دیدار هیات ایرانی و آمریکایی در لوزان

هیات ایرانی و آمریکایی مستقر در لوزان، در آغاز دور جدید مذاکرات هسته ای ایران و ۱+۵ صبح روز پنجشنبه با یکدیگر دیدار می کنند.

ه گزارش سرویس سیاسی قرچک آنلاین; جان کری وزیر امور خارجه آمریکا با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان ساعت ۱۰ صبح روز پنجشنبه به وقت سوییس (۱۳ و ۳۰ دقیقه به وقت تهران) با یکدیگر در لوزان دیدار می کنند.

در همین حال نشست سید عباس عراقچی و وندی شرمن به منظور هماهنگی درباره مذاکرات هسته ای پیش رو دقایقی پیش در لوزان سوئیس آغاز شد.

معاونان وزیر خارجه ایران و امریکا در این نشست درباره مسائل مختلف مذاکرات هسته ای پیش رو در لوزان گفت وگو و تبادل نظر می کنند.

این نشست به منظور هماهنگی های مورد نیاز برای مذاکرات هسته ای ایران و گروه ۱+۵ برگزار می شود.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در راس تیم مذاکره کننده هسته ای، ساعاتی پیش وارد لوزان محل مذاکرات پیش روی ایران و ۱+۵ شد.

علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی کشورمان، عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه، مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه، ارنست مونیز وزیر انرژی آمریکا، وندی شرمن معاون وزیر امور خارجه آمریکا و هلگا اشمید معاون هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز در این نشست حضور خواهند داشت.

قرار است مذاکرات از پنج شنبه ششم فروردین ماه جاری در لوزان از سر گرفته شود و انتظار می رود این دور از گفت و گوها تا روز یکشنبه ۹ فروردین طول بکشد. درصورتی که توافقی در این دور از مذاکرات حاصل شود، طرفین اعلام خواهند کرد که برای مسائل اساسی مورد اختلاف، راه حل پیدا کرده اند. این راه حل شامل سرفصل هایی می شود که باید تا تیرماه بر سر جزییات و مکتوب کردن آن مذاکرات فشرده تر و جدی تری صورت گیرد.

منبع: فرار

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *