دومین روز رایزنی‌های هسته‌ای در نیویورک

رایزنی‌های معاونان وزیر خارجه ایران و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره نگارش متن برنامه جامع اقدام مشترک در جریان است و امروز نیز کارشناسان و معاونان نشست‌ خواهند داشت.

به گزار ش سرویس سیاسی قرچک آنلاین; امروز (جمعه) در دومین روز رایزنی‌های هسته‌ای در نیویورک و در حاشیه کنفرانس بازنگری معاهده NPT قرار است معاونان وزیر خارجه ایران و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در راستای نگارش متن برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) به گفت‌وگو بنشینند و از سوی دیگر نیز کارشناسان دو طرف به گفت‌وگو در این زمینه بپردازند.

دور جدید رایزنی‌های هسته‌ای در نیویورک و در راستای نگارش متن برنامه جامع اقدام مشترک از دیروز (پنجشنبه) در نیویورک آغاز شد و سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی معاونان وزیر خارجه ایران و هلگا اشمیت معاون فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا طی ۲ نوبت و در مجموع هشت ساعت در این زمینه به رایزنی و گفت‌وگو پرداختند.

قرار است امروز (جمعه) در دومین روز این رایزنی‌ها معاونان وزیر خارجه ایران و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ساعت ۱۰:۳۰ صبح به وقت محلی (۱۹ به وقت تهران) درباره نگارش متن برنامه جامع اقدام مشترک برگزار شود.

کارشناسان دو طرف نیز ساعت ۹ صبح به وقت محلی (۱۷:۳۰ به وقت تهران) نیز به رایزنی در این خصوص بپردازند.

به گزارش فارس، محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران روز چهارشنبه در دانشگاه نیویورک و در پاسخ به سوالی درباره محورهای اختلافی گروه ایران و ۱+۵ عنوان کرد: «نگارش متن را از فردا آغاز می‌کنیم. پرانتزهایی باقی مانده است، اما بر سر کلیات توافق وجود دارد.»

منبع خبر : خبرگزاری فارس

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *