به مناسبت روز دانشجو؛

دانشجویان کشور با استفاده از رهنمودهای مقام معظم رهبری قله های علم و دانش را برای کشور فتح کنند

در روز دانشجو با بزرگداشت این روز ماندگار برای افراد تحصیل کرده و پرتلاش جامعه افق روشنی را رغم بزنیم واین قشر جامعه با استفاده از رهنمودهای مقام معظم رهبری قله های علم و دانش را برای کشور فتح کنند.

به گزارش قرچک آنلاین; درروز ۱۶ آذر سال ۳۲ رژیم وابسته که با کمک اربابان خود و دلارهای آمریکا بر اریکه‌ی قدرت برگشته بود، درصدد سرکوبی مردم با تکیه‌بر استکبار شد، با ورود نیکسون معاون رئیس‌جمهور آمریکا در۱۴ آذر دانشجویان تهران تظاهرات پرشوری را علیه رژیم راه انداختند که رژیم پهلوی را سخت خشمگین کرد، درروز ۱۵ این اعتراضات شدت گرفت و در روز ۱۶ آذر گارد رژیم پهلوی وارد صحن شد و پس از درگیری ۳ تن از دانشجویان غیور معترض را به شهادت رساند.

حضور پر شور وپر رنگ دانشجویان کشور در کنار اقشار مختلف مردم در عرصه های مختلف انقلاب  این سرزمین بر کسی پوشیده نیست و تاریخ گویای این مسئله  است، دانشگاه مرکز مبارزات اصلی این انقلاب بوده است و دانشجو به عنوان یک نیروی انقلابی به شمار می آید.

همان گونه که دانشجویان کشور در شکل گیری این انقلاب موثر بودند، می توانند نقش تاثیرگذاری در تداوم این انقلاب داشته باشند و برای پیشبرد اهداف این نظام نقش بسزایی را ایفا کنند.

دشمنان این انقلاب سعی  دارند با تفرقه اندازی در بین دانشجویان و مسئولان مشکلاتی را برای این نظام بوجود آورند و آنان را نسبت به این نظام و انقلاب بدبین کنند، اما این خیال باطل است و با هوشیاری دانشجویان این کشور و رهبری حضرت امام خامنه ای مدظله العالی تمام این توطئه ها نقش برآب می شود.

انقلاب اسلامی برای تحقق اهداف خود با استفاده از نیروهای جوان و دانشجو نخواهد گذاشت دشمنان آسیبی به این نظام وارد کنند.

در روز ۱۶ آذر تکاپور دانشجویان برای برگزاری مراسمات مختلف زیاد است و با برگزاری مناظرات و سخنرانی های سیاسی سعی در گرامیداشت این روز را دارند اما انتقادها و اعتراض های در برخی محافل و دانشگاه ها به عینه  دیده می شود.

در این روز بزرگ دانشجویان سعی دارند در این محافل که باحضور فعالان و چهره های سیاسی که توسط بسیج دانشجویی، انجمن دانشجویان و جامعه اسلامی دانشجویان برگزار می شود، مطالبات و خواسته های خود را به گوش مسئولان برسانند اما به دلایل مختلف مجوز برای برخی از برنامه ها داده نمی شود.

دانشجویان با تحلیل، نظرات و بخصوص نقد منصفانه و آگاهانه در زمینه های مختلف دانشجویی، صنفی  و غیره در این روز بهره برداری لازم را می توانند ببرند.

در روز دانشجو با بزرگداشت این روز ماندگار برای افراد پرتلاش جامعه افق روشنی را رغم بزنیم واین قشر جامعه با استفاده از رهنمودهای مقام معظم رهبری قله های علم و دانش را برای کشور فتح کنند.

فریبا سلیمان پور

انتهای پیام/س

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *