حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید: هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 10 رمضان 1444 Friday, 31 March , 2023 تعداد دیدگاهها : 260×
شهر جوادآباد در مسیر رشد و رونق اجتماعی و اقتصادی
۱۶ آبان ۱۳۹۵ - ۸:۱۰
شناسه : 55639

نشستی با حضور مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان تهران در شهرداری جوادآباد برگزار شد که طی آن، راه های توسعه جمعیتی بررسی شد تا این شهر در مسیر رشد و رونق اجتماعی و اقتصادی قرار بگیرد.

ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش قرچک آنلاین; این نشست با حضور شیدا باقری مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان تهران، محمد زاهدی فر کارشناس دفتر فنی استانداری تهران، رضا کارخانه معاون عمرانی فرمانداری شهرستان ورامین، محمد خانی شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر جوادآباد، در محل سالن کنفرانس شهرداری جوادآباد برگزار شد.

شهردار جوادآباد در ابتدای این نشست اظهار داشت: در سفر اخیر وزیر راه و شهرسازی به شهرستان ورامین، با پیشنهاد شهرداری و تأکید و پیگیری یوسفی فرماندار شهرستان، دو نکته مهم مورد بررسی و موافقت قرار گرفت که یکی بحث آنتن اتصالی جوادآباد به جاده قم – گرمسار بود.

محمد خانی ادامه داد: بحث مهم بعدی نیز رونق شهر جوادآباد با همکاری وزارت راه و شهرسازی بود؛ چراکه با مذاکرات انجام شده مشخص شد این شهر که در وسیع ترین بخش استان تهران قرار دارد، پتانسیل اسکان حدود ۲۰ هزار نفر در طرح مسکن اجتماعی یا طرح های باغ شهر و باغ ویلایی دولت تدبیر و امید را دارد.

وی بیان داشت: در این مذاکرات توسط شهرداری جوادآباد تأکید شد که باتوجه به وسعت، جمعیت، محدوده ۱۳۷ هکتاری محدوده شهری و ۲۰۰۲ هکتاری کل محدوده حریم و شهری در کنار ظرفیت ها و پتانسیل های خوب این شهر، مسکن اجتماعی یا طرح های توسعه جمعیتی استان تهران می تواند در این منطقه رونق بگیرد.

شهردار جوادآباد افزود: به همین دلیل، بنا بر این شد که با توجه به تأکید وزیر راه و شهرسازی، مشاوران و کارشناسان این وزارت، استانداری تهران، فرمانداری شهرستان ورامین، شهرداری و شورای اسلامی شهر جوادآباد در این خصوص مشورت های لازم را بدهند و طرح قابل اجرا و متناسب به نفع توسعه متوازن جمعیتی، فرهنگی، اقتصادی و… تقدیم وزارت را ه و شهرسازی شود.

javadabad15

*** شهر جوادآباد باید به سمت توسعه گردشگری برود

خانی تأکید کرد: با توجه به برخی مسائل مانند ارزانی زمین و ملک نسبت به دیگر نقاط استان تهران، این شهر باید به سمت و سوی گردشگری و توریست پذیری برود تا بتوان از این راه به درآمد پایدار شهر کمک کرد.

وی ادامه داد: توسعه گردشگری با ایجاد اماکن بزرگ و پررونق فرهنگی، تفریحی و تجاری، عملی خواهد شد که به طور حتم، توان اقتصادی شهرداری و مردم شریف این منطقه را افزایش خواهد داد.

معاون عمرانی فرمانداری شهرستان ورامین نیز در ادامه این نشست گفت: با توجه به طرح تفصیلی و جامع شهر جوادآباد، افزایش سرانه جمعیتی و توسعه این شهر می تواند نقش تأثیرگذاری در آینده مردم داشته باشد.

رضا کارخانه اضافه کرد: نزدیکی جوادآباد به شهرک های صنعتی چرمشهر و سالاریه، جاده های مختلف استراتژیکی که از وسیع ترین بخش استان تهران می گذرند و ظرفیت های دیگری که در این خطه وجود دارد، همگی دلیل خوبی برای رشد و توسعه شهر خواهد بود.

*** لزوم دیدن منافع شهر و شناسایی جمعیت هدف

مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان تهران نیز در این نشست بیان داشت: در توسعه شهرها، به خصوص شهرهایی مانند جوادآباد که قابلیت رشد و توسعه فراوانی دارند، باید منافع مردم دیده شود تا پیشرفت قابل توجهی حاصل شود.

شیدا باقری افزود: قابلیت های داخل شهر، فقط سکونت نیست که عوارضی در قبال آن گرفته شود چون باید در کنار آن، خدمات زیادی هم ارائه شود که این خدمات، هزینه بر است؛ بنابراین باید هدف از افزایش و توسعه جمعیتی به طور کامل مشخص و جمعیت هدف نیز شناسایی شود.

وی تصریح کرد: مدیریت شهری جوادآباد باید با ارائه طرح جامع توسعه جمعیتی در راستای اهداف کوتاه مدت و میان مدت و بلند مدت، به رونق امور فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی شهر کمک کند.

در پایان این نشست مقرر شد که شهرداری و شورای اسلامی شهر جوادآباد، با توجه به توصیه اکید وزیر راه و شهرسازی در خصوص رونق شهری این منطقه، طرح خود را در قالب های مختلف مسکن اجتماعی، باغ شهر، باغ ویلا، مراکز فرهنگی، تفریحی، تجاری و… به وزارت راه و شهرسازی ارائه کنند تا تصمیم نهایی برای توسعه جمعیتی شهر گرفته شود.

گفتنی است، پس از این نشست، مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی، کارشناس دفتر فنی استانداری، معاون عمرانی فرماندار شهرستان، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر ورامین از محدوده حریم و شهری جوادآباد بازدید میدانی کردند.

انتهای پیام/س

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت قرچک آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.