شهریار متهم ردیف اول ریزگردهای تهران/ غول شنی همچنان قربانی می‌گیرد

طوفان شن که در ۱۸ اسفند ماه تهران را در نوردید باز با قربانی شدن شهرستان‌هایی نظیر شهریار به عنوان منشا این گرد و غبار به پایان رسید.

به گزارش قرچک آنلاین; به نقل از راه مبین، پس از اعلام وزش باد شدید با سرعت ۴۵ کیلومتر بر ساعت در استان تهران و تراکم شدید گردوغبار در هوا، معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران منشا این گرد و غبارمحلی را از سمت شهرستان‌های غربی استان تهران از جمله شهریار عنوان کرد.

رستگاری افزود: طبق آخرین اطلاعات دریافتی از ایستگاه های سنجش، میانگین غلظت ایستگاه ها حدود ۴۱ میکروگرم بر متر مکعب است، این درحالیست که استاندارد آن ۳۵ میکروگرم است، اما خوشبختانه این شرایط تا فردا صبح پایان می یابد.

در همین راستا هادی رحمتی مدیرکل بحران استان تهران نیز با اشاره به اعلام سازمان هواشناسی در خصوص پدیده گرد و غبار در پایتخت گفت: آن‌طور که اداره کل هواشناسی تهران پیش‌بینی کرده گرد و غبار امشب وارد تهران می‌شود اما گذراست و خیلی زود خارج خواهد شد.

رحمتی در خصوص منشاء بروز این گرد و غبار نیز اظهار داشت: هنوز در خصوص منشاء آن چیزی به ما گفته نشده اما قطعا منشاء آن داخلی است.

پایگاه خبری راه مبین چندی پیش با انتشار خبر “غول شنی هوای استان تهران را بلعید” نسبت به خطر ریزگردها و منشأ آن گزارش جامعی منتشر کرد و حال باید دید قربانی شدن شهرستان شهریار به عنوان نگین سبز غرب استان تهران کی به پایان می‌رسد و این متهم ردیف اول تا چه زمان با این غول شنی دست و پنجه نرم می‌کند.

58c55e713efcfd97ae673224c426d916_XL

طوفان شن تهران

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *