دعوت علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان از مردم برای حضور در راهپیمایی روز قدس؛

دنیای اسلام دست از حمایت مردم مظلوم فلسطین بر نمی دارد/ حضور در راهپیمایی باعث رعب و وحشت اسرائیل و هم پیمانانش است

علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان از مردم خواستند تا با حضور وحدت آفرین خود در راهپیمایی روز قدس بار دیگر مشت محکمی بر دهان یاوه گویان آمریکا بزنند.

به گزارش سرویس سیاسی قرچک آنلاین; به نقل از عصرهامون، علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان در گفت وگوهایی جداگانه از مردم خواستند تا با حضور وحدت آفرین خود در راهپیمایی روز قدس بار دیگر مشت محکمی بر دهان یاوه گویان آمریکا بزنند.

دنیای اسلام دست از حمایت مردم مظلوم فلسطین بر نمی دارد
مولوی نظر احمد سلامی نماینده مردم استان سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون ضمن دعوت از مردم در راهپیمایی روز قدس اظهار کرد: روز قدس یادگاری به جا مانده، مهم و برجسته از امام راحل است، این مهم نشان می دهد دنیای اسلام دست از حمایت مردم مظلوم فلسطین بر نمی دارد و روز قدس همیشه در خاطر مسلمانان زنده است.
وی با بیان اینکه وظیفه مردم شرکت باشکوه در این راهپیمایی است، گفت: همه باید احساس وظیفه کنند و در این روز که یک مسئله اسلامی و مربوط به همه مسلمانان است انزجار خود را نسبت به رژیم اشغالگر قدس و حرکت های آمریکا و هم پیمانانش به اثبات برسانند.

لبیک به ندای رهبر انقلاب سندی بسیار قوی در ارتباط وحدت بین شیعه و سنی است
نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری حضور در این راهپیمایی را نماد وحدت شیعه و سنی دانست و افزود: دشمن همیشه درصدد این است که اختلافات را به یک فرقه و گروه نسبت دهد و وانمود کند در این جریانات تنها تشیع است و اهل سنت ارتباطی با نظام ندارند بر این اساس اگر شیعه و سنی به ندای رهبر مقام معظم انقلاب پاسخ مثبت دهند این یک فاکتور بسیار مستحکم و سند بسیار قوی در ارتباط وحدت شیعه و سنی و تمام قشرهای امت اسلامی خواهد بود.

این حضور نمادی دال بر اتحاد و وحدت جمهوری اسلامی ایران است
مولوی عنایت الله رسولی زاده امام جمعه اهل سنت شهرستان سرباز در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون ضمن دعوت از مردم برای شرکت در راهپیمایی روز قدس بیان کرد: حضور باشکوه مردم ولایت مدار ایران زمین در راهپیمایی روز قدس پیامی روشنی برای دشمنان جهان اسلام است.
وی گفت: مردم با حضور پررنگی که در این راهپیمایی دارند حمایت خود را از مردم فلسطین اعلام و انزجار خود را نسبت به استکبار جهانی نشان می دهند.
امام جمعه اهل سنت شهرستان سرباز با بیان اینکه این حضور مشتی محکم بر دهان دشمنان نظام است، افزود: نباید به دشمن فرصت داده شود تا به دنبال سو تفاهم باشند این حضور نمادی از تبلور وحدت بین شیعه و سنی و دال بر اتحاد و وحدت جمهوری اسلامی ایران است.
مولوی رسولی زاده برگزاری باشکوه راهپیمایی روز جهانی قدس همواره از اهمیت بالایی در بین مسلمین جهان برخوردار بوده است.

قدس متعلق به مسلمانان است
مولوی عبدالصمد کریم زایی امام جمعه اهل سنت ایرانشهر در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون ضمن دعوت از مردم برای حضور پررنگ در راهپیمایی روز قدس اظهار کرد: قدس متعلق به مسلمانان است و بزرگداشت این روز جهانی تلاش درجهت دفاع از ارزش ها و آرمان های اسلامی محسوب می شود.
وی گفت: حضور مردم در صحنه نشان از وحدت شیعه و سنی می باشد چون هدف یکی است و از مردم مظلوم فلسطین دفاع خواهند کرد.

حضور وحمایت از مردم فلسطین باعث رعب و وحشت اسرائیل و هم پیمانانش است
امام جمعه اهل سنت ایرانشهر نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز جهانی قدس از سوی امام راحل (ره) را اقدامی ماندگار در تاریخ بشریت برای دفاع از مردم فلسطین دانست و ادامه داد: مسلمانان وظیفه دارند با شرکت در راهپیمایی روز قدس؛ ابراز خشم و انزجار از رژیم صهیونیستی، پشتیبانی و حمایت خود از مردم فلسطین را اعلام کنند.
مولوی کریم زایی با تاکید بر این مطلب که حضور وحمایت از مردم فلسطین باعث رعب و وحشت اسرائیل و هم پیمانانش است، افزود: حضور با شکوه مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس موجب دلگرمی مردم مظلوم فلسطین برای ادامه مبارزات علیه رژیم اشغالگر قدس است.

دستاوردهای امام راحل تبدیل به مقاومت در منطقه شد
مولوی عبدالرحیم ریگیان پور امام جمعه اهل سنت شهرستان میرجاوه در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون ضمن دعوت از مردم برای حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس اظهار کرد: حضور پررنگ در راهپیمایی روز قدس نشان اتحاد و وحدت بین مسلمین است و بیانگر این می باشد که دستاوردهای امام راحل تبدیل به مقاومت در منطقه شد و این مقاومت باعث شکست و نابودی اسرائیل خواهد شد.

روز قدس، روز وحدت امت اسلامی است
وی با اشاره به هدف والای امام خمینی (ره) از اعلام آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس گفت: امام خمینی( ره) با نگرش بالایی که برای حفظ منافع جهان اسلام به عنوان یک اصل داشت، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را روز جهانی قدس نامیدند و بدین ترتیب ضمن تعیین تکلیف برای همه مسلمانان جهان مبنی بر تلاش برای رهایی قدس شریف اولین قبله مسلمانان، نوید رهایی این مکان مقدس را به جهانیان اعلام کردند.
امام جمعه اهل سنت شهرستان میرجاوه با بیان این مطلب که حفظ وحدت و انسجام مسلمانان در شرایط کنونی منطقه از ضروریات جهان اسلام می باشد، افزود: روز قدس، روز وحدت امت اسلامی است که باید همه به دور محور پیام های امام خمینی(ره) مبنی بر ضرورت وحدت امت و جهان اسلام که از تعلیمات عالیه اسلام نشات گرفته، جمع و در راستای تامین منافع جهان اسلام گام برداریم.

همه می آئیم و جواب محکمی به یاوه گویی دشمنان می دهیم
وی ادامه داد: ملت ایران امسال همچون گذشته با حضور پررنگ تری به صحنه خواهند آمد و انزجار خود را از استکبار جهانی اعلام خواهند کرد.
مولوی ریگیان پور در پایان با بیان اینکه ملت یران با حضور در راهپیمایی روز قدس جواب محکمی به یاوه گویی دشمنان می دهد، گفت:  همه می آئیم؛ استکبار جهانی و قدرت ها بدانند ایران اسلامی در کنار ملت های مظلوم و مردم فلسطین است و هیچگاه از حمایت آنها دست بر نمی دارد چرا که این حضور و راهپیمایی باعث ایجاد رعب و وحشت در دشمنان است.

گزارشگر: نجمه خسروپرست
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *