گزارش از مراسم آغاز عملیات اجرایی بزرگترین طرح خدمت رسان در کشور؛

سردار جعفری: طرح‌های اعتلای بسیج با محوریت تحقق عدالت اجتماعی انجام می‌گیرد/ سردار غیب پرور: ۴۰هزار پروژه جهادی طی ۶ ماه به بهره‌برداری خواهد رسید

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دستاوردهای انقلاب اسلامی و فتوحات در عرصه‌های مختلف بسیار زیاد و گسترده است و ایران اسلامی توانسته در حوزه‌های مختلف به خودکفایی برسد و به کاهش محرومیت و برقراری عدالت اجتماعی دست پیدا کند و بنا به گفته بانک جهانی رشد و توسعه ۴۰ سال گذشته بسیار پرشتاب بوده است.

به گزارش سرویس سیاسی قرچک آنلاین; عملیات اجرایی بزرگترین طرح خدمت رسان در کشور با ۴۰ هزار طرح از بعدازظهر امروز(شنبه) ۱۳ بهمن با حضور سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران و سردار غلامحسین غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین به صورت رسمی کلید خورد.

 

حضور جوانان در سازندگی کشور جزو فتح الفتوحات انقلاب است/ طرح‌های اعتلای بسیج با محوریت تحقق عدالت اجتماعی انجام می‌گیرد

در این مراسم سردار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: یاد همه شهدای دفاع مقدس و انقلاب را گرامی می‌داریم و به روح بلند امام بنیانگذار انقلاب درود و صلوات می‌فرستیم، طی ۴۰ سال کذشته ملت ایران و ملت‌های آزادیخواه منطقه و جهان شاهد پیروزی‌ها و فتوحات بزرگی به برکت انقلاب اسلامی بوده اند.

وی افزود: دستاوردهای انقلاب اسلامی و فتوحات در عرصه‌های مختلف بسیار زیاد و گسترده است و ایران اسلامی توانسته در حوزه‌های مختلف به خودکفایی برسد و به کاهش محرومیت و برقراری عدالت اجتماعی دست پیدا کند و بنا به گفته بانک جهانی رشد و توسعه ۴۰سال گذشته بسیار پرشتاب بوده است.
این مقام مسئول برگزاری این جلسه را یکی از فتح الفتوحات انقلاب اسلامی دانست و اذعان کرد: رمز پیروزی و بقای انقلاب طی چهل سال گذشته همین جذب دل‌های جوانان مومن و انقلابی است که یکی دیگر از فتوحات انقلاب اسلامی است که امام راحل و رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید داشتند.
وی ابراز کرد: در انقلاب اسلامی همه اقشار در سنین مختلف نقش گسترده ای داشتند، اما نقش جوانان بسیار تعیین کننده بود آنها سدشکن و دغدغه مند بودند، در دوران دفاع مقدس حضور گردان‌های خط شکن جوانان، پس از جنگ در عرصه نبرد فرهنگی نقش آفرینی نیروهای جوان انقلابی قابل توجه بود.
فرمانده سپاه پاسداران کل کشور عنوان کرد: در مشکلات امنیتی که در سال‌های ۷۸ و فتنه ۸۸ ایجاد شد نقش اصلی برعهده نیروهای جوان بود، در عرصه سازندگی و محرومیت زدایی و سازندگی نیز این جوانان تاثیرگذار هستند که رزمندگان جنگ اقتصادی کشور را تشکیل می‌دهند.
وی ادامه داد: امروز دشمن علاوه بر تهدیدات نظامی و امنیتی و فرهنگی، جنگ اقتصادی را برما تحمیل کرده است که نزدیک ۲۰ سال است که رهبری بر حضور جوانان در عرصه جهادی تاکید دارند و امروز همین جوانان کارنامه بسیار درخشانی در مناطق محروم برجای گذاشتند.
جعفری عنوان کرد: تربیت نیروی جوان انقلابی یکی از فتح الفتوحات انقلاب است که رمز بقای انقلاب بوده و در آینده نیز همین موضوع رمز ماندگاری است.
وی ابراز کرد: ما باید بدانیم که سازندگی و محرومیت زدایی باید همراه اثبات حقانیت نظام و بیان دغدغه‌ها و آرمان‌های انقلاب است.
این مقام مسئول بیان کرد: طبق آمار بانک جهانی پیش از انقلاب مردم میزان زیرخط فقر ۴۶ درصد بود و در سال ۹۴، به ۱۰ درصد رسید، این کاهش ۳۶درصدی میزان فقر از افتخارات انقلاب اسلامی است که این موضوع با توجه به برنامه‌های توسعه و پیشرفت ایجاد شده و البته باید همین ۱۰درصد هم کاهش یابد که بخش زیادی از آن توجه مردم و همت دستگاه‌ها در حوزه محرومیت زدایی است.
وی گفت: چرا انقلاب اسلامی با این میزان دشمنی دچار هیچ خدشه ای نشده و عمیق تر در حال پیشرفت است و درحال نفوذ در دل‌های آزادیخواهان جهان است؟ یکی از دلایل این استواری  این است که انقلاب ما بر اصول قرآنی و چارچوب مبانی دینی استوار است.
فرمانده سپاه پاسداران اذعان کرد: جمهوری اسلامی، انقلابی نادر و منحضربه فرد در جهان است، زیرا در راس آن ولی فقیه بر اساس مبانی اسلام قرار دارد و مردم با اعتقادی راسخ و بصیرتی راسخ در مسیر ولایت فقیه حرکت می‌کنند.
وی افزود: دشمنان در فتنه ۸۸ بر نابودی نظام جمهوری اسلامی دل بسته بودند، اما با بصیرت و همراهی مردم و هدایت رهبر معظم انقلاب توطئه‌ها به نتیجه نرسید و حرکت‌های پیشتازانه ایران اسلامی درحال افزایش است و امروز ندای حق به قلب اروپا هم رسیده است.
این مقام مسئول بیان کرد:آرزومندم روزی در جمهوری اسلامی برسد که عدالت اجتماعی در همه نقاط کشور محقق شده باشد زیرا از بزرگترین آرمان‌های انقلاب تحقق عدالت اجتماعی بود و طرح‌های اعتلای بسیج در مسیر تحقق همین موضوع اجرایی می‌شود تا جامعه ما طعم شیرین خدمت جهادی و مردمی را بچشد.
حیات سپاه در خدمت رسانی به مردم است/۴۰هزار پروژه جهادی طی ۶ ماه به بهره‌برداری خواهد رسید

در این مراسم همچنین سردار غیب پرور اظهار کرد: خداروشکر که جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی به رغم دشمنی استکبار جهانی آغاز شده است.

وی افزود: انقلاب اسلامی تحفه ای بی همتا بود که از سوی خدای متعال توسط امام راحل مهندسی شد و مردم نیز طی چهل سال گذشته در صحنه‌های مختلف حاضر شدند و از این انقلاب پشتیبانی کردند.
این مقام مسئول ابراز کرد: علی رغم دشمنی‌های استکبار جهانی، در چهل سالگی انقلاب برادران بسیجی امروز کار بزرگی را رقم می‌زنند، حیات جمهوری اسلامی به حضور مردم برمی‌گردد و حیات ما بسیجی‌ها به خدمت کردن در مردم است.
وی عنوان کرد: ۴۰ هزار پروژه زودبازده در ۲۸ محور در حوزه‌های اقتصادی، عمرانی، فرهنگی، کشاورزی در اقصی نقاط ایران اسلامی با همت بسیجیان عزیز امروز آغاز خواهد شد.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور بیان کرد: قرار است این ۴۰ هزار پروژه طی چهار تا شش ماه به نتیجه برسد، بخش مهمی از این پروژه‌ها توسط خیرین تامین شده است، که حضور خیرین همان تحقق مردم سالاری دینی است.
وی در پایان ابراز کرد: دوستان و دشمنان این انقلاب به خوبی معتقدند که این انقلاب مستحکم و پابرجاست و به دنبال طلوع و ظهور انقلاب عدالت محور است و اما دشمن بیشتر بداند که این انقلاب به لطف خدا تا ظهور حضرت صاحب(عج) ماندگار خواهد ماند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *