صندوق بیمه محصولات کشاورزی کارایی ندارد

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت:صندوق بیمه محصولات کشاورزی به سبب کمبود اعتبار کارایی لازم را ندارد.

راضی نوری عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به انتقاد نمایندگان مجلس از تاخیر در پرداخت غرامت کشاورزان اظهار داشت: صندوق بیمه محصولات کشاورزی به سبب کمبود اعتبار، کارایی لازم را ندارد از این رو تخصیص ردیف بودجه جداگانه راه چاره اصلی تقویت این صندوق است.
وی افزود: با توجه به شرایط اقلیمی موجود و خشکسالی های اخیر، بودجه فعلی صندوق نمی تواند جوابگوی غرامت کشاورزان در مواجهه با خسارات و بلایای طبیعی باشد از این رو لازم است با تزریق منابع مالی نگرانی کشاورزان از تاخیر در پرداخت خسارات را به حداقل ممکن کاهش دهیم.
نوری  ادامه داد: با وجود مشکلات متعدد کشاورزان، تاخیر در پرداخت غرامت با اعتراضات مکرر این قشر و انتقاد جمعی از نمایندگان مجلس همراه شد،از این رو لازم است دولت تمهیدات هوشمندانه‌ای در جهت حل این بحران و کاهش بار مشکلات مالی کشاورزان به کار گیرد.
عضو کمیسیون کشاورزی با بیان اینکه در شرایط کنونی، صندوق بیمه محصولات کشاورزی با چالش های متعددی روبرو است ، تصریح کرد: پیشنهاد کمیسیون کشاورزی مجلس  در برنامه ششم توسعه بر آن است که برای هر یک از مجموعه ها، تشکل و ردیف بودجه مستقل در نظر گرفته شود که در صورت بروز خسارات جوابگوی اخذ غرامت کشاورزان باشد.
انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *