ریاض قتل جمال خاشقجی را پذیرفت

تلویزیون دولتی عربستان با تایید قتل روزنامه‌نگار منتقد سعودی ادعا کرد وی بر اثر درگیری در داخل کنسولگری عربستان در استانبول کشته شده است.

به گزارش سرویس بین الملل قرچک آنلاین; عربستان سعودی در پی فشار افکار عمومی دنیا، ناگزیز قتل جمال خاشقجی روزنامه‌نگار منتقد حکام آل سعود را پذیرفت.

تلویزیون دولتی عربستان با تایید قتل جمال خاشُقجی ادعا کرد وی بر اثر درگیری در داخل کنسولگری عربستان در استانبول کشته شده است! این در حالیست که کلیه شواهدی که تاکنون توسط مقامات ترکیه‌ای ارائه شده، حاکی از قتل سازماندهی‌شده وی به دست عوامل مرتبط با عربستان است.

طبق گزارش‌ها، تاکنون ۱۸ نفر از اتباع سعودی در ارتباط با پرونده جمال خاشقجی بازداشت شده‌اند که در میان آن‌ها سه مقام ارشد سرویس امنیتی عربستان سعودی وجود دارند.

بن سلمان ولیعهد سعودی که به عقیده بسیاری از تحلیلگران قتل خاشقجی با هماهنگی و دستور وی به وقوع پیوسته است، اکنون در مقام رئیس کمیسیون تحقیق قتل خاشقجی، انگشت اتهام را به سوی سازمان اطلاعات این کشور نشانه رفته و در فراری رو به جلو ادعا کرده است می‌خواهد در سازمان اطلاعات عربستان سعودی تغییراتی ایجاد کند.

تلویزیون دولتی سعودی نیز با پخش اطلاعیه‌ای از مقامات دولت ترکیه که به روشن شدن پرونده خاشقجی کمک کرده‌اند، قدردانی کرد!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *