مدیرکل اطلاعات سیستان و بلوچستان در جمع خبرنگاران:

ضربات سهمگین وزارت اطلاعات بر پیکره تروریست‌ها/کشف مقادیر قابل توجهی مواد منفجره و جلیقه‌های انفجاری در ده سال اخیر

مدیرکل اطلاعات سیستان و بلوچستان گفت: تنها در زمینه کشف مواد منفجره در ۱۰ سال اخیر مقادیر زیادی مواد منفجره و دهها جلیقه انفجاری و تعداد فراوانی سلاح و مهمات کشف شده است.

به گزارش سرویس سیاسی قرچک آنلاین; به نقل از عصرهامون، مدیرکل اطلاعات سیستان و بلوچستان روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با تبریک سالروز ولادت منجی عالم بشریت و هفته سربازان گمنام امام زمان(عج) اظهار داشت: هدف وزارت اطلاعات برقراری آرامش در همه عرصه های اجتماع بوده و این توفیقات به لطف پرودگار، توجهات امام زمان(عج)، ادعیه ذاکیه رهبر معظم انقلاب و برکت دعای خیر مردم بوده است.

وی ادامه داد: جهت گیری استراتژیک وزارت اطلاعات در منطقه جنوب شرقی مبتنی بر نگاه متعالی رهبر معظم انقلاب در این نقطه راهبردی و به تعبیر ایشان تنگه احد نظام بوده است.

مدیرکل اطلاعات استان افزود: در این راستا ایجاد وحدت،انسجام بین مذاهب و اقدام، هماهنگی و همدلی بین مسئولان و مردم این استان برای امنیت سازی سرلوحه کار قرار گرفته است.

وی بیان کرد: معتقدیم سیستان و بلوچستان سرچشمه و مخزن بی نظیر فرصت ها و ظرفیت های متنوع است.

مدیر کل اطلاعات استان با بیان اینکه ما مصمم هستیم بستر لازم برای توسعه و شکوفایی اقتصادی استان فراهم شود تصریح کرد: برای بهبود وضعیت توسعه همه جانبه استان از هیچ اقدامی فرو گذار نخواهیم کرد و با تمام قوا با هرگونه نا امنی در مسیر توسعه منطقه مبارزه خواهیم کرد.

وی اظهار داشت: بخش مهمی از عدم توسعه مطلوب سیستان و بلوچستان در عملکرد ننگین گروههای تروریستی است که سعی دارند تا چهره این استان را منفی و توام با نا امنی و خشونت نشان دهند.

مدیر کل اطلاعات استان بیان کرد: مقابله با فعالیت های این گروهک ها که تحت تاثیر القائات سرویس های اطلاعاتی و جریانات معاند قرار دارند با شدت بیشتری دنبال می شود.

وی ادامه داد: امروز دشمنان نظام بیشترین هجمه و تبلیغات منفی را برای نا امن نشان دادن منطقه دارند و فعالیت مستقیم و غیر مستقیم سرویس اطلاعاتی در منطقه گویای سطح تهدید است.

مدیرکل اطلاعات استان گفت: هم اینک با عنایت خداوند و اقدامات تخصصی به عمل آمده ضربات مهلکی بر بدنه ده ها گروهک تروریستی که کارنامه سیاهی دارند وارد شده و مردم شریف اهل سنت و شیعه سیستان و بلوچستان با همکاری و ارائه گزارشات ارزنده در این مسیر همیار ما بوده اند.

وی ادامه داد: تنها در زمینه کشف مواد منفجره در ۱۰ سال اخیر مقادیر زیادی مواد منفجره و دهها جلیقه انفجاری و تعداد فراوانی سلاح و مهمات کشف شده است.

مدیرکل اطلاعات استان بیان کرد: با هدف برقراری امنیت اقتصادی و پیشگیری از فساد اقتصادی وزارت اطلاعات اقدامات پر شماری را به ثبت رسانده است، از جمله در استان، تعدادی از عناصر شبکه اخلال در سیستم بانکی و ارزی کشور که از طریق تشکیل شرکت های صوری و اخذ غیر قانونی ارز دوستی به میزان تقریبی ۵۰۰ میلیون یورو در نظام اقتصادی اخلال ایجاد کرده بودند با هماهنگی دستگاه قضایی دستگیر شدند.

وی ادامه داد: در نتیجه از خروج بیش از ۳۰۰ میلیون یورو ارز دولتی جلوگیری و بیش از ۳۵۰ شرکت صوری شناسایی و از ادامه فعالیت آنها ممانعت به عمل آمد.

وی گفت: همچنین پیگیری رفع تصرف بیش از ۵۰۰ هکتار از اراضی ملی تصرف شده در سیستان و بلوچستان، برخورد با عوامل فساد اقتصادی در دستگاههای مختلف دولتی، برخورد با عوامل و شبکه مالی قاچاق مشروبات الکلی استان و توقیف حدود ۱۴ تن مشروبات الکلی از اقدامات اداره کل اطلاعات در سال گذشته بوده است.

مدیرکل اطلاعات استان با بیان اینکه یکی از عرصه های تهاجمی دشمن فعال سازی گسل های قومی و مذهبی در استان بوده افزود: تلاش در راستای گسترش گفتمان تقریب در منطقه، مقابله با اقدامات تفرقه افکنانه و مخل وحدت به وسیله ارتباط با نخبگان، برگزاری همایش ها و نشست ها با سران طوایف، متنفذین، شاخص های قومی و مذهبی، مدیران، نمایندگان مجلس و اساتید دانشگاهی در سراسر استان برکات ارزشمندی را به همراه داشته است.

وی گفت: همچنین اداره کل اطلاعات سیستان و بلوچستان توانسته استبا توجیه و آگاه سازی چند هزار نفر از مدیران، نخبگان، دانشجویان، نظامیان، کارکنان دستگاههای سیاسی، اقتصادی و فرهنگی استان در چند سال اخیر گام مهمی در راستای اجرای برنامه های صیانتی و ضد جاسوسی بردارد.

مدیرکل اطلاعات استان ابراز امیدواری کرد که با همراهی تنگاتنگ مردم با دستگاههای اطلاعاتی که به تعبیر امام راحل(ره) «اطلاعات ۳۶ میلیونی» و امروز می توانیم بگوییم اطلاعات ۸۰ میلیونی امنیت و آرامش جامعه را تامین می کند.

وی تاکید کرد: امروز بهترین را برای مقابله همه جانبه با تحرکات تروریستی مورد حمایت سرویس های اطلاعاتی و رفع مشکلات موجود سیستان و بلوچستان نظیر مسائل سرمایه گذاری، توسعه، اشتغال و محرومیت فعال شدن نقش و سهم آحاد مختلف جامعه از جمله شاخصان، طوایف، مولوی ها و نخبگان است.

مدیرکل اطلاعات استان خاطر نشان کرد: ستاد خبری اداره کل اطلاعات استان با شماره ۱۱۳ پذیرای این همکاری و همراهی خواهد بود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *