حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید: هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 15 شوال 1443 Monday, 16 May , 2022 تعداد دیدگاهها : 260×
خانواده باید ارزش گذشته خود را پیدا کند
۰۹ خرداد ۱۳۹۴ - ۳:۱۷
شناسه : 32815

مردم ما نباید فرزند را دغدغه و مانع پول درآوردن خود بدانند. خانواده باید ارزش گذشته خودرا پیدا کند. این بیشتر امری فرهنگی است و باید مردم آموزش لازم را ببینند.

ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش قرچک آنلاین;  حدود ۲۰ درصد جمعیت ما ثروتمند هستند اما باز هم فرزند کمتر دارند و افراد کم درآمد و قشر متوسط جامعه بیشتر فرزند دوست دارند اغلب در بحث فرزندآوری هزینه را مطرح می کنند اما بیشتر لذت گرایی و فرد گرایی مهم است. متاسفانه بیشتر خانواده ها فکر می کنند که حتما باید پول فراوان خرج کودکشان کنند و در ذهن همه این تفکر نفوذ کرده است. ماعیب های جامعه سنتی را برطرف نکردیم و برعکس هر چه از بیرون می آید را خوب دانستیم و پذیرفتیم. اصلاحات باید منجر به توانمندی شود نه نابودی و این مشکل تمام کشورهای در حال توسعه است.
عوامل مختلف بر انسان اثر می گذارد اما فرهنگ خیلی مهم است. در گذشته داشتن فرزند زیاد نشانه تشخص بود و این اصلا ارتباطی با میزان پول و ثروت نداشت. قدیمی ها فرزند را سرمایه می دانستند که درآینده به آنها کمک می کند. اما الان به خاطر فرهنگی که از غرب آمده فرزندان برای تولید سرمایه نیستند، یک شاهزاده است که پدر و مادر در خدمت آنها هستند، برای همین خانواده ها در داشتن فرزند سود و زیان را حساب می کند و بعضا نتیجه می گیردکه داشتن فرزند بی فایده است.
در روستا ها که نسبت به شهری ها از امکانات کمتری برخوردارند، همچنان ازدواج و فرزندآوری وجود دارد. این در حالی است که ثروتمندان علاقه ای به ازدواج ندارند. این مبانی ذهنی است. باید فکر و فرهنگ افراد را تغییر داد، به همه شغل داد، مصرف گرایی را کم کرد و مردم لذت را در خوشبختی در کنار هم بدانند.
بیشتر مسائل فرهنگی هستند و باید ذهنیت افراد راتغیییر داد. مردم ما نباید فرزند را دغدغه و مانع پول درآوردن خود بدانند. خانواده باید ارزش گذشته خودرا پیدا کند. این بیشتر امری فرهنگی است و باید مردم آموزش لازم را ببینند.
انتهای پیام/س

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت قرچک آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.