معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده:

دولت در برنامه ششم توسعه سعی در تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی را دارد

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت:دولت تلاش دارد با برنامه ریزی مناسب زمینه تحقق سیاست های کلی نظام و خانواده، سیاست اقتصاد مقاومتی و برنامه توسعه به ویژه برنامه ششم را فراهم کند .

به گزارش قرچک آنلاین; شهین دخت ملاوردی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده  با حضور در همایش “جلوه‌های حضور زنان در انقلاب اسلامی” در کانون ملاوک برگزار شد، در جمع اقشار مختلف بانوان شهرستان قرچک اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره) باعث شد تا جامعه از مواهب الهی برخوردار شوند و باید از این فرصت به منظور تبیین عملکرد و دستاوردهای نظام و دولت استفاده کرد.

وی گفت: این ایام فرصتی مناسب است، تا زنان به عنوان یک گروه تاثیر گذار در جامعه نقش اساسی خود را تعبین کند و طبق فرمایشات امام خمینی(ره) و رهبر انقلاب نقش مادری و همسری خود را به نحوه اسن انجام دهند.

ملاوردی با اشاره به نقش زنان، بیان کرد: در تقسیم بندی انقلاب اسلامی به چهار دهه می توان نقش زنان را به خوبی تبیین و آن را در پیشبرد اهداف والای انقلاب اسلامی بازخوانی کرد، در دهه اول انقلاب  زنان همپای مردان در مبارزات انقلابی حضور یافته و دوشادوش همسران، برادران و پدران خود  زمینه پیروزی انقلاب را فراهم کردند.

وی افزود: در دوران هشت سال دفاع مقدس زنان نقش به سزایی در شکل گیری انقلاب اسلامی داشتند و توانستند با اقتدار از عزت ایران اسلامی حراست کنند وپس از اتمام جنگ و دوران سازندگی که زیر ساخت های لازم برای توسعه فعالیت حوزه زنان و خانواده فراهم شد، زنان پا به میدان گذاشته و حرکات مدنی و سازنده خود را در قالب تشکل های غیر دولتی آغاز کردند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده  با اشاره به دهه سوم تصریح کرد : با توجه به شرایطی که در جامعه فراهم شدحضور زنان و دختران در عرصه های مختلف از جمله دانشگاه ها فراهم شد به گونه ای که امروز شاهد حضور زنانی آگاهی و تحصیل کرده در دهه چهارم انقلاب می باشیم.

وی تاکید کرد: عدم تقارن کنونی بین زنان و مردان ناشی از عدم بهره‌مندی از تمام ظرفیت زنان است واگر مشارکت کامل زنان را در تحقق اقتصاد مقاومتی، خانواده و برنامه‌های کلان توسعه نداشته باشیم، در مقایسه با کشورهایی که از تمام این ظرفیت زنان استفاده می‌کنند، عقب می‌مانیم.

ملاوردی گفت: امروز زنان ایران اسلامی آماده اند تا با حضور در عرصه های مختلف به کشور خدمت رسانی کنند و جامعه را با مشارکت خویش در مسیرپیشرفت و توسعه قرار دهند.

وی افزود:دولت تلاش دارد با برنامه ریزی مناسب زمینه تحقق سیاست های کلی نظام و خانواده، سیاست اقتصاد مقاومتی و برنامه توسعه به ویژه برنامه ششم را فراهم کند .

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به فعالیت رو به گسترش سازمان‌های مردم‌نهاد بیان کرد: در ابتدای فعالیت دولت یازدهم، یک هزار و ۷۰۷ سازمان مردم نهاد در کشور فعالیت داشت که هم اکنون این تعداد به ۲ هزار ۳۳۳ مورد افزایش یافته است .

وی تصریح کرد: طی زمان فعالیت دولت یازدهم ، ۵۰۰ طرح برای حمایت از زنان ارائه شده که از این تعداد ۲۵۰ طرح مورد حمایت قرار گرفته و اجرایی شده است و همچنین انعقاد ۲۷ تفاهم نامه و اجرای ۸۰ پروژه در حوزه زنان انجام شئه است.

معاون رئیس جمهور در حوزه زنان و خانواده در پایان خاطرنشان کرد: نرخ مشارک اقتصادی زنان در سال گذشته ، نسبت به مدت مشابه قبل یک درصد رشد داشته که همین میزان در شرایطی که کشور با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می کند اتفاق مبارکی به حساب می آید.

انتهای پیام/س

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *