حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید: هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 7 رمضان 1444 Tuesday, 28 March , 2023 تعداد دیدگاهها : 260×
داروهای ایرانی کرونا از اواخر هفته وارد بازار می‌شوند/قیمت داروی تولید داخل یک چهارم نمونه وارداتی
۰۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۶
شناسه : 112222

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: داروهای کرونا تنها مصرف بیمارستانی دارند و از اواخر هفته وارد بازار می‌شوند.

ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش قرچک آنلاین , محمدرضا شانه‌ساز رئیس سازمان غذا و دارو در خصوص قیمت‌گذاری دارو‌های کرونا اظهار کرد: بخشی از این دارو‌ها که وارداتی بوده، قیمت گذاری و بخش دیگر که در داخل ایران تولید شده، در حال قیمت‌گذاری است.

او افزود: قیمت دارو‌های داخلی بسیار نازل‌تر از انواع وارداتی آن است. به طور مثال قیمت داروی وارداتی رمدسیویر با قیمت‌های هنگفتی مانند هر دانه یک میلیون و سیصد هزار تومان یافت می‌شد، ولی قیمت ایرانی آن کمتر از یک‌چهارم قیمت وارداتی است.

او تأکید کرد: داروهای مخصوص کرونا، دارو‌هایی هستند که مصرف داروخانه‌ای ندارند و تنها در بیمارستان مصرف می‌شوند که از اواخر این هفته نمونه‌های تولید داخل با حدود ۴۰۰ هزار تومان وارد بازار می‌شوند.

رئیس سازمان غذا و دارو گفت:‌ ایران‌ جزو چند کشورى است که در زمینه کرونا مشغول به فعالیت است. درخصوص زمان پخش واکسن کرونا به زودتر از یک سال فکر نکنید و علت آن است که رفتار ویروس کرونا بسیار متنوع و متغیر است. ما امیدوار هستیم جزو اولین کشور‌های ارائه دهنده واکسن و درمان ویروس کرونا باشیم. هنوز هیچ کشوری به میزانی از دستیابی به واکسن ویروس کرونا نرسیده که ما حتی قصد پیش خرید آن‌را داشته باشیم.

اوبا اشاره به ادعای سازمان جهانی بهداشت درخصوص دستیابی به واکسن کرونا تا فصل پاییز و زمستان بیان کرد: این امر را مخصوصاً در پاییز بعید می‌دانم و اگر در زمستان هم خبری شود، به سختی صورت خواهد پذیرفت.

اخبار مرتبط

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت قرچک آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.