رئیس اداره بهزیستی شهرستان قرچک:

سالمندان باید در خانواده مورد تجلیل و تکریم قرار بگیرند

رئیس اداره بهزیستی شهرستان قرچک گفت: حضور سالمندان و تکریم و منزلت آنها در خانوده از وظایف اصلی فرزندان و مایه برکت و سعادت در خانه است و سالمندان باید در خانواده مورد تجلیل و تکریم قرار بگیرند.

به گزارش قرچک آنلاین; همایش سالمندان عصر امروز با حضور مدیران استانی و شهرستانی و ۲۵۰ نفر از سالمندان زیرپوشش اداره بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) در شهرستان قرچک برگزار شد.

حمیدرضا نعمتی رئیس اداره بهزیستی شهرستان قرچک در این همایش اظهار کرد: تقویت سبک زندگی سالم سالمندی و آشنایی با روحیه و زندگی قشر سالمند از اهداف این همایش است.

وی افزود: بر اساس فرهنگ دینی تکریم و منزلت سالمند از اهمیت بسیاری برخوردار است و بهزیستی از توانمند سازی سالمندان در حوزه های اقتصادی فرهنگی و اجتماعی حمایت می کند.

نعمتی با اشاره به خدمات رسانی به سالمندان، بیان کرد: بهسازی محیط های بهداشتی سالمندان، تقویت و توسعه تجهیزات درمانی پرداخت کمک هزینه های درمان  برگزاری اردوهای زیارتی و تفریحی قشر سالمند از اقدامات انجام شده کمیته امداد امام خمینی(ره) و اداره بهزیستی در این شهرستان است.

وی گفت: حضور سالمندان و تکریم و منزلت آنها در خانوده از وظایف اصلی فرزندان و مایه برکت و سعادت در خانه است و یکی از اهداف ما ایجاد یک تلنگر و هشدار برای جامعه و خانواده است، زیرا سالمندان باید در خانواده مورد تجلیل و تکریم قرار بگیرند.

محمد رضا غضنفری سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره( در ادامه بیان کرد: گرایش به فرهنگ غربی باعث شده که توجه به سالمندان و تکریم و احترام آنها در خانواده مورد غفلت واقع شود، سالمندانی که دارای فرزند هستند و می توانند در کنار آنها زندگی کنند و مورد حمایت واقع شوند شایسته نیست که به مراکز و خانه سالمندان سپرده شوند.

وی با بیان اینکه امروز در جامعه نگاه به خانواده سالمندان باید یک نگاه ارزشی و مثبت باشد، تصریح کرد: در فرهنگ اهل بیت(ع) بهره گیری از تجربیات بزرگان و سالمندان از جایگاه بالایی برخوردار است.

غضنفری در پایان خاطرنشان کرد: مسوولان باید با سازو کارهای لازم و مناسب سازی اماکن حضور سالمندان، زمینه ارائه خدمات اجتماعی، رفاهی، بهداشتی و درمانی را در راستای حفظ سلامت و نشاط این قشر فراهم کنند.

انتهای پیام/س

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *