حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید: هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 7 رمضان 1444 Tuesday, 28 March , 2023 تعداد دیدگاهها : 260×
سرمایه گذاری رو به رشد اروپا، ژاپن و کانادا در تولید بمب خوشه ای
۰۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۶:۳۵
شناسه : 67472

دهها مؤسسه مالی و سرمایه گذاری در ژاپن، کانادا و اروپا با سرمایه گذاری در شرکتهای تولید کننده بمبهای خوشه ای، آشکارا معاهده بین المللی «منع تولید بمبهای خوشه ای» را نقض می کنند.

ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش سرویس بین الملل قرچک آنلاین; به نقل از راشاتودی، یک سازمان غیردولتی واقع در هلند- (PAX)- در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد که بیش از دهها مؤسسه مالی و سرمایه گذاری مستقر در ژاپن، کانادا و کشورهای اروپایی در حوزه تولید بمبهای خوشه ای سرمایه گذاری می کنند.

سرمایه گذاری این مؤسسات مالی ناقض یک معاهده بین المللی در حوزه «منع تولید بمبهای خوشه ای»- است که از سوی مقامات کشورهای یاد شده به تصویب رسیده است.

این سازمان غیردولتی همچنین اعلام کرد که به رغم انعقاد یک توافقنامه بین المللی برای منع استفاده و تولید بمبهای خوشه ای که تاکنون به امضای بیش از ۱۰۰ کشور جهان رسیده است، سرمایه گذاری در شرکتهای تولید کننده اینگونه مهمات رو به افزایش است.

گزارش مذکور که روز سه شنبه انتشار یافت، نشان می دهد که ظرف چهارسال گذشته، حجم کلی سرمایه گذاری در شرکتهای تولیدکننده بمب خوشه ای بالغ بر ۳۱ میلیارد دلار بوده است. این در حالی است که تعداد کل سرمایه گذاران در این عرصه، به ۱۶۶ مؤسسه مالی رسیده است.

همچنین در فاصله سالهای ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷، میزان سرمایه گذاری در این حوزه با جهشی ۳ میلیارد دلاری یک افزایش چشمگیر را نشان می دهد.

گفتنی است که طبق مفاد «کنوانسیون مهمات خوشه ای»- معاهده بین المللی منعقده در سی اُم مه ۲۰۰۸ و لازم الاجرا از یکم آگوست ۲۰۱۰- بمبهای خوشه ای ممنوع اعلام شده اند.

تاکنون، ۱۱۹ کشور جهان این معاهده را امضاء کرده که از میان آنها ، ۱۰۱ کشور این معاهده را در مجالس قانونگذاری خود به تصویب رسانده اند.

این کنوانسیون به صراحت استفاده، تولید، انتقال و انباشت مهمات خوشه ای و همچنین تسهیل هریک از فعالیتهای مذکور را ممنوع می سازد.

انتهای پیام/س

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت قرچک آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.