حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید: هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 29 صفر 1444 Sunday, 25 September , 2022 تعداد دیدگاهها : 260×

سر خط اخبار

عملکرد کمپ های ترک اعتیاد ناموفق است/ برگشت ۸۰ درصد معتادان به مصرف دوباره
۱۱ آذر ۱۳۹۵ - ۸:۱۹
شناسه : 57470

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه عملکرد کمپ های ترک اعتیاد در درمان معتادان ناموفق است و ۸۰ درصد معتادان پس از ترک، به مصرف دوباره رو می آورند.

ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش سرویس اجتماعیقرچک آنلاین; عبدالرضا عزیزی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگارباشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: در طی ۱۵ سال اخیر، در بخش درمان معتادان مراکز بازپروی، کمپ ها، مراکز اجتماع محور و نیز پزشکان حاذق تری روی کار آمدند که متاسفانه با وجود تمام امکانات فراهم شده باز هم ۸۰ درصد از معتادان پس از ترک به مصرف دوباره بر می گردنند.

وی تصریح کرد: در مراکز اجتماع محور افراد پس از ترک ۳ ماهه، سم زدایی شده و پس از آن وارد مراکز TC می شوند که در اوایل کار، میزان موفقیت با این امکانات پیشرفته از ۱۰ درصد به ۳۰ تا ۴۰ درصد رسید.

عزیزی ادامه داد: اما با عادی و تکراری شدن روند درمان برای معتادان، این میزان دوباره افت پیدا کرد و به ۲۰ درصد رسید.

عضو کمیسیون اجتماعی افزود: متاسفانه برخی از کمپ ها بدون حضور مشاور و روانشناس اداره می شود و نیز بسیاری از داروهای مورد نیاز در روند درمان، به دلیل کمبود بودجه تامین نخواهد شد.

عزیزی در پایان گفت: بهترین روش جلوگیری از ورود جوانان به ورطه اعتیاد، آگاه سازی خانواده ها است چرا که هزینه پیشگیری از واقعه ۱.۳ درمان بوده و نیز با آموزش به خانواده ها از بسیاری از معضلات اجتماعی که گریبان گیر یک نوجوان و جوان می شود، ممانعت می کنیم.

انتهای پیام/س

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت قرچک آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.