حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید: هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 17 جماد أول 1444 Saturday, 10 December , 2022 تعداد دیدگاهها : 260×
سخنان مهم سخنگوی قوه قضائیه درباره کشف لباس خارجی در خانه وزیر
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۷
شناسه : 66648

سخنگوی قوه قضاییه از تشکیل ۱۹۶ پرونده تخلفات و جرائم انتخاباتی خبر داد و گفت: بیشتر این پرونده‌ها مربوط به انتخابات شورای شهر است.

ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش سرویس سیاسی قرچک آنلاین; غلامحسین محسنی اژه ای در صد و دوازدهمین نشست خبری خود با خبرنگاران، با اشاره به نزدیک بودن روز برگزاری انتخابات، گفت: تا به حال ۱۹۶ پرونده قضایی تشکیل شده است که بیشتر مربوط به انتخابات شورا است. همچنین ۸۰۰ مورد هم به عنوان تذکر و پیشگیری از سوی ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی مطرح شده است.

وی افزود: ۱۰۰ مورد آن به کانال‌های تلگرانی باز می‌گردد که ۵۷ مورد به اصولگرایان و از نصف کمتر هم به اصلاحطلبان تذکر داده شده است.

محسنی اژه ای در خصوص آخرین وضعیت پرونده ثامن‌الحجج گفت: یک میلیون و ۲۴۴۶ هزار از حساب ها تعیین تکلیف شده است.

توضیحات اژه‌ای درباره پرونده قاچاق کالای دختر وزیر آموزش و پرورش

وی در خصوص صحبت‌های انجام شده در مورد پرونده موسوم به محموله پوشاک دختر وزیر آموزش و پروروش گفت: با توجه به اظهارات اولیه، دادسرای لواسان اعلام می‌کند که قاچاق مربوط به تعزیرات است. پس از گذشت چهار روز پرونده به تعزیرات ارسال می‌شود و تعزیرات هم در ۴۸ساعت حکم صادر می‌کند. در نشست قبلی هم بنده توضیحات مفصل ندادم و اعلام کردم که باید بررسی شود. این موضوع در دولت بحث می‌شود و وزیر دادگستری گفته بنده را نقد می‌کنند.

سخنگوی دستگاه قضا تصریح کرد: این اتهامات مربوط به یک شرکت است، این شرکت به نام امیتیس، طراوت و کودکی در سال ۹۳به اسم وزیر آموزش و پرورش ثبت می‌شود. رئیس هیئت مدیره وزیر و مدیرعامل دختر آقای آشتیانی هستند. این شرکت نمایندگی از سوی یک شرکت ایتالیایی دارد. شرکت با یک کارت بازرگانی دیگری به نام تولیدی بازرگانی راتین گستران طبرستان به نشانی فریدونکنار، این محموله را وارد کرده است.

محسنی اژه‌ای افزود: حوزه فعالیت این شرکت دوم، فنی و مهندسی و نه پوشاک و منسوجات است؛ بنابراین دختر وزیر با کارت شرکت خودشان محموله‌ای وارد نکردند.

وی افزود: در مقررات صادرات و واردات در تبصره ۳آمده است که شرکت در حوزه فعالیت مربوط به اساسنامه فعالیت کند.

سخنگوی دستگاه اظهار به ابعاد بیشتر این پرونده پرداخت و افزود: نامبردگان با سرکت دیگری محموله وارد گردند که در حوزه دیگری بوده است. از سوی دیگر خوشحالیم که رئیس تعزیرات در کمتر از دو روز حکم پرونده همکارشان را صادر کردند، خوشحالیم.

محسنی اژه‌ای افزود: گزارش دیگری به دادستانی تهران ارسال شده است و مباحثی مطرح است مبنی بر اینکه آیا وزیر می‌تواند در هنگام تصدی دیگر، حق هیئت مدیرگی و مدیرعاملی را دارد؟ از آبان ماه که ایشان وزیر شدند تا به امروز جز هیئت مدیره شرکت بازرگانی بوده است.

وی افزود: سوال دوم این است که چرا این شرکتی که نمایندگی دارد از اسم شرکت دیگری استفاده کرده است؟ شرکتی که حوزه فعالیت‌اش پوشاک نیست چطور توانسته است این محموله را وارد کند؟ در هنگام واردات باید کارت شرکت بررسی می‌شد.

محسنی اژه‌ای تصریح کرد: بر اساس این موارد پرونده دیگری در این رابطه تشکیل شده است.

سخنگوی دستگاه فضا به سخنان اخیر جهانگیری در مناظرات اشاره و تصریح کرد: سخنانی که من اعلام کردم کاملاً قانونی بوده است. آقای پورمحمدی هم اعلام کرده بود که این واردات جز دقیق‌ترین واردات بوده است و سؤال اینجاست که اگر این جز دقیق‌ترین‌هاست پس واردات چطور است؟

وی افزود: اگر حکم برائت صادر شد، طبق قانون دادستان می‌تواند اعتراض کند و پرونده‌ای هم تشکیل شده است.

سوال دستگاه قضا از دولت درباره پرونده بابک زنجانی

وی به سخنان اخیر رئیس جمهور در مناظرات اشاره و تصریح کرد: ایشان در خصوص پرونده بابک زنجانی اعلام کردند که ۴میلیارد مبلغ پرونده بوده است که این اشتباه است و ایشان گفته بودند که قوه قضایی مسول بازگرداندن است. من از شما که دیپلماسی فعالی دارید می‌پرسم در خارج از کشور چه کردید؟

سخنگوی دستگاه قضا افزود: پول این فرد در خارج از کشور است و بانک مرکزی باید پیگیر بازگرداندن باشد. قوه قضائیه در خارج از کشور باید با هماهنگی وزارت اطلاعات و خارجه این کار را انجام می‌داده است.

محسنی اژه ای  در خصوص آخرین وضعیت پرونده م.ع یکی از مسئولان سابق آستان قدس رضوی نیز گفت: این پرونده تشکیل شده و مثل سایر پرونده ها بررسی می شود.

نظر سخنگوی قوه قضائیه درباره اعلام دارایی مسئولین

سخنگوی دستگاه فضا در خصوص اعلام میزان دارایی مسئولین گفت: این موضوع دفترچه مشخصی دارد که برای مسئولین ارسال می‌شود.

آخرین وضعیت پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان

محسنی اژه ای در خصوص آخرین وضعیت پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان گفت:اتفاق جدیدی در این پرونده رخ نداده است.

وی در رابطه با آخرین وضعیت پرونده املاک شهرداری گفت: هنوز در مرحله دادسرا است.

دستگیری فردی با اتهامات امنیتی

سخنگوی دستگاه فضا در پاسخ به سوال خبرنگار مهر، مبنی براینکه شنیده شده در روزهای اخیر خانمی دستگیر شده که ضمن ارتباط با سرویس های بیگانه و جاسوسی، کار جن گیری و رمالی می کرده و با همین عنوان جن گیری و رمالی، با برخی مسئولان دولتی در ارتباط بوده و پول‌های کلانی به دست آورده، این موضوع صحت دارد یا خیر؟ گفت: بله اخیرا فردی دستگیر شده که هم اتهام امنیتی و هم غیر امنیتی دارد، با این حال مجاز به بیان  جزئیات ببشتر نیستم، بعد از رسیدگی به پرونده ها اگر قابل ذکر بود، اعلام می شود.

سخنگوی دستگاه قضا در خصوص اعلام شکایت های نامزدهای انتخابات در فرایند مناظرات و اینکه آیا این شکایت ها در قوه قضائیه هم ثبت می شود یا خیر، گفت: شکایت ها به کمیسیون مربوطه ارسال می شود و تاکنون نشنیدم که شکایتی به دادگستری شده باشد.

شکایتی در خصوص سایت کارانه ارسال نشده است

وی در خصوص راه اندازی سایت کارانه از سوی یکی از کاندیداهای انتخابات و اینکه جمع آوری اطلاعات مردم قانونی است؟ گفت: باید بررسی صورت گیرد، با این حال  شکایتی در این خصوص تا کنون به قوه قضائیه ارسال نشده است.

محسنی اژه ای در رابطه با سخنان وزیر کشور در مورد ثبت ۶۷ تخلف مربوط به رسانه های نظامی گفت: اختلافی در این خصوص بین دادستانی تهران و وزارت کشور مطرح است. مواردی هست وزارت کشور مستقیما و بدون اعلام شکایت به رسانه ها، به دادستانی تهران ارسال کرده است. با این حال نبایدرسانه ها له یا علیه کاندیدا بنویسند.

احضار کارفرمای معدن آزادشهر به دادسرا

محسنی اژه ای در خصوص اقدامات قضایی حادثه معدن آزاد شهر گفت: قوه قضائیه هم از بدو حادثه به این موضوع اشاره کرد. بازرسی کل کشور تیمی را در این خصوص ارسال کرده است و کارفرما دیروز به دادسرا احضار شده بود.

/ در حال به روز رسانی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت قرچک آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.