حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید: هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 10 رمضان 1444 Friday, 31 March , 2023 تعداد دیدگاهها : 260×
دربرخورد با تخلفات حادثه ساز۱۴درصد افزایش روبه رو بوده ایم/ اقدامات مهمی در جهت کاهش تصادف و ارتقاء فرهنگ ترافیک  انجام داده ایم
۱۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۷
شناسه : 104448

رئیس پلیس راهور ویژه شرق تهران گفت: در رابطه با بحث برخورد با تخلفات، خصوصا تخلفات حادثه ساز،سرعت، سبقت غیر مجاز، عبور از چراغ قرمز ، انجام حرکات نمایشی توسط رانندگان و موتور سیکلت سواران و غیره در سراسر شرق استان تهران”ورامین ،پیشوا ؛قرچک ،پاکدشت ،دماوند، فیروزکوه و پردیس” با ۱۴درصد افزایش روبه رو بوده ایم .

ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش قرچک آنلاین; سرهنگ یحیی دلیری رئیس  پلیس راهور ویژه شرق تهران در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: نه ماهه سال جاری در رابطه با بحث برخورد با تخلفات، خصوصا تخلفات حادثه ساز،سرعت، سبقت غیر مجاز، عبور از چراغ قرمز ، انجام حرکات نمایشی توسط رانندگان و موتور سیکلت سواران و غیره در سراسر شرق استان تهران”ورامین ،پیشوا ؛قرچک ،پاکدشت ،دماوند، فیروزکوه و پردیس” با ۱۴درصد افزایش روبه رو بوده ایم .

وی گفت:در سه ماهه اول سال جاری تصادفات افزایش داشته است با تلاش و پیگیری درون سازمانی و برون سازمانی با همکاری شهرداری، اداره راه و اورژانس کاهش تصادفات را شاهد بودیم .

دلیری با اشاره به این که بیشترین تصادفات و تخلفات در کدام محور ثبت شده است، بیان کرد: تردد خودروها در محور ری -قرچک که در حوزه استحفاظی تهران بزرگ است بیشترین تصادفات را شامل می شود، تدابیری که در رابطه با محور ری -قرچک انجام شد کاهش تصادفات را در سه ماهه دوم و سوم داشته ایم.

وی با بیان علل افزایش تصادفات و تخلفات رانندگی  در سه ماهه اول،تاکید کرد: دوربین ثبت تخلفات ندارد و مامور هم نمی تواند تمام تخلفات را پوشش دهد با پیگیری سعی کردیم سه پایه دوربین نصب شود و طبق قول مسئولان تعداد این دوربین ها افزایش خواهد یافت.

رئیس  پلیس راهور ویژه شرق تهران تصریح کرد:اصلاح نقاط حادثه خیز؛ نصب لرزانده یا سرعتگاه ها می تواند در کاهش تصادف در نقاط حادثه خیز کمک شایانی داشته باشد .

وی با اشاره به کارهای صورت گرفته در رابطه با ارتقاء فرهنگ ترافیک در حوزه استحفاظی،گفت:آموزش در مدارس، ادارات، سازمانهای دولتی، سازمانهای حمل و نقل عمومی تاثیر زیادی در کاهش آمار تصادف داشته است و باتوجه به اینکه بیشترین تصادفات در رابطه با راکبین موتورسوار و عابرین پیاده بوده است در ورامین و شهرستانهای دیگر دو بار آموزش موتورسواران را در قالب همایش برگزار و تعدادی کلاه ایمنی به موتورسواران اهداء شد.

دلیری افزود: به موازات کلاسهایی که در رابطه با آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی برگزار می شود، در رابطه با اخلاق مداری نیز کلاس هایی تشکیل و در این کلاس ها حقوق شهروندی و نحوه برخورد با مسافرین و برخورد با رانندگان متخلف  که نیاز به صبر و حوصله دارد آموزش  داده می شود .

وی با اشاره به جمع آوری اتوبوس ها و مینی بوس های فرسوده که باید ماهها پیش انجام می شد، بیان کرد: با پایین بودن وضعیت معیشتی مردم در جنوب شرق استان تهران و با توجه به دستورالعمل های موجود مبنی بر جمع آوری مینی بوس های فرسوده، هنوز در سطح شهرها مینی بوس  و اتوبوس های فرسوده دودزا مشاهده می شود که با همت مسئولان  مربوطه و مصوبات شورای ترافیک و تاکید در جمع آوری این وسایط نقلیه در سطح شهرها در الویت کار قرار گرفته است و امیدوارم هرچه زودتر خودروهای جایگزین تهیه و توزیع شود.

رئیس  پلیس راهور ویژه شرق تهران تاکید کرد: با توجه به اینکه درنیمه دوم سال وآلودگی و آلایندگی هوا را داریم لذا خودروهایی  که فاقد معاینه فنی هستند در دستور کارو در این رابطه اعمال قانون و اعزام به تعمیرگاه و هدایت این خودروها به مراکز معاینه فنی داریم و خوشبختانه رانندگان زیادی توانستند برچسب معاینه فنی را برای خودرو خود از مراکز معاینه فنی شرق استان تهران دریافت کنند .

وی تصریح کرد: از مسئولان درخواست داریم که مصوبات شورای ترافیک اجرایی شود و دررفع موانع و نواقص  تلاش کنند و .از مردم تقاضا داریم قوانین راهنمایی و رانندگی را در حین رانندگی را رعایت و بدانند این قوانین برای سلامتی خود این عزیزان وضع شده است.

وی با بیان مهم ترین مصوبه شورای ترافیک در سال جاری، خاطرنشان کرد: نصب دوربین در راه های  درون شهری  و برون شهری بوده است که پیگیری تا  این دوربین ها نصب گردند .

این مقام انتظامی افزود :درصد قابل توجهی از متوفیان در مسیر بیمارستان و مراکز درمانی فوت کرده اند و از مسئولین مربوطه انتظار داریم تا در اعزام تکنسین مجرب و امکانات مناسب؛ دلسوزی لازم را داشته باشند تا بتوان جان انسانهای بیشتری را نجات داد چرا که انتقال خبر فوت عزیزی به خانواده اش خیلی سخت و طاقت فرسا است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: هر سال در هفته ناجا از نمونه های ترافیکی تجلیل به عمل آورده ایم، از رانندگان نمونه حمل و نقل عمومی اعم از:”اتوبوس،مینی بوس،تاکسی،آژانس ها،آموزشگاههای رانندگی ،شهردارانی که در کاهش تصادفات نقش داشته اند،مربیان ،مدرسان  آموزشگاههای رانندگی ،روسای راهنمایی و رانندگی که در انضباط ترافیکی تاثیرداشته اند ،همیاران پلیس،فرهنگ یاران و پلیس های افتخاری” تقدیر به عمل آمد واز مردم می خواهیم که در مواجهه با تصادفات صبر و حوصله به خرج دهند و رعایت انصاف و ادب را داشته باشند .

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت قرچک آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.