حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید: هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 27 ربيع ثاني 1443 Thursday, 2 December , 2021 تعداد دیدگاهها : 260×

سر خط اخبار

حجت‌الاسلام محمودی: تولید محتوای فاخر بومی رسالت نخبگان در فضای مجازی است امیرعبداللهیان: هدایت سکان فضای مجازی را به بیگانگان نسپاریم سپاه نیرومند ما یکبار دیگر قدرت و اقتدار نظام اسلامی را به رخ جهانیان کشید وضعیت فعلی ایستگاه راه آهن قرچک در شأن مردم نیست دستگاه‌های استانی برای توسعه اشتغال و رونق تولید در شهرک صنعتی قرچک بیشتر تلاش کنند گشت و پایش پسماندسوزی در قرچک فرماندار قرچک: ارتقای درجه فرماندهی انتظامی قرچک در دست پیگیری است اصلاح ساختار بانک ها تاثیر بالقوه ای در نشکلات اقتصادی دارد کاغذ وارداتی تیشه‌ای بر ریشه تولید داخلی شهرداری وظیفه دارد نسبت به ساماندهی دستفروشان اقدام کند امنیت زیر چتر رأفت و قدرت مجلس عهده‌دار اصلاح امور برگ سبز مالکیت خودرو است هیچ توطئه‌ای را برنمی‌تابیم و دشمنان را از کرده خود پشیمان می‌کنیم. خطیب نماز جمعه قرچک : مسئولان با روحیه روزگاران دفاع مقدس در جهت رفع مشکلات کشور تلاش کنند ایجاد ۱۵۶ فرصت اشتغالزایی مستقیم در روستاهای قرچک در ۶ ماهه امسال

سلامت روان در مردم
۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۶
شناسه : 110928

کلیپ آموزشی بسته بومی سازی شده مهارت های زندگی دربهزیستی استان تهران کلید خورد.

ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش قرچک آنلاین , مرصده لطفعلی کارشناس مسئول برنامه مهارت های زندگی در بهزیستی استان تهران:با توجه به اهمیت و ضرورت آموزش مهارت های زندگی بسته بومی سازی شده این مهارت ها از سال۹۵ در بهزیستی استان تهران همزمان با استان های دیگر در موضوع های مختلف برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی خاص توسط نیروهای با تجربه و متخصص نوشته شد.تا بر اساس نیازهای بومی استان آموزش ها ارائه شود.

سلامت روان

آسیه ملک دار از اعضای کمیته برنامه بومی سازی مهارت های زندگی و نماینده آموزشی استان تهران اعلام کرد: در تعریف سلامت روان گفته می شود سلامت روان در وهله اول به معنای نداشتن اختلال روان است. اما صرف نداشتن بیماری روانی دال بر سلامت روان نیست. کسی که اختلال و یا بیماری روانی ندارد ممکن است سلامت روان مطلوب نداشته باشد. بنابراین بخش دوم تعریف سلامت روان این است که کیفیت ارتباط های ما با خودمان، دیگران و جهان چگونه است. اگر بخواهیم با توجه به مولفه های گفته شده به سلامت روان نزدیک شویم می بایست یک سری طرح ها، برنامه ها و به آموزش هایی مجهز شویم که یکی از آنها آموزش برنامه مهارت های زندگی است.مهارت های زندگی آموزش های روان شناختی که هم جنبه پیشگیرانه دارد و هم ارتقایی. که چطور بتوانیم از آسیب ها پیشگیری کنیم و عوامل محافظت کننده را در خود ارتقا دهیم.در واقع مهارت های زندگی قصد دارند ما را به سمت سلامت روان سوق دهند.و در تعریفی که از مهارت های زندگی میشود : مجموعه توانایی هایی که قدرت سازگاری و رفتار مثبت و کارآمد را افزایش میدهد و باعث می شود که افراد مسئولیت های مربوط به نقش اجتماعی خود را پذیرفته و بدون صدمه به خود و دیگران با چالش ها روبرو شوند و انتخاب های سالمی را در سرتا سر زندگی داشته باشد. و مسلمن کسانی که در سطح بالای سازگاری و انطباق رفتاری، هیجانی قرار دارند دارای سلامت روان مطلوب هستند.

مهارت های زندگی

مهارت های زندگی بومی سازی شده با توجه به فرهنگ، آداب و رسوم و ویژگی های روانی، اجتماعی هر منطقه و در ۴ کارگروه کودک،نوجوان، جوان و بزرگسال تدوین شده است.تفاوت مدل فعلی مهارت های زندگی تدوین شده با مد ل های پیشین در این است که مدل پیشین متمرکز، ارتقایی، کتاب محور، گروه هدف محور، آموزش محور بود و مدل فعلی، نیمه متمرکز، پیشگیرانه یکپارچه ،محتوا محور ، مرکز مشاور محور و مربی محور است.
ملک دار افزود: این کلیپ همزمان با رونمایی بسته بومی سازی شده توسط بهزیستی استان تهران و با همکاری جمعیت همیاران سلامت روان افسریه و جمعیت همیاران والفجر مسعودیه توسط رسانه تخصصی لنزوما و به کارگردانی محمد حسینی در ۳۰ دقیقه ساخته شد.

اخبار مرتبط

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت قرچک آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.