کارنامه اقتصادی دولت زیر ذره بین (12)؛

عضو کمیسیون برنامه و بودجه: دولتی ها بیایند و بگویند که ۹۹۵ هزار شغل را در کجا ایجاد کردند/ دریغ از تحقق یک دهم آمار ارائه شده برای اشتغال!

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اقدامات دولت در زمینه تحقق شعار سال ” اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ” بیان کرد: با توحه به شاخص هایی که از سوی مرکز آمار کشور اعلام شد بهبودی در شرایط اقتصادی به ویژه تولید و اشتغال کشور رخ نداده است و سال ۹۶ سال مطلوبی برای تولید و اشتغال کشور نبوده است.

عبدالرضا مصری، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به اقدامات دولت در زمینه تحقق شعار سال ” اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ” بیان کرد: با توحه به شاخص هایی که از سوی مرکز آمار کشور اعلام شد بهبودی در شرایط اقتصادی به ویژه تولید و اشتغال کشور رخ نداده است و سال ۹۶ سال مطلوبی برای تولید و اشتغال کشور نبوده است.

 

وی در ادامه با اشاره به امار اشتغال اعلام شده از سوی دولت در زمینه اشتغال اظهارداشت: گفته شد که ۹۹۵هزار شغل در سال ایجاد شده است ، اگر این رقم را تقسیم بر ۳۰ استان کشور کتیم سهم هر استان ۳۰ هزار شغل می شود در حالی که این امر در استان کرمانشاه که بنده نماینده ان هستم رخ نداده است.

 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: ۳۰ هزار شغل را نخواستیم مسئولان دولتی بیایند و بگویند آیا در استان کرمانشاه ۳ هزار شغل ایجاد شده است یاخیر؟ اگر چنین امری را به بنده که نماینده این استان هستم بسیار از دولت تشکر می کنم.

 

مصری با بیان اینکه امسال سال خوبی برای تولید و اشتغال کشور نبود است افزود: دولت چشم و امیدش به غرب و برجام بوده است و به همین دلیل هم نتوانست نگاه و چشم خود را از انها بردارد و بالتبع اگر نگاه کسی به بیرون باشد داخل را نمی تواند ببیند و دولت هم چون نگاهش به خارج از کشور بود نتوانست توان و ظرفیت داخلی را ببیند.

 

وی ادامه داد: تمام سخنان رهبری که قبل از برجام مطرح کرده بودند دیدیک که اتفاق افتاد ، دولت باید از همان ابتدا به سخنان رهبری توجه می کرد و چشم امید خود را از خارج بر میداشت ؛ با توجه به تمام این موضوعات دولت نتوانست اقدامی را در زمینه تولید و اشتغال کشور انجام دهد.

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *