حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید: هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 7 ربيع أول 1444 Sunday, 2 October , 2022 تعداد دیدگاهها : 260×
صدور حواله توزیع کاغذ از اول آذر از طریق سامانه توزیع
۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۶
شناسه : 99713

حواله توزیع کاغذ بر اساس مصوبه پنجمین جلسه کارگروه کاغذ از ابتدای آذر سال جاری ز طریق سامانه توزیع کاغذ صادر می‌شود.

ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر قرچک آنلاین; در پنجمین جلسه کارگروه ساماندهی کاغذ که با حضور حسین انتظامی دستیار ارشد وزیر و رئیس کارگروه، همایون امیرزاده رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی و دبیر کارگروه و اعضای کارگروه ساماندهی کاغذ برگزار شد، مقرر شد ترخیص کاغذ در مراکز گمرکی کشور صرفاً منوط به تأییدیه کارگروه ساماندهی کاغذ و یا وزارت صنعت، معدن و تجارت بر حسب نوع مصرف آن در شبکه توزیع صورت پذیرد.

مصوبات پنجمین جلسه کارگروه ساماندهی کاغذ به شرح زیر است:

۱- ترخیص کاغذ در مراکز گمرکی کشور صرفا منوط به تاییدیه کارگروه ساماندهی کاغذ و یا وزارت صنعت ،معدن و تجارت بر حسب نوع مصرف آن در شبکه توزیع  صورت پذیرد.

۲- میزان موجودی کاغذ در انبارهای تولیدکنندگان و عمومی توسط سازمان حمایت از مصرف کنندگان ارائه شد. مقررشد سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان ،قیمت های اعلامی به واردکنندگان را به دبیرخانه کارگروه ساماندهی کاغذ ارائه دهد، ضمنا میزان موجودی انبارهای آنها نیز به کارگروه اعلام شود.

۳- مقرر شد معاونت های فرهنگی و مطبوعاتی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ،فهرست توزیع کاغذ و اطلاعات مربوط به متقاضیان را به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان اعلام نمایند.

بیشتر بخوانید

۴- با توجه به همکاری فعال نماینده بانک مرکزی جمهوری اسلامی در این کارگروه ،مقرر شد بانک مرکزی در روند تأمین ارز متقاضیان واردات کاغذ تسریع نمایند.

۵- به دلیل قرار گرفتن زینک در ردیف کالاهای اساسی ، مقرر شد صلاحیت متقاضیان وارد کننده زینک در این کارگروه مورد رسیدگی قرار گیرد.

۶- دموی سامانه توزیع کاغذ ارائه شد. در حال حاضر تقاضای ناشران و مطبوعات در این سامانه پذیرش می شود. مقرر شد فلوچارت بخش «واردکنندگان» در این سامانه تا روز چهارشنبه مورخ ۹۷/۸/۳۰ به اعضا برای اظهار نظر ارسال شود. بدیهی است صدور حواله از روز اول آذر از طریق این سامانه صورت می‌پذیرد.

۷- با توجه به گزارش مدیر کل امور مطبوعات و خبرگزاری های در خصوص عدم وجود مشکل در تامین کاغذ روزنامه و در خواست همکاری در تامین کاغذ مورد نیاز مجلات ،مقرر شد انجمن وارد کنندگان کاغذ مقوا و فرآورده های سلولزی ایران ،نسبت به تامین کاغذ چاپ و تحریر  نشریات و مجلات با هماهنگی اداره کل امور مطبوعات و خبرگزاری های داخلی اقدام نماید.

۸- سازمان حمایت تعداد معدودی از  متقاضیان واردات دارای پرونده شکایت در سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان دارند ،لیست آنان جهت بررسی استعلام شود.

۹- به منظور قیمت‌گذاری محموله‌های وارداتی، مقرر شد کمیته‌ای با حضور سید محمدرضا دربندی مدیر کل امور مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی، احمد کمالی‌نژاد نماینده معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی، فرشاد ابراهیمی رئیس اداره نساجی و سلولزی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، محمد حیدری نماینده تشکل‌های مطبوعاتی، محمود آموزگار رئیس هیات مدیره اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران، سیدحسن میر باقری رئیس هیئت مدیره انجمن واردکنندگان کاغذ مقوا و فرآورده‌های سلولزی ایران، مهدی اسماعیلی‌راد مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی ناشران آشنا تشکیل شود. این کمیته مدل قیمت‌گذاری را حداکثر تا دهم آذر به کارگروه ارائه دهد.

۱۰-  اختصاص ارز نیمایی به کاغذ و خروج این کالا از ارز یارانه‌ای توسط آموزگار پیشنهاد و مقرر شد کمیته فوق در اولین جلسه خود بررسی و به کارگروه گزارش دهد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت قرچک آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.