در گفت‌وگو با مدیر حوزه علمیه هامبورگ عنوان شد؛

روایتی از توطئه‌ها و تهدیدات صهیونیست‌ها در مواجهه با روشنگری‌های دینی در آلمان

صهیونیست‌ها فضای رسانه‌ای آلمان را در اختیار دارند و به انحای مختلف مانع از آگاهی‌بخشی به افکارعمومی این کشور و دیگر کشورها می‌شوند.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر قرچک آنلاین; رشد بیداری اسلامی و افزایش دامنه آگاهی‌های عمومی در جهان نظام سلطه را به وحشت انداخته است. تقلای نظام سلطه و کارتل های صهیونیستی برای مهار و انحراف در  مسیر رشد و بیداری افکارعمومی جهان طرفی نبسته است.همین نکته سبب می شود تا هر حرکت آزادیخواهانه در نقاط مختلف جهان با سرکوب عوامل و حامیان نظام سلطه مواجه شود. حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حمید رضا ترابی مدیر آکادمی علوم اسلامی آلمان و حوزه علمیه هامبورگ  پس از یک دهه فعالیت در حوزه علمیه قم  و تاسیس مجموعه فرهنگی تربیتی یاران برای انجام وظایف دینی و تکلیفی خود به آلمان هجرت کرده است. وی با تلاش و ممارست فراوان  اقدام به راه‌اندازی حوزه علمیه هامبورگ در ذیل مسجد و مرکز اسلامی هامبورگ شده اما از جمله کسانی است که به جرم بیان حقایق بارها مورد تهدید صهیونیست ها قرار گرفته است. وی در گفت‌وگویی به روایت تهدیدات مکرر صهیونیست‌ها و مانع‌آفرینی‌های آنان در مسیر رشد و بالندگی افکارعمومی هامبورگ می‌پردازد.

* کدام علت یا علل سبب هجرت شما به آلمان شده و از نحوه مواجهه جریان‌های سیاسی صهیونیستی نسبت به فعالیت‌های خود برایمان بگویید؟

بسم الله الرحمن الرحیم. امام علی علیه السلام: رحم الله رجلا رای حقّا فأعان علیه او رأی جورا فردّه و کان عونا بالحق علی صاحبه. (نهج، خ۲۰۵) در ابتدا تشکر می کنم از دقت نظر دوستان که جریان انقلاب و به طور کلان تر جریان هدایت را در مقیاس های جهانی دنبال می کنند و نگاهشان را صرفا به مسائل داخلی معطوف نمی سازند بلکه بر اساس یک عقلانیت رشد یافته و تصعیدی در سرتاسر این کره خاکی به مسائل نگاه می کنند و مسائل را به صورت پیوسته دنبال می کنند؛ چراکه فقط در این صورت است که ارتباط مسائل با یکدیگر روشن و معنادار می شود. و البته در اینصورت همه مسائل دنیا مسأله ماست.

من به خاطر تکلیف شرعی به آلمان رفته ام. حتی من فراتر از شرع. اما درباره نحوه مواجهه صهیونیست‌ها با حضور یک روحانی در هامبورگ به عنوان نمونه باید گفت، حضور سال گذشته بنده در کسوت تنها روحانی مسلمان در صدر راهپیمایی روز قدس برای لابی های صهیونیسم خیلی گران تمام شد چون آنها از مدت ها قبل تلاش زیادی کردند که از حضور یا دست کم حمایت و تأیید روحانیون از راهپیمایی جلوگیری کنند تا اندک اندک بتوانند آن را مهار سازند. و معلوم بود که آنها دنبال چه هستند و عقب نشینی در برابر آنها چه ضربه ای به جریان حق طلبان وارد خواهد ساخت. لذا جمع بندی ام این بود که باید پاسخ مناسب را بدهم، ولو بلغ ما بلغ. لذا برغم مخالفت برخی از دوستان و خیرخواهان آنچه را که مسؤولیت اخلاقی و شرعی خود می دانستم انجام دادم.

شما فکرش را بکنید در جایی می خواهید حضور پیدا کنید که مدت ها با وسایط مختلف درباره تبعات آن هشدار داده اند. برخی افراد مشکوک هم یاد آوری می کردند که برای شما گران تمام می شود و مشکل ویزا و اقامت پیدا خواهید کرد؛ برای آکادمی مشکل ایجاد می شود و یا پرونده مرکز اسلامی در «فرفاسونگ شوتز» سنگین تر می شود. به قطع رابطه و بایکوت توسط مراکز دینی مسیحی و یهودی و …هم تهدید نمودند. حتی در راهپیمایی اخیر روز قدس هم عکاسان مشکوک حضور داشتند تا به قول خود مستند سازی کنند. خب، فشار روحی و روانی آنها از یک طرف، مرعوبیت برخی از خودی های سابق که الان گاهی به صراحت مروج اسلام لیبرال هستند از سوی دیگر باعث شده بود که برخی در تشخیص مصداقی وظیفه شک داشته باشند. البته من با برخی از بزرگان مستقر که برای من حجت هستند مشورت کردم و تصمیم خودم را گرفتم.

ابتدا آدم هایی را به طور مکرر فرستادند تا هشدار بدهند و خط قرمز درست کنند. البته قبل از آن هم در برنامه تلویزیونی شبکه ان دی ار آلمان سعی کردند تخریب کنند.یا نمونه‌ دیگری این که –  سوم اکتبر که روز درهای باز مسجد نام گرفته و هر ساله در چنین روزی بیش از ۵۰۰۰ نفر برای بازدید از مسجد مراجعه می کنند- سال گذشته مطبوعات گزارش آن را با یک عکس از مسجد و مرکز اسلامی هامبورگ کنار برجهای دوقلوی نیویورک در حال سوختن چاپ کردند تا به زعم خود در راستای آن پروژه اسلام هراسی یک پیوند بین ما و آن واقعه ترسیم کرده باشند. و  بعد هم طبق روال سالانه این مطالب القایی را حتی به صورت رسمی در گزارش سالانه فرفاسونگ شوتز منتشر کردند.

البته باید گفت فرفاسونگ شوتز سازمان امنیت آلمان است. با هماهنگی های پشت پرده علیه بخش دیالوگ آکادمی خیلی توطئه کردند. صهیونیست ها حتی بیانیه دادند تا کسی با ما مراوده علمی و دیالوگ نداشته باشد که این‌گونه حرکت های کور از سر درماندگی و عجز است.  و سر آخر هم که انگ ضدیت با یهود توسط سفیر اسرائیل مطرح شد.

آن ها حتی وزیر امور خارجه آلمان را برای دعوت از ما جهت شرکت در کنفرانس «نقش ادیان در صلح جهانی» که علمای ادیان از بیش از ۵۳ کشور جهان در آن شرکت داشتند تحت فشار قرار دادند و از او توضیح خواستند. و البته به فضل الهی تاکنون تلاش آنان با و امدادهای غیبی و تدبیر و مدیریت میدانی دوستان ناکام بوده است. باید عرض کنم من در این جریانات با تمام وجودم این آیه ی شریفه را حس کردم که خانه استدلال و قرارگاه فکری و عملی این ها از بیت عنکبوت سست تر است.

* با توجه به این نکته که امواج بیداری اسلامی در جهان رو به گسترش است و البته توطئه‌های نظام سلطه و عوامل صهیونیست‌ نیز در شکل و نمای دیگری استمرار دارد، به نظر شما چگونه می‌توان با این توطئه‌ها مواجه شد؟

تلاش بسیاری داشته‌ایم تا به درستی این نکته که مخالفت با صهیونیزم مخالفت با دین یهود نیست، تبیین و تشریح کنیم. البته برخی از گروههای یهودی در این زمینه خیلی فعال هستند حتی چند روز پیش در آمریکا ۲۰ هزار خاخام جمع شدند و رسما اعلام کردند اهداف صهیونیست ها مخالف تورات است. لذا در راهپیمایی روز قدس هم بلافاصله کنار علمای یهود ضد صهیونیسم رفتم و با آنها همراهی کردم. آنها یک تابلو داشتند که روی آن نوشته بود رفتار صهیونیزم خارج از تعالیم یهود است.

به نظرم می رسد باید منطق شرکت در روز قدس و مناسبت‌های جهانی دیگر را به صورت علمی و  قابل توضیح برای مجامع علمی و نیز به صورت قابل درک و جذب برای فضای افکار عمومی تبیین کرد. اخیرا یک فیلم مستند توسط سه تن از خبرنگاران آلمانی آرته تهیه شده که به نوعی این تفکیک را بیان می کرد. و البته اجازه پخش پیدا نکرد. ولی حق برای همیشه مخفی نخواهد ماند.

از سوی دیگر، باید از دیدگاه آکادمیک روی این مسأله کار کنیم که همه ادیان ابراهیمی از سوی پروردگار واحد هستند لذا معنا ندارد که مثلا مسیح دین محبت باشد و اسلام دین خشونت.ما به لحاظ عقیدتی باید نسبت به دفاع از حق تلاش کنیم. یک پیغامی هم دادم که من به خاطر انجام مسؤولیت اخلاقی ام در برابر جنایت علیه بشریت آمده ام. تا ظلم دولت کودک کش صهیونیست و تخریب خانه های مردم هست روز قدس هست و تا روز قدس هست ما در کنار برادران مسلمان (شیعه و سنّی)، عموزادگان ادیان ابراهیمی (مسیحیان و یهودیان) و همه آزادگانی که  علیه ظلم فریاد می زنند هستیم.

* به بخشی از تحرکات صهیونیستها در فضای رسانه اشاره کردید

حقیقت این است که آنها فضای رسانه ای را تقریبا به طور کامل در دست دارند. مدیریت پنهان آنها بر فضای سیاسی و حتی علمی، آموزشی و پژوهشی نیز روشن است. در بخش رسانه ای مجلات و روزنامه ها ی زنجیره ای در دست آنهاست و سال ها در این زمینه سرمایه گذاری و کار مدیریتی راهبردی و برنامه ای انجام داده اند. به عنوان مثال کسانی که در انتشارات آکسل اشپرینگر که مالک مهم ترین رسانه هاست به کار اشتغال دارند طبق آیین نامه کاری که در ضمن قرار داد کار آمده است همه افراد باید رسما تعهد بدهند که از اسرائیل حمایت خواهند کرد. ما در بخش رسانه  واقعا خیلی باید کار کنیم. نبرد رسانه ای نابرابری در جریان است. همین داستان در بخش سازمان هنر صادق است که داستان شگفتی است.

* طبعا در این فضا برگزاری برنامه‌هایی مانند روز قدس با واکنش آن‌ها روبه‌رو می‌شود. زیرا این گونه برنامه‌ها سبب بیداری و آگاهی مردم نسبت به توطئه‌های صهیونیست‌ها می‌شود

البته باید هر چیز را در مقیاس خودش سنجید. طبعا انتظار نداریم که با یک راهپیمایی همه مشکلات جهان اسلام رفع شود. تأثیر متوقع از این راهپیمایی این است که وجدان های مردم را در این سیل اغواگر رسانه ها بیدار کند. آنها از بیداری ملت ها می ترسند. روز قدس روز صدای بلند امت اسلام برای زنده نگداشتن یاد قدس و حمایت جهانی از مظلومان است. این حداقل وظیفه ای است که باید انجام داد. به برکت همین روز میلیونها فکر در دنیا همسو می شود. روز قدس خودش یک رسانه است در روزگاری که دست ما از رسانه ها تقریبا خالی است. با شناختی که از آنها از نزدیک پیدا کردم با اطمینان می گویم روز قدس هزینه زیادی بر روی دست آن ها می گذارد و بر اساس منطق مصلحت اندیشی و معادله سود که زیربنای فکری و عملی آن هاست، ظرفیت آن ها برای تحمل این هزینه ها بی نهایت نیست. لذا من به روز قدس امید و باور دارم.

صهیونیست‌ها از گرایش و همراهی مسلمانان جهان اسلام و آزادگان جهان با آرمان‌های متعالی انقلاب اسلامی ایران نگرانند و این که کار به جایی برسد که دیگر توجیه اقتصادی و سیاسی در تداوم اشغالگری و لوازم آن که اعمال ضد انسانی است نداشته باشند. من این را تجربه کردم. در همین هامبورگ جلسه دیالوگ عمومی با عنوان نیایش برای نجات غزه گذاشتیم که از همه ادیان آمدند و صحن مسجد پر شده بود از مردم آلمانی. نمایندگان هر گروه می آمدند و برای نجات آنها دعا می کردند. به یاد داشته باشید این در سرزمینی است که سالانه به اسرائیل پولی بابت خسارت و هزینه جبران مسائل انسانی جنگ جهانی یا به تعبیر دقیق تر باج می دهند. بله، همان قدر که انسان های پاک ما را دوست دارند، آنها با ما دشمن هستند، چون به قول حضرت امام خامنه ای استکبار جهانی با تک تک طلبه ها دشمن است چون در هر کدام از آنها یک امام خمینی بالقوه را مشاهده می کند.

* از این که وقت خود را در اختیارمان قرار دادید سپاسگزاریم

ممنونم در پناه حق باشید.

منبع: مهر

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *