معاون محترم علمی و فناوری رئیس جمهور:

شهرک های صنعتی جهت حفظ اشتغال و حمایت از کالای ایرانی هستند

معاون محترم علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: حفظ اشتغال و ارتقای سطح معیشت شهروندان در سطح شهرستان ها یکی از اهداف اصلی شرکت شهرک های صنعتی بوده و گام مهمی در عملیاتی نمودن اقتصاد کشور مد نظر است.

به گزارش  قرچک آنلاین;معاون محترم علمی و فناوری رئیس جمهور به همراهی تعدادی از مدیران استانی و شهرستانی از شهرک صنعتی قرچک بازدید کردند.
دراین بازدید ضمن بررسی نحوه اجرای زیر ساختها و امکانات زیر بنایی دراین شهرک صنعتی به بررسی مسائل و مشکلات آن پرداخته شد.
سورنا ستاری معاون محترم علمی و فناوری رئیس در این بازدید با اشاره به حمایت از کالای ایرانی، اظهار داشت: مهمترین اصل در توسعه اقتصادی کشور ، کمک به رفع موانع تولید ، حمایت از بخش خصوصی و سرمایه گذاران و سهولت در اجرای طرح ها است .
وی گفت: رونق بخشی به شهرک های صنعتی و بخش های مولد، به منظور ایجاد توسعه پایدار، حفظ اشتغال و ارتقای سطح معیشت شهروندان در سطح شهرستان ها یکی از اهداف اصلی شرکت شهرک های صنعتی بوده و گام مهمی در عملیاتی نمودن اقتصاد کشور مد نظر است.
ستاری بیان کرد: موانع تولید در هر یک از بخش ها باید مورد بررسی قرار گیرد و با توجه به بحث اشتغالزایی و رفع مشکلات ناشی از بیکاری بر حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی اقدام اساسی صورت گیرد.


وی تاکید کرد: دولت و همه مدیران اجرایی برای تقویت بخش تولید و صنعت تمام توان و امکانات خود را بسیج کرده اند و امروز همه مدیران دستگاه های اجرایی برای کمک و پشتیبانی از بخش تولید و اشتغال پای کار هستند.
وی با اشاره به نیاز بسیاری از صنعتگران به سرمایه در گردش و نقدینگی، بیان کرد: در حال حاضر هیچ محدودیتی برای اعطای تسهیلات سرمایه در گردش به واحدهای تولیدی که به شکل واقعی کننده کار باشند، وجود ندارد.
در این بازدیدها مشکلات صنایع و تولیدکنندگان به دقت بررسی گردید و در این بازدیدها راهکارهای توسعه صنعتی شهرستان و یا علل رکود یا توقف فعالیت واحدهای تولیدی و هماهنگی برای حل مشکل و همچنین بررسی و پیگیری رفع موانع مربوط در دستور کار قرار گرفت.
گفتنی است، احداث شهرک صنعتی ۸۰۰ هکتاری قرچک در سال ۱۳۸۳ به تصویب هیأت دولت رسیده بود ولی عملیات اجرایی این طرح در زمینه تملک اراضی ، تغییر کاربری ، تأمین زیرساخت های لازم و طراحی شهرک بیش از ۱۰ سال به طول انجامید که در چهارساله گذشت اجرای آن به اتمام رسید و هم اکنون ده ها واحد تولیدی در این شهرک مستقر شده است.
نتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *