دیدار ظریف با نخست وزیر لبنان

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه دیدارهایش با مقامات شرکت کننده در پنجاه و یکمین نشست کنفرانس امنیتی مونیخ با نخست‌وزیر لبنان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزار ش سرویس سیاسی قرچک آنلاین; به نقل از فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه دیدارهایش با مقامات شرکت کننده در کنفرانس امنیتی مونیخ امروز (شنبه) با تمام سلام نخست‌وزیر لبنان دیدار و در خصوص مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه به گفت‌وگو پرداخت.

دیدار و گفت‌وگو با یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اولین برنامه کاری امروز (شنبه) ظریف در مونیخ بود. دو طرف در این دیدار در خصوص همکاری‌های ایران و آژانس و همچنین مذاکرات هسته‌ای ایران و شش کشور به گفت‌وگو نشستند. پس از آن رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران با سرگئی لاوروف همتای روس خود دیدار و گفت‌وگو کرد که دو طرف در این دیدار با اشاره به مناسبات خوب دو کشور و تبادل هیأت‌های عالیرتبه اخیر بر ضرورت یافتن راه‌حل‌های سیاسی برای پایان دادن به بحران‌های منطقه‌ای از طریق گفت‌وگو تاکید کردند.

ظریف همچنین با فیلپیپ هاموند وزیر خارجه انگلیس در حاشیه این اجلاس دیدار کرد و روند مذاکرات هسته‌ای و تحولات روابط دوجانبه تهران و لندن محور این گفت‌وگوها بود.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران همچنین قرار است در ادامه رایزنی‌هایش با مقامات شرکت کننده در کنفرانس امنیتی مونیخ، با الیاسون قائم مقام دبیرکل سازمان ملل، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق دیدار و به رایزنی بپردازد.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که عصر دیروز (جمعه) به همراه سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی معاونانش به منظور شرکت در پنجاه و یکمین نشست کنفرانس امنیتی مونیخ وارد این شهر شد، در بدو ورود به مونیخ با جان کری همتای آمریکایی خود به مدت ۲ ساعت دیدار و پس از آن با فرانک والتر اشتاین مایر وزیر خارجه آلمان به گفت‌وگو پرداخت.

وزیر امور خارجه کشورمان پس از دیدارهای دیروزش در مونیخ طی اظهاراتی با تاکید بر اینکه به نظر من نه فقط یک راه‌حل بلکه چندین راه‌حل برای حل موضوع هسته‌ای ایران وجود دارد، تصریح کرد: فقط به یک اراده سیاسی قوی برای حصول نتیجه نیاز است.

ظریف همچنین با کوفی عنان دبیرکل سابق سازمان ملل و ریش سفیدان این سازمان دیدار و پس از آن هم با یوسف بن علوی همتای عمانی در خصوص مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه‌ای بحث و تبادل نظر کرد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *