حزب‌الله لبنان و ارتش سوریه مرحله اول عملیات خود در قلمون را پایان دادند

حزب‌الله لبنان و ارتش سوریه توانستند با پیشروی‌های خود مرحله نخست نبرد، مناطق کوهستانی اطراف قلمون را پایان دهند. پس از کنترل آنها بر تپه استراتژیک موسی، در حال حاضر رزمندگان مقاومت در حال بررسی چگونگی برخورد با گروه‌های مسلح در مناطق کوهستانی عرسال هستند.

به گزارش سرویس بین الملل قرچک آنلاین; روزنامه الاخبار چاپ لبنان، نیروهای حزب‌الله و ارتش سوریه با کنترل بر تپه موسی بلندترین قله در رشته کوه‌های شمال شرقی لبنان که ارتفاع آن به ۲۵۸۰ متر می‌رسد، پیشروی استراتژیکی را در مناطق کوهستانی اطراف قلمون محقق ساختند.

 

این پیشروی‌ها ۹ روز پس از آغاز حمله به مواضع افراد مسلح جبهه تروریستی النصره و دیگر گروه‌های مسلح هم‌پیمان آن صورت گرفت.

 

در مقابل حملات شدید افراد مسلح النصره مواضع خود را از سال گذشته و پس از بیرون راندنشان از روستاهای قلمون سوریه رها کردند.

 

منابع میدانی نیز در مصاحبه با الاخبار عنوان داشتند که میزان موفقیت‌آمیز بودن عملیات‌ها و تلفات انسانی پایین که نیروهای حزب‌الله و ارتش سوریه به بار آوردند از انتظارات هم بیشتر بوده است.

 

منابع تاکید کردند که این درگیری‌ها تا زمان پاکسازی سایر مناطق کوهستانی اطراف عرسال ادامه دارد.

 

یک منبع آگاه از این نبردها نیز در مصاحبه با روزنامه لبنانی الاخبار عنوان داشت که پیشرفت میدانی در روزهای اخیر ضربه محکمی به عربستان، ترکیه و کشورهای حامی تروریست‌ها بوده است.

 

همچنین نقشی که گروه‌های مسلح برای اعمال فشار بر روستاهای البقاع، محل حضور حزب‌الله وارد می‌کردند پایان یافته است. همچنین مساله رسیدن به الزبدانی و تهدید مسیر دمشق – بیروت نیز تمام شده است.

 

در همین حال خبرنگار النشره گزارش داد که ارتش سوریه و حزب‌الله بیشتر مساحت رشته کوه‌های استراتژیک الباروح را تحت کنترل درآورده‌اند و به پیشروی خود در منطقه کوهستانی راس‌المعره و فلیطا ادامه می‌دهند.

منبع: فرجام نیوز
انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *