تجمع مالباختگان موسسات مالی؛

دلالی شرکت توسعه نهال با پول ۳ هزار و ۹۳۷ سپرده گذار در البرز/ وقتی ۴۲ میلیارد تومان سرمایه مردم به جای تولید، صرف واسطه گری شد!

طی روزهای اخیر مالباختگان شرکت تعاونی کشاورزی توسعه نهال نشان البرز با تجمعاتی در مقابل استانداری و خانه ملت اعتراض خود را مبنی عدم پرداخت سپرده های آنها توسط این شرکت اعلام کردند.

به گزارش سرویس اجتماعی قرچک آنلاین; به نقل از تیتریک، طی روزهای اخیر مالباختگان شرکت تعاونی کشاورزی توسعه نهال نشان البرز با تجمعاتی در مقابل استانداری و خانه ملت اعتراض خود را مبنی عدم پرداخت سپرده های آنها توسط این شرکت اعلام کردند.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی به تجمعات مالباختگان واکنش نشان داد و گفت: ۳۹ سال از انقلاب می گذرد و هزینه های بسیار بسیار زیادی را دشمنان ما پرداختند تا کشور ما را در فضایی قرار دهند که بر علیه نظام اقداماتی انجام شود.

محمد جواد کولیوند افزود: امروز حوزه های دشمن تغییر جهت داده اند و بیشتر به سمت حوزه های اجتماعی و مصیبت هایی که بعضا به واسطه ندانم کاری های داخلی اتفاق می افتد پیش رفته و موج سواری می کنند.

وی اظهار داشت: نمونه مباحث فوق موسسات مالی اعتباری است که طی سال گذشته جامعه با آن درگیر بودند در حال حاضر در شهرستان کرج، جهاد کشاورزی درگیر تعاونی نهال البرز شده است که ۳ هزار و ۹۳۷ نفر عضو دارد و در حقیقت قانون را رعایت نکرده و مجوزهای لازم را که باید از مجموعه اصلی پولی – بانکی گرفته می شد نگرفتند.

دلالی شرکت توسعه نهال با پول 3 هزار و 937 سپرده گذار در البرز/ وقتی 42 میلیارد تومان سرمایه مردم به جای تولید، صرف واسطه گری شد!

کولیوند تصریح کرد: شرکت تعاونی مذکور ۴۲ میلیارد تومان سپرده از مردم دریافت کرده است و به هر شکل ممکن با سیاست های موجود به مشکل برخورده است و سیاست آنها به گونه ای بود که سپرده مردم را دریافت کرده و با آنها واسطه گری کنند و این پول ها در واقع نه صرف تولید شده است و نه در راه سازی، خدمات، کشاورزی، باغات و … استفاده شد و وارد کار دلالی شده است.

وی گفت: به سپرده گذاران گفته شده است اصل پول به همراه سود را به آنها خواهند داد و سود، مبلغ بالایی عنوان شده است و مردم نیز اعتماد کرده و پول خود را در این شرکت گذاشته اند لذا این ناآرامی های کشور هزینه ای برای دشمن ندارد و مردم را در مقابل خود و نیروی انتظامی را مقابل آنها قرار دادن و سپاه و بسیج را مقابل مردم قرار دادن مواردی است که در حال رخ دادن است.

کولیوند افزود: مسئولینی که در نهادهای دولتی و غیر دولتی مانند شورا، شهرداری و … فعالیت دارند به دقت مسائل را رصد کنند چرا که پاسخگویی صحیح به مردم دیگر نیازمند اعتبار دولتی نیست و پول نمی خواهد لذا یکی از بزرگترین عارضه های اجتماعی دستگاه های ما در این مقطع زمانی این است که استعلام ۲ روزه را ۲۰ روزه نیز پاسخ نمی دهند.

وی اظهار داشت: اگر مشکل قانون است ما به عنوان نمایندگان مجلس موظفیم جایی که قانون ایراد دارد طرح ارائه دهیم و آن را با لایحه دولت به مجلس اصلاح کنیم و متاسفانه غالب وقت نمایندگان صرف این می شود که مردم در دستگاه ها پاسخ صحیحی نمی شنوند و این موارد عارضه می شود که می توان به موسسات مالی اعتباری، پدیده شاندیز، موسسه ثامن الحجج و … اشاره کرد و متاسفانه عارضه های اجتماعی در کشور هزینه ساز شده است که البته بخشی از آن به عملکرد مدیران بازمی گردد.

و اما طی روزهای اخیر با حضور استاندار البرز و عضو هیات مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران جلسه بررسی و تسریع در روند پرداخت سپرده های سپرده گذاران شرکت تعاونی کشاورزی توسعه نهال نشان البرز تشکیل و در این جلسه تصمیماتی برای تسریع در روند پرداخت ها به سپرده گذاران اتخاذ شد.

دلالی شرکت توسعه نهال با پول 3 هزار و 937 سپرده گذار در البرز/ وقتی 42 میلیارد تومان سرمایه مردم به جای تولید، صرف واسطه گری شد!

همچنین مقرر شد برای پیگیری و بررسی این امر، در آینده نزدیک جلسه با حضور استاندار البرز و رییس بانک مرکزی برگزار شود و این جلسه پیرو مکاتبه ماه گذشته استاندار البرز در خصوص حل مشکلات شرکت تعاونی کشاورزی نهال نشان به رییس بانک مرکزی تشکیل شد.

یکی از مالباختگان در گفتگو با خبرنگار تیتریک گفت: پرونده ما به مجلس ارجاع شده است و طی قانونی تصویب شد که موسسات پول مردم را به آنها بازگردانند اما چون مسئله ما شرکت تعاونی است اعلام کردند شامل این پروسه نمی شود لذا پرونده شرکت توسعه روز یکشنبه با حضور استاندار و دو نماینده دیگر بررسی خواهد شد.

دلالی شرکت توسعه نهال با پول 3 هزار و 937 سپرده گذار در البرز/ وقتی 42 میلیارد تومان سرمایه مردم به جای تولید، صرف واسطه گری شد!

وی افزود: روز شنبه ساعت ۱۰ صبح جمعی از مالباختگان مقابل خانه ملت تجمع خواهند کرد تا حمایت های لازم نمایندگان را برای پیشبرد مسائل آنها و پیگیری مشکلشان از سوی نمایندگان اخذ کنند.

حال باید دید سناریوی تجمع مردم مقابل موسسات اعتباری که این بار در قالب شرکت تعاونی آنها را دچار دغدغه کرده است ادامه خواهد داشت یا با برگزاری نشست و پیگیری استاندار البرز به عنوان عالی ترین مقام استان این چالش برطرف می شود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *