معاون عملیات قرارگاه ثارالله(ع):

دستگیری جوانی که با وعده ۲ میلیون تومانی پرچم ایران را آتش زد/ ارتباط ۱۳ اخلالگر بازار ارز با سرویس‌ اطلاعاتی یکی از کشورهای عربی

معاون عملیات قرارگاه ثارالله(ع) گفت: جوان دانشجویی را دستگیر کردیم که با وعده دو میلیون تومان پرچم ایران را پایین کشیده و آتش زده بود و در ناآرامی‌های اخیر بازار ۱۳ نفر دستگیر شدند که با سرویس اطلاعاتی یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس در ارتباط بودند.

به گزارش سرویس اجتماعی قرچک آنلاین; به نقل از صبح توس؛ سردار ناصر شعبانی در دوره طرح ولایت که در اردوگاه دشت بهشت شاندیز برگزار شد، اظهار کرد: شهید مطهری، انقلاب را از بین رفتن نظم سابق و به‌وجود آمدن نظم جدید تعریف کرده است، هر انقلابی بر سه پایه استوار است که اگر هریک از این عوامل نباشند، انقلابی شکل نمی‌گیرد.

معاون عملیات قرارگاه ثارالله(ع) وجود، رهبر، کتاب و مردم را عوامل پیروزی یک انقلاب دانست و یادآور شد: رهبر یکی از پایه‌هاست، حال می‌خواهد پیامبر(ص)، امام راحل یا لنین کمونیست باشد، فرقی ندارد؛ دومین عامل، وجود کتابی است که میزان باشد و عامل سوم مردم‌اند که در ایجاد جنبش‌های اجتماعی مؤثر هستند.

وی اضافه کرد: در شوروی سابق فردی به نام لنین حرکتی را سازماندهی و تزار را هم سرنگون می‌‌کند اما پدیده‌ای که پیامبر آورد شرایط را به گونه‌ای رقم زد که امروز موج اسلام‌خواهی در دنیا ادامه دارد، زیرا ریشه در فطرت انسان دارد.

شعبانی با اشاره به اینکه در کنار تفکرات کنفوسیوس، نازیسم و بودیسم تفکر الهی را داریم، گفت: ۱۵ خرداد سال ۴۲ چه فرقی با ۲۲ بهمن ۵۷ داشت؟ در سال‌های ۴۲ یا در دوران مشروطیت نیز جنبش‌هایی شکل گرفت اما به‌دلیل فقدان یکی از این عوامل، این حرکت‌ها ابتر ماند.

معاون عملیات قرارگاه ثارالله(ع) ادامه داد: در افغانستان و برخی کشورهای عربی نیز با وجود اینکه جنبش‌هایی شکل گرفت اما به‌دلیل نبود رهبر، تفکر قرآنی یا حمایت مردمی این حرکت‌ها به سرانجام نرسید، اما مشاهده می‌کنیم که سیدحسن نصرالله به‌عنوان یک بازیگر غیردولتی در جنگ ۳۳ روزه اسرائیل را شکست می‌دهد، چرا که اساس کارش برمبنای قرآن است.

وی مردم را به‌دلیل اینکه دچار جنگ روانی می‌شوند، آسیب‌پذیرترین پایه این سه عامل دانست و افزود: طبق نص صریح قرآن، سه عامل در پیروزی انقلاب‌ها نقش دارند.

شعبانی کارآمدی را عامل تداوم یک انقلاب دانست و متذکر شد: متاسفانه مشکل امروز جمهوری اسلامی به‌عنوان یک ‌نظام، ضعف نظارت است و مشاهده می‌کنیم دو تن طلا از بیت‌المال سرقت می‌شود.

معاون عملیات قرارگاه ثارالله(ع) اضافه کرد: چه کسی فکر می‌کرد، فردی در نجف مسیر تاریخ را تغییر دهد، چه کسی فکر می‌کرد فردی بیاید  دو هزار و ۴۰۰ سال سلطه شاه، سلف شاه و ‌پادشاهان گذشته را درهم بشکند؟

وی ادامه داد: گری سیک به‌عنوان فردی که به رؤسای جمهور آمریکا خط می‌دهد انقلاب اسلامی ایران را یک پدیده نوظهور و خارج از قالب‌های تئوریک می‌داند، میشل فوکو می‌گوید انقلاب اسلامی ایران یک تفکر نوین بود از عرفان، عدالت و مبارزه که به جهان روح داد.

شعبانی با بیان اینکه امروز مشکلاتی وجود دارد اما این مشکلات در ذات انقلاب نیست، گفت: امام(ره) یک تفکر نوین از دین داد، امروز در کنار اسلام امام، اسلام وهابی داریم که با دشمنان دست می‌دهد، گردنبند ۹۵ میلیون دلاری هدیه می‌دهد و رقص شمشیر می‌کند!

معاون عملیات قرارگاه ثارالله(ع) اسلام عثمانی و اخوانی را از دیگر نسخه‌های جعلی اسلام‌ دانست و یادآور شد: امروز بسترهای جنگ جهانی به مراتب بیشتر از قبل است، جغرافیای این جنگ نیز جنوب غرب آسیا یا همان خاورمیانه است.

وی افزود: از همین روست که بن‌سلمان فاسد می‌گوید شما امنیت ایران را برهم بزنید هزینه‌هایش را من می‌پردازم، بنابراین مشاهده می‌کنیم که ترامپ وقتی می‌آید قریب به ۵۰۰ میلیارد دلار قرارداد تسلیحاتی با بن‌سلمان امضا می‌کند و به فاصله چندروز حوادث مجلس توسط چند جوان فریب‌خورده در داخل اتفاق می‌افتد.

شعبانی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین دوران‌های گذار از این حوادث در شرف اتفاق است و ما مشاهده می‌کنیم که در اردوگاه آنها اختلاف افتاده است.

معاون عملیات قرارگاه ثارالله(ع) با بیان اینکه ما دو ‌نوع جهاد داریم؛ اشاره کرد: جهاد ابتدایی که متعلق به زمان(عج) امام معصوم است و ما چنین اجازه‌ای نداریم و جهاد دفاعی که همان دفاع مقدس ماست و هشت سال به طول انجامید و در نهایت به شکست صدام منجر شد.

وی ضمن تأکید بر اینکه اگر کوچک‌ترین تیری از سوی آمریکایی‌ها شلیک شود، با پاسخ کوبنده ما مواجه می‌شوند، گفت: منطقه آبستن یک تمدن اسلامی است، سرگذشت حکام مخلوع عرب همچون بن‌علی، علی عبدالله صالح، مبارک و قذافی نشان می‌دهد این عصر، عصر غلبه مستضعفین بر مستکبرین است.

شعبانی تأکید کرد: جمهوری اسلامی طی این ۴۰ سال هم پیشروندگی داشته است و هم پیش‌برندگی.

معاون عملیات قرارگاه ثارالله(ع) با اشاره به ناآرامی‌های ماه‌های اخیر اظهار کرد: جوان دانشجویی را دستگیر کردیم که با وعده دو میلیون تومان پرچم ایران را پایین کشیده و آتش زده بود؛ همچنین، ۲۳ نفر از ری‌استارتی‌ها را دستگیر کردیم که با وعده پول شب‌ها روی دیوارها شعارهای تند می‌نوشتند.

وی افزود: پهلوی، منافقین و سلطنت‌طلبان پول‌های هنگفتی خرج می‌کنند تا مردم حتی یک شعار بنویسند! چطور تا تلگرام بسته شد، فتنه دی‌ماه ۹۶ خوابید؟
الان هم مردم به‌دلیل کاستی‌ها و عدم نظارت‌ها و اختلاس‌هایی که صورت می‌گیرد، مطالباتی دارند که باید به آنها پاسخ داده شود.

شعبانی با بیان اینکه در ناآرامی‌های اخیر بازار ۱۳ نفر دستگیر شدند که با سرویس اطلاعاتی یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس در ارتباط بودند، گفت: به این افراد گفته شده بود، به چهارراه استامبول تهران بروند و هرچه می‌توانند دلار بخرند حتی با مبلغ گران‌تر و در سلیمانیه عراق تحویل دهند، دو تن سکه قرار بود از کشور خارج شود که خوشبختانه بسیاری از این محموله‌ها از کشور خارج نشد.

معاون عملیات قرارگاه ثارالله(ع) با بیان اینکه متأسفانه دولت پیر است و کُند حرکت می‌کند، به حضور فرمانده سپاه امام رضا(ع) در بین معترضین مشهدی، اشاره کرد و گفت: ایشان در بین معترضین حضور یافتند، با آنان ابراز همدردی و‌ تأکید کردند که برای پاسخگویی به مطالبات مردم از مسؤولان استان دعوت می‌کنند، با این حال، قرار نیست هرکس سوء مدیریت داشت ما پاسخگو باشیم، اتفاقا ما مدعی هستیم.

وی ادامه داد: البته باید به دولت کمک کرد اما متاسفانه یک عده از آقازاده‌ها آلودگی‌هایی دارند که این آلودگی‌ها هیچ ربطی به اسلام و انقلاب ندارد؛ اینها، آدم‌هایی هستند که یک شبه آمدند به سیستم چسبیدند، یک عده شهید شدند که جایشان خالی است، یک عده هم فرصت‌طلبند و عده‌ای هم دارند به چهره انقلاب چنگ می‌اندازند.

شعبانی بیان کرد: افتخار می‌کنم در لباسی خدمت می‌کنم که فرمانده من، ولی فقیه من و رهبر من خودش و خانواده‌اش پاک هستند.

معاون عملیات قرارگاه ثارالله(ع) با بیان اینکه هزاران مدیر پاکدست در کشور خدمت می‌کنند، متذکر شد: البته یک عده آدم فاسد هم داریم، اما نباید گمان کنیم که این فساد همه‌گیر است.

وی افزود: وقتی به یک جوان جاهل می‌گویند دو میلیون می‌دهیم پرچم جمهوری اسلامی را پایین بکش، حتما از این به بعد فشار بیشتری روی نظام ما خواهد بود؛ اما سوال اینجاست که ما امروز چقدر قدرت داریم که تحریم را با تحریم و تهدید را با تهدید پاسخ دهیم، تهدید هم صرفا تهدید به بستن تنگه هرمز نیست.

شعبانی با اشاره به اینکه ما امروز در منطقه عقبه داریم، گفت: به یمنی‌ها گفتیم دو نفتکش‌ سعودی‌ها را بزنید و زدند؛ حزب‌الله لبنان و انصارالله یمن عمق عقبه ما هستند؛ دشمن به قدری آسیب‌پذیری دارد که می‌توانیم آنها را آن طرف مرز درگیر کنیم، البته ما اصرار نداریم که با عربستان در آن سوی مرز درگیر شویم.

معاون عملیات قرارگاه ثارالله(ع) با تأکید براینکه به آینده خوشبین هستیم، تصریح کرد: حقیقتا آینده روشن است.

وی با بیان اینکه متأسفانه دنیای غرب رهبر انقلاب را در یک بایکوت خبری قرار داده است، اشاره کرد: نامه‌های رهبر معظم انقلاب به جوانان اروپا و کانادا برهمین اساس بود؛ نگران گسترش اسلام هستند، به‌طوری‌که رژیم صهیونیستی می‌گوید من چهره‌ای از اسلام در دنیا نشان می‌دهم که دیگر کسی رغبت نکند به اسلام شما روی خوش نشان دهد.

شعبانی با اشاره به اینکه با وجود ۵۶ کشور اسلامی یک نماینده در شورای امنیت نداریم، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب، صراحتا اعلام می‌کند ما نسبت به این نظام سلطه معترضیم، ما باید این بازی را برهم بزنیم، ما نمی‌خواهیم در مهندسی نظام بین‌الملل بی‌طرف باشیم، این چه تفکری است که پنج قدرت شیطانی در رأس باشند ‌و برای همه دنیا تصمیم‌گیری کنند؟

معاون عملیات قرارگاه ثارالله(ع) افزود: یک فرمانده جنگ ما می‌تواند استراتژی جنگ را تغییر دهد و دیدیم که ترکیه هواپیمای روسیه را زد، یک خلبانش کشته شد و یک خلبانش لب مرز ترکیه در یک منطقه ناامن و صعب‌العبور افتاده، اما سپاه اعلام کرد من می‌توانم خلبان شما را بیاورم و ‌این کار را کرد.

وی با اشاره به انواع جهاد، بیان کرد: ما چهارنوع جهاد داریم، جهاد اصغر که جهاد با دشمن خارجی است، جهاد اکبر که جهاد فرهنگی است و جهاد افضل که بیان کلمه حق نزد حاکم ستمگر است، شک نکنید اینها رو به اضمحلال خواهند رفت، این ‌جهاد امروز ماست و اینها زمینه‌های ظهور است.

شعبانی با یادآوری اینکه سیستم‌عامل کمونیزم که روزی مدعی نجات بشریت بود منسوخ شد، تصریح‌ کرد: نرم‌افزار لیبرالیزم نیز را دچار ویروس شده و اصلا بالا نمی‌آید، بودیسم و ‌کنفوسیوس هم در جغرافیای ژاپن و هند و چین محصورند، تفکر یهود هم برای بشریت حرفی ندارد.

معاون عملیات قرارگاه ثارالله(ع) افزود: امروز سیستم‌ عامل اسلام به‌دور از نژاد، جغرافیا و ملیت پاسخگوی نیازهای بشر است؛ امروز بشریت تشنه معنویت است و این معنویت جز از اهل‌بیت(ع) ساطع نمی‌شود.

وی تأکید کرد: امروز پنج نوع حاکمیت را در منطقه شاهد هستیم، حاکمیت سنتی موروثی مانند کویت و عربستان، حاکمیت جابجایی زودرس مانند قطر، دموکراسی زور مانند عراق و افغانستان، حاکمیت لرزان برخی کشورها و حاکمیت مردم‌سالار دینی که جمهوری اسلامی مدل آن رفتار است و حقیقتا مردم ما هم امروز به یک بلوغ خوبی رسیده‌اند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *