رهبر انقلاب از دستبند بر دستان کدام کودک سخن گفتند

رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنان امروز (سه‌شنبه) دستگیری و بازداشت یک کودک پنج‌ساله را مصداقی از حقوق بشر آمریکایی برشمردند.

به گزارش سرویس اجتماعی قرچک آنلاین; حضرت‌ آیت‌الله امام خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، در بخشی از بیانات امروزشان (سه‌شنبه) با فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران فرمودند: «رئیس‌جمهور جدید [آمریکا] با حرف‌ها و اقدامات خود در مبارزات انتخاباتی و روزهای اخیر، ماهیت واقعی آمریکا را عریان در مقابل چشم مردم جهان به نمایش گذاشته و نشان می‌دهد حقیقت آمریکا چیست».

ایشان دستگیری و بازداشت یک کودک پنج‌ساله را مصداقی از حقوق بشر آمریکایی برشمردند و افزودند: «رحمت پروردگار بر امام بزرگوار که حقیقت آمریکا را بارها و بارها در بیانات و نوشته‌هایشان گوشزد می‌کردند و اصرار داشتند که ملت و مسئولان با شناخت ماهیت دشمن، از اعتماد به شیطان بزرگ پرهیز کنند که امروز حقانیت حرف‌های آن عزیز به عرش سفرکرده به‌روشنی در جلوی چشمان همگان است».

اشاره امام خامنه‌ای به کودکی ایرانی‌الاصل و پنج‌ساله بود که به‌گزارش رسانه‌های غربی شنبه گذشته در بدو ورود به آمریکا در فرودگاه دالس واشنگتن به‌مدت چندین ساعت بازداشت شد. سناتور کریس وان هولن این کودک را یک شهروند آمریکایی معرفی کرده که در مریلند زندگی می‌کند.

مادر این کودک ترجیح داد با خبرنگاران گفتگو نکند.

میرور: تیم دونالد ترامپ می‌گوید پسربچه ۵ساله به‌خاطر اینکه یک «تهدید امنیتی» برای آمریکا بود «دستبند زده شده و بازداشت گشت».

ایندیپندنت: کاخ سفید مدعی است کودک پنج‌ساله به‌دلیل اینکه می‌توانست تهدیدی امنیتی باشد ساعت‌ها در فرودگاه آمریکا بازداشت شد.

مترو: پسر ۵ساله به‌خاطر اینکه «تهدید امنیتی» برای آمریکا بود در مرز آمریکا دستبند زده شد.

شان اسپایسر، سخنگوی کاخ سفید، در پاسخ به خبرنگاری که درباره دستگیری این کودک پنج‌ساله پرسیده بود، گفت: «این فرض که یک نفر صرفاً به‌دلیل سن و جنسیتش تهدید نیست نادرست است».

پیشتر دادگاه تجدید نظر درخواست کاخ سفید برای لغو فوری حکم قاضی سیاتل را رد کرده و اکنون در حال بررسی مفصل‌تر پرونده است. انتظار می‌رود حکم نهایی دادگاه تجدید نظر امروز (سه‌شنبه) یا چهارشنبه منتشر شود.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *