حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید: هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 17 جماد أول 1444 Saturday, 10 December , 2022 تعداد دیدگاهها : 260×
رشد ۲.۳ درصدی قیمت مسکن اجاره ای در تهران
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۴
شناسه : 31628

گزارش بانک مرکزی حاکی از آن است که شاخص بهای مسکن اجاری در زمستان سال قبل نسبت به پاییز این سال ۲.۷ درصد افزایش پیدا کرده واین شاخص در تهران نیز رشدی ۲.۳ درصدی داشته است.

ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش سرویس اجتماعی قرچک آنلاین; بر اساس گزارش بانک مرکزی، شاخص بهای مسکن اجاری در مناطق شهری در زمستان سال گذشته نسبت به مدت مشابه در سال ۱۳۹۲، ۱۴.۴ درصد افزایش داشته است.

شاخص بهای مسکن اجاری در مناطق شهری ایران در سه ماهه آخر سال گذشته، به عدد ۱۶۵.۵ رسید که نسبت به پاییز این سال ۲.۷ درصد و نسبت به سه ماهه مشابه در سال ۱۳۹۲، ۱۴.۴ درصد افزایش داشته است.

متوسط بهای مسکن اجاری در سال ۱۳۹۳ نسبت به متوسط سال قبل ۱۵.۶ درصد افزایش را نشان می دهد.

بر اساس این گزارش، شاخص بهای مسکن اجاری در زمستان سال قبل نسبت به پاییز این سال، در کلیه استان های کشور افزایش داشته است. بر این اساس بیشترین افزایش در استان یزد و معادل ۵.۶ درصد بوده است و بعد از آن استانه ای کهگیلویه و بویر احمد با ۵.۳ درصد و لرستان با ۵ درصد افزایش در رده های بعدی قرار گرفتند.

همچنین کمترین میزان افزایش مربوط به استان سمنان و معادل ۱.۵ درصد بود و استان های کرمانشاه با ۱.۷ درصد و البرز و خراسان جنوبی هریک با ۱.۸ درصد در رده های بعدی قرار گرفتند.

این شاخص در تهران نشان می دهد که بهای مسکن اجاری در این استان در زمستان سال قبل نسبت به پاییز، ۲.۳ درصد افزایش داشته است.

همچنین گزارش بانک مرکزی حاکی از آن است که شاخص بهای مسکن در شهرهای بزرگ در زمستان سال قبل به عدد ۱۶۵.۲ رسید که نسبت به پاییز این سال ۲.۷ درصد و نسبت به زمستان سال ۱۳۹۲، ۱۴.۳ درصد افزایش نشان می دهد.

متوسط شاخص بهای مسکن اجاری در شهرهای بزرگ در سال قبل نسبت به سال ۱۳۹۲، معادل ۱۵.۶ درصد افزایش داشته است.

همچنین شاخص بهای مسکن اجاری در شهرهای متوسط در زمستان قبل به عدد ۱۶۱.۷ رسید که نسبت به پاییز این سال ۲.۵ درصد و نسبت به زمستان ۱۳۹۲، ۱۳.۱ درصد افزایش داشته است.

متوسط شاخص مذکور در شهرهای متوسط در سال ۱۳۹۳ نسبت به سال پیش از این معادل ۱۴.۳ درصد افزایش را نشان می دهد.

در عین حال شاخص بهای مسکن اجاری در شهرهای کوچک در زمستان سال قبل به عدد ۱۷۸.۳ رسید که نسبته به سه ماهه قبل از آن ۳.۵ درصد و نسبت به سه ماهه مشابهسال ۱۳۹۲ ۱۷.۶ افزایش داشته است.

متوسط شاخص مذکور در شهخرهای کوچک در سال ۱۳۹۳ نسبت به سال قبل معادل ۱۹.۵ درصد افزایش را نشان می دهد.

 

منبع: ایسنا

انتهای پیام/س

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت قرچک آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.