حمایت از کار و سرمایه ایرانی وظیفه دولت است/اقتصاد مقاومتی با اقتصاد وابسته و مصرف کننده کشور مقابله می کند

دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس عنوان کرد: ما به عنوان نمایندگان مردم موظف هستیم با تصویب و تدوین برنامه های اقتصادی در جهت بهبود اقتصاد داخلی و بی نیاز شدن از بیگانگان بکوشیم و دولت و مردم نیز با مقاوم سازی، بحران زدایی و ترمیم ساختارها و نهادهای فرسوده و ناکارآمد به اقتصاد داخلی کشور موجودیت بدهند.

به گزار ش سرویس اجتماعی قرچک آنلاین; ابراهیم نکو عضو و دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار تهران نیوز؛ با اشاره به اهتمام مسئولان و مدیران در جهت رشد اقتصاد مقاومتی بیان کرد: مسئولان و نمایندگان مجلس همواره بر اقتصاد مقاومتی که در راس همه امور قرار دارد تلاش کرده اند زیرادر اقتصاد مقاومتی با اقتصاد وابسته و مصرف کننده یک کشور مقابله می شود و اقتصادی است که منفعل نیست.

وی افزود: بنا بر بیانیه لوزان و توافقات اولیه ای که صورت گرفته تیرماه به نتیجه کلی خواهیم رسید و بخشی از امورات اقتصادی را باید در آن وقت تصمیم گیری کنیم زیرا در صورت حصول نتیجه می تواند ما را به سوی خودکفایی بهتر و بیشتر راهنمایی نماید.

نکو اظهار داشت: تیرماه زمانی است که در صورت مشخص شدن نتیجه با برنامه ریزی بهینه نسبت به سرمایه گزاران و تولیدات داخلی راهکارهایی مناسب را ارائه دهیم تا کشور با توان بالا به سطح خودکفایی و تولید برسد.

دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس عنوان کرد: ما به عنوان نمایندگان مردم موظف هستیم با تصویب و تدوین برنامه های اقتصادی در جهت بهبود اقتصاد داخلی و بی نیاز شدن از بیگانگان بکوشیم و دولت و مردم نیز با مقاوم سازی، بحران زدایی و ترمیم ساختارها و نهادهای فرسوده و ناکارآمد به اقتصاد داخلی کشور موجودیت بدهند.

وی در بیان این که اگر دولت تمام موفقیت ها و برنامه های خود را در مذاکرات ببیند اشتباه است گفت: کار نادرستی است اگر دولت بخواهد موفقیت هاو کارهایی که باید انجام بدهد به مذاکرات گره بزند کار صحیح و عقلانی نیست زیرا دولت وظایفی دارد که چه توافقات به پیش برود یا نرود باید انجام دهد.

نکو با بیان این که ذر شرایط عدم حصول نتیجه دلخواه دولت استراتژیکی دارد که پیچیدگی خاص خود را دارد و احتمالا به استقامت و برنامه ریزی منسجم تر نیاز دارد و در صورت کسب نتیجه مطلوب نیز استراتژیک دیگری دارد اظهار داشت: در صورتی که در مورد دوم راه درست انتخاب نشود و مسیر نا صحیح باشد آن نتیجه ای که باید عایدمان شود نخواهد شد.

به استفاده از سرمایه گزاران اشاره و تاکید نمود و تصریح کرد: اگر نتوانیم از سرمایه گزاران به خوبی استفاده کنیم و مشکلاتی که بر سر راه دارند را برطرف نکنیم مسلما گره های کوری بر سر راه تولید و اقتصاد کشور قرار خواهد گرفت.

دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: صادرات، اشتغالزایی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی،وظیفه برای دولت و دست اندرکاران تولید می باشد و باید در دستور کار قرار بگیرد البته دولت برنامه های مدون و خاص خود را دارد که برای رشد و شکوفایی اقتصادی همه جوانب امر را در نظر میگیرد.

انتهای پیام/س

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *