خصوصیات بسیجیان در قرآن نیز آمده است

زمانی دستور می رسد که بسیجیان باید شاداب، پاکیزه، پویا و پاک باشند که همان دستورات الهی در قرآن است، تمام بسیجیان با تمام توان وارد صحنه می شوند تا این دستور را نیز اجرا کنند که این نیز یکی دیگر از نشانه های پاک بودن آنها از لحاظ جسمی و روحی می باشد.

به گزارش قرچک آنلاین ; به نقل ورامین ما -زمانی دستور می رسد که بسیجیان باید شاداب، پاکیزه، پویا و پاک باشند که همان دستورات الهی در قرآن است، تمام بسیجیان با تمام توان وارد صحنه می شوند تا این دستور را نیز اجرا کنند که این نیز یکی دیگر از نشانه های پاک بودن آنها از لحاظ جسمی و روحی می باشد.

به گزارش خبرنگار ورامین ما: سید حسین حسینی امام جمعه جوادآباد در مراسم هیئت عاشقان ولایت که به همت معاونت تعلیم و تربیت ناحیه ورامین و حوزه شهید دستغیب جوادآباد در حسینیه اعظم این بخش برگزار شده بود گفت: بسیجیان دارای ویژگی هایی هستند که در قرآن کریم نیز به آنها اشاراتی شده است که از جمله آنها رنگ خدایی داشتن و اخلاص در کار داشتن آنها است که از جمله این مردان خدایی امام حسین(ع) می باشند که برای زنده نگه داشتن اسلام به همراه خانواده و یارانشان مخلصانه قیام کردند.

وی دومین خصوصیت اخلاقی بسیج از دید قرآن را نیت اخلاص در عمل و رسیدگی به بنده های خدا دانست و تصریح کرد: مومنان در کتاب خدا دارای ویژگی های دیگری هستند که تمام آنها را در بسیجیانمان مشاهده می کنیم که از جمله آنها طیبه شجره است که در آیه های ۲۴ و ۲۵ سوره ابراهیم به این درخت پاکیزه اشاره شده و مشخصات آن گفته شده است.

امام جمعه جوادآباد اذعان کرد: منظور از این درخت پاکیزه شخص مومن می باشد که می تواند یک بسیجی باشد و دلیل آن نیز این است که زمانی دستور می رسد که بسیجیان باید شاداب، پاکیزه، پویا و پاک باشند که همان دستورات الهی در قرآن است، تمام بسیجیان با تمام توان وارد صحنه می شوند تا این دستور را نیز اجرا کنند که این نیز یکی دیگر از نشانه های پاک بودن آنها از لحاظ جسمی و روحی می باشد.

حجت الاسلام حسینی باین کرد: چهارمین خصلت مومنان که در قرآن آمده است و در بسیجیان نیز بسیار به آن اهمیت داده می شود شجاعت و ایستادگی آنها است که از نمونه این شجاعت ها می توان حضور آنها در عرصه ها و جنگ های مختلف اشاره کرد که تا پای جان از ارزش های اسلام و انقلاب دفاع کرده و می کنند.

وی ادامه داد: پنجمین روحیه مومنان که در قرآن آمده است تابعیت از ولایت است که بسیجیان در طول تاریخ پس از انقلاب ثابت کرده اند که تا پای جان پیرو ولی فقیه خود هستند که حضور موثر در جهات اقتصادی، فرهنگی و دیگر زمینه ها نمونه بارز و مشخص آن است.

امام جمعه جوادآباد در پایان خاطر نشان کرد: حضور بسیجیان در عرصه های مختلف باعث گرم شدن دل مردم و ترس دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده و هست.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *