فرماندار شهرستان قرچک:

در حوزه بهداشت و درمان و شهرک صنعتی شهرستان قرچک شاهد اتفاقات خوبی خواهیم بود

فرماندار شهرستان قرچک گفت: اقدامات خوبی در شهرستان قرچک صورت گرفته به خصوص در حوزه بهداشت و درمان و شهرک صنعتی به زودی شاهد اتفاقات خوبی در سطح شهرستان خواهیم بود.

به گزارش قرچک آنلاین; مسعود مرسلپور فرماندار شهرستان قرچک ر جلسه شورای اداری شهرستان قرچک که صبح امروز با حضور حجت الاسلام اسماعیلی امام جمعه، معاونان فرمانداری و رؤسای ادارات در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، ضمن تسلیت ایام پایانی ماه صفر افزود: اقدامات خوبی در شهرستان قرچک صورت گرفته به خصوص در حوزه بهداشت و درمان و شهرک صنعتی به زودی شاهد اتفاقات خوبی در سطح شهرستان خواهیم بود.
وی به راه اندازی هشت پایگاه بهداشتی در روزهای آتی اشاره کرد و از مدیران ادارات خواست در راستای اجرای بهتر طرح تحول سلامت همکاری لازم را با شبکه بهداشت و درمان شهرستان قرچک داشته باشند.
نماینده عالی دولت در شهرستان قرچک یادآور شد: در حوزه راه اندازی و فعال شدن شهرک صنعتی نیز اقدامات خوبی از سوی شرکت شهرهای صنعتی استان تهران، شهرک صنعتی قرچک، استانداری و فرمانداری صورت گرفت که بر اساس آن هشت تفاهم نامه با صنوف مختلف منعقد شده و در حال حاضر ۱۱۰۰ نفر از صاحبان این صنوف تقاضای واگذاری زمین در این شهرک داشته اند.

_MG_9457
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: شروع ساخت این واحدهای تولیدی قبل از شروع سال جدید آغاز خواهد شد. ظرفیت این شهرک نیز به لحاظ تعداد متقاضیان به مرحله تکمیل رسیده و نیاز است برنامه ریزی برای اجرای فاز دوم صورت گیرد.
وی به موضوع جمع آوری فاضلاب، زهکشی روستای محمدآباد و دیگر پروژه های عمرانی نیز اشاره ای داشت.
فرماندار همچنین گفت: تسهیلاتی به منظور احداث گلخانه و تغییر الگوی کشت به شهرستان قرچک اختصاص می یابد که با شروع ۲۰ میلیارد تومان خواهد بود اما استان قول مساعد داده که این تسهیلات را افزایش دهد و همه مدیران ادارات بایستی کمک کنند تا تسهیلات مذکور جذب شود.
وی افزود: همچنین دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاها بایستی با کشاورزان جلسه داشته باشند و در این خصوص برنامه ریزی مناسبی داشته باشند.

_MG_9441
مرسلپور در خصوص شیوع بیماری آنفولانزا در برخی نقاط کشور مباحثی را ارائه کرد و گفت: خوشبختانه در شهرستان قرچک موردی مشاهده نشده و فضا آرام است اما بحث پیشگیری از بیماری ها هیچگاه نباید مورد غفلت قرار گیرد.
رئیس شورای اداری شهرستان قرچک افزود: در خصوص آگاه سازی شهروندان، ادارات مختلف به خصوص آموزش و پرورش و اداره مخابرات نقش مهمی دارند.
این مسئول با توجه به پدیده ال نینو بر برگزاری جلسه ستاد مدیریت بحران و امکان سنجی شهرستان برای مقابله با پیامدهای بحران تأکید کرد.
فرماندار شهرستان قرچک اظهار داشت: کمیته برنامه ریزی شهرستان نیز در هفته های آتی تشکیل می شود.
در ادامه این جلسه مدیران آموزش و پرورش، شهرک صنعتی، جهاد کشاورزی و شبکه بهداشت و درمان گزارشی از اقدامات انجام شده ارائه دادند و همچنین دغدغه های مهم حوزه کاری خود را بیان کردند.
مهدی نیکبخت مدیر آموزش و پرورش شهرستان قرچک در این جلسه گفت: در حال حاضر سه هزار همکار فرهنگی در سیستم آموزش و پرورش مشغول فعالیت هستند و جمعیت دانش آموزی شهرستان در سال تحصیلی جاری ۴۷ هزار و ۵۰۰ دانش آموز است.

_MG_9442
کمال نصرتی مدیر جهاد کشاورزی نیز گزارش کاملی از اقدامات این اداره در حوزه های مربوطه ارائه داد و به برنامه ها و اهداف آتی اداره اشاره ای داشت.
حامد افشارنادری مدیر شهرک صنعتی قرچک نیز در این جلسه به اقداماتی که در راستای جذب سرمایه گذار صورت گرفته اشاره کرد و از ادارات مختلف خواست به منظور تسهیل شرایط سرمایه گذاری در این شهرک همکاری لازم را داشته باشند.
وی همچنین گفت: شهرک صنعتی قرچک گزارش کاملی از پراکندگی صنف، صنعت و کشاورزی شهرستان را در اختیار دارد که کمتر شهرکی در کشور از این امکان برخوردار است که این موضوع مزایای زیادی را در پی خواهد داشت.
عزیز رسولی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قرچک نیز به راه اندازی پایگاههای بهداشت اشاره و توصیه هایی را به منظور پیشگیری از شیوع آنفولانزای نوع H1N1 عنوان کرد.
گفتنی است، در پایان جلسه شورای اداری علیرضا جعفری به عنوان معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان قرچک، محسن خادمی به عنوان سرپرست اداره ورزش و جوانان و مجید ژاله نیا به عنوان سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان قرچک معرفی شدند.
انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *