مرکزی نبوده چراکه امروز بانک مرکزی عرضه‌ای نداشته است.

یکی دیگر از صراف‌ها در ادامه می‌گوید: قبلاً عمو بانکی‌ها نرخ تعیین می‌کردند ولی الآن دیگر از عمو بانکی‌ها هم خبری نیست و فقط بازاری‌های “کله‌گنده” بازار را تکان می‌دهند.

صرافی‌های خیابان فردوسی امروز (دوشنبه) هر دلار آمریکا را با قیمت ۳۶۴۸ تومان، یورو را با قیمت ۳۹۷۵ تومان و پوند انگلیس را با قیمت ۵۲۳۵ تومان به متقاضیان می‌فروشند.

سکه‌فروش‌های  بازار سبزه‌میدان هم‌اکنون هر قطعه سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید را با قیمت ۹۳۸هزار و ۵۰۰ تومان، سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم را با قیمت ۹۳۵هزار تومان، نیم‌سکه بهار آزادی را با قیمت ۴۷۰هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی را با قیمت ۲۵۵هزار تومان و سکه یک‌گرمی را با قیمت ۱۷۱هزار تومان می‌فروشند.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۱۰۴.۷ دلار و هر گرم طلای ۱۸عیار در بازار داخلی ۹۵هزار و ۳۰۰ تومان قیمت خورده است.

منبع:تسنیم

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *