رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان:

سیستان و بلوچستان همچنان درگیر میهمانان ناخانواده است/ مبارزه با ملخ‌های صحرایی از مرز ۸۸ هزار هکتار گذشت

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: تاکنون در ۸۸هزار ۸۹۰ هکتار از اراضی استان کار مقابله با ملخ های صحرایی مهاجر انجام شده است.

به گزارش سرویس اجتماعی قرچک آنلاین; حیدر زورقی در گفت وگو با عصرهامون اظهار کرد: کار مبارزه با ملخ های صحرایی مهاجر از ابتدای ۱۳ اسفندماه سال گذشته در استان آغاز شد که تاکنون عمده حضور ملخ ها در چابهار و شهرستان کنارک بوده است.

وی با بیان اینکه تاکنون سطح مبارزه با ملخ ها به رقمی معادل ۸۸ هزار ۸۹۰ هکتار رسیده است، افزود: از این میزان تاکنون کار مبارزه با ملخ های صحرایی در ۳۶هزار و ۱۵۰هکتار پوره و ۵۲ هزار و ۷۴۰هکتار بالغ انجام شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گفت: این ملخ ها درشهرستان کنارک ۲۲ هزار و ۸۵۰ هکتار از اراضی را تحت سیطره خود قرار داده اند که کار مبارزه با آنها و سمپاشی در حال انجام است، همچنین در چابهار نیز ۱۶ هزار و ۹۵۰هکتار، قصرقند ۴و ۶۴۰هکتار، نیکشهر پنج هزارو ۱۶۰ هکتار بالغ، دلگان ۲۰ هزار و ۱۲۰، فنوج هزار و ۷۸۰ و در ایرانشهر نیز کار مبارزه با ملخ های صحرایی به ۱۸ هزار و ۳۱۰ هکتار رسیده است.

زورقی خاطر نشان کرد: خوشبختانه این ملخ ها در حال حاضر در سطح مراتع هستند و به مزارع کشاورزی نرسیده اند و از آنجا که قدرت تخریب آنها در فضای سبز بسیار بالا است امیدواریم با اقداماتی که صورت می گیرد مانع ورود آنها به مزارع شویم.

گفتنی است ۱۰ شهر استان همچنان درگیر هجوم ملخ های صحرایی است و کار سمپاشی با این میهمانان ناخوانده در شهرستان های کنارک، فنوج، چابهار، قصرقند، نیکشهر، دلگان، ایرانشهر، سیب و سوران، خاش و سرباز سمپاشی شده است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *