حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید: هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 17 جماد أول 1444 Saturday, 10 December , 2022 تعداد دیدگاهها : 260×
جوانان امروز از موفقیت ها و خدمات ۴۰ ساله انقلاب بی اطلاع هستند
۰۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۰
شناسه : 104158

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج پانزده خرداد قرچک گفت: بسیاری از موفقیت ها و خدمات ۴۰ سال گذشته که برای مسئولان و نسل اول انقلاب امری عادی به نظر می رسد، برای بسیاری از جوان ها تازگی دارد و از آن بی اطلاع هستند.

ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش قرچک آنلاین; سرگرد علی اضغر شهیری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج پانزده خرداد قرچک در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به چهل سالگی انقلاب، اظهار داشت: با توجه به چلچراغ انقلاب اسلامی قرارگاه گرامیداشت جهل سالگی انقلاب در سپاه قرچک تشکیل شد، تاریخ انقلاب اسلامی ایران همواره توام با تخریب ها، تحریم ها و فشارهای مختلف از سوی دشمنان این مرز و بوم بوده اما در این بین توفیقات بی شماری که نتیجه اتکا به توانمندی های داخل بوده رقم خورده است.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری، بیان کرد: دستاوردهای انقلاب اسلامی را در چهل سالگی به صورت تدریجی و دنبال دار برای نسل جدید بازگو کنیم و این مهم را به روزهای محدود بهمن ماه خلاصه نکنیم.

شهیری گفت: این ناحیه با همکاری ادارات، نهادها و سازمان های مختلف شهرستان برنامه های خود را از ۱۲ دی با ۴۰ عنوان برنامه که در هر کدام از آن ها ۴۰ برنامه گنجانده شده شروع کرده است.

وی با بیان برنامه های جهل سالگی انقلاب، تاکید کرد: روایت انقلاب با حضور راویان انقلاب اسلامی در مساجد و مدارس  در ۴۰ مسجد و مدرسه  انجام می شود، جشنواره عکس انقلاب از ۵۷ تا ۹۷  اجرا خواهدشد، آوای چهل سال افتخار که شامل سرودهای انقلابی در سطح میادین اصلی شهر، مساجد، مدارس و دانشگاه اجرا می گردد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج پانزده خرداد قرچک تصریح کرد: برگزاری نمایشگاه دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب در مسیر راهپیمایی، چهل حدیث، چهل آیه و بگزاری مسابقه حفظ ۴۰ آیه و حدیث، حضور ۴۰ حلقه صالحین برادر و خواهر در میعادگاه نماز جمعه، سیر در انقلاب که چهل کاروان چهل نفره از حوزه محلات و اقشار برای بازدید از موزه عبرت، موزه انقلاب و دفاع مقدس اعزام خواهند شد.

وی افزود: برگزاری مراسم شب شعرآیینی، نقلابی و حماسی در دهه فجر، اجرای برنامه ها و نشست های بصیرتی در چهل مسجد شهرستان، کرامت فاطمی که چهل دیگ اطعام در شب ۲۲ بهمن  مصادف با دهه فاطمیه در سطح شهرستان انجام می شود.

شهیری گفت: یاران همیشگی انقلاب که همایش چهل سال مقاومت و ایستادگی اصناف و بازاریان را به نمایش می گذارد، شکرانه انقلابی  که ۴۰ ختم قرآن به شکرانه ۴۰سالگی انقلاب برگزار می گردد، چهل شب چهل فیلم که فیلم ها و مستندات با موضوع انقلاب، اکران ۴۰ فیلم و مستند در مساجد و پایگاه های سطح شهرستان اکران می شود.

وی تصزیح کرد:  برنامه کاروان خدمت که ۴۰ سال خدمت رسانی که گروه های جهادی در سطح مناطق و محلات محروم  شهرستان اعزام می شود، عماریون انقلاب که همایش طلاب و روحانیون انقلابی را با موضوع ۴۰ سال تبلیغ خالصانه را در ۲۱ بهمن را اجرا می کنند، طلایه داران نور با ۴۰ خانواده شهید انقلاب هر شب یک خانواده در سطح شهرستان دیدار انجام می شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج پانزده خرداد قرچک تاکید کرد: موعظه خوبان از ۴۰ نفر از منتخبین ناحیه، قشر و علما در ۴۰ سالگی انقلاب دیدار صورت می گیرد، چهل افتخار که چهل دستاورد در قالب ۴۰ پیامک هر روز یک پیامک ارسال می شود، مهر طوبی که ۴۰ جهزیه و ۴۰۰ سبد کالا برای خانواده های بی بضاعت شهرستان تهیه می شود، برکت انقلاب که ۴۰ پروژه  استانی بسیج سازندگی و محرومیت زدای و اقتصاد مقاوتی افتتاح می شود.

وی  با اشاره به سابقات ورزشی جام فجر، بیان کرد: جشن تولد متولدین بهمن ماه ۵۷ برگزار می شود، چهلچراغ انقلاب ساخت و پخش ۴۰ مستند از فعالیت های سازندگی و محرومیت زدایی بسیج، شیفت ایثار که کارگران بسیجی به منظور ارائه خدمات رایگان به مردم در کارخانه ها و کارگاه ها حضور دارند، جهادگران سلامت که  خدمات بهداشتی و درمانی در مناطق محروم ارائه می شود.

این مقام مسئول افزود: خادمان انقلاب که ۴۰ نفراز چهره های شاخص و اثرگذار انقلابی شناسایی و تجلیل خواد شد، زنگ انقلاب در مدارس شهرستان نواخته می شود، طرح برکت انقلابی که خدمات و فروش با تخفیف ویژه به مناسبت ۴۰ سالگی انقلاب ارائه می شود.

وی گفت: محله های انقلابی که پرچم ایران بر سر درب منازل نصب می شود، ۴۰ تریبون ۴۰ اندیشه  که با برپایی تریبون آزاد و کرسی آزاد اندیشی در مساجد انجام می شود، نذر انقلاب که ۴۰ نانوایی، ۴۰ تنور صلواتی در دهه فجر را بر پا می کنند.

شهیری تاکید کرد: باانوان انقلاب، یادمان انقلاب  که ۴۰ مراسم خاطرگویی، نهضت روشنگری، نمایشگاه دستاوردها انقلاب در هراداره اجرا می گردد، نماد اقتدار، افتخار استقامت که نمایشگاه از طرح ها و نمادهای ابتکاری در راهپیمایی ۲۲ بهمن و تجلیل از طرحان همراه با اهدای جوایز به بهترین ها ی مسجد و پایگاه، جشنواره هنرهای تجسمی در راهپیمایی ۲۲ بهمن انجام می شود.

وی بیان کرد: نخبگان انقلابی که از ۴۰ اختراع بسیجیان رونایی می شود، انتشار بیانه به مناسبت ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی و تجدید بیعت با ولایت  که همزمان در رسانه ها و شبکه های اجتماعی منتشر می شود، رزمایش من انقلابیم که کاربران فضای مجازی در یک بازه چهل روزه با معرفی ترند کردن دستاوردها و شاخص های انقلاب اسلامی انجام می دهند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج پانزده خرداد قرچک تصریح کرد: ثانیه های طلایی که از تابلوی پیروزی مقاومت نابودی استکبار، روز شمار افزایش عمر انقلاب و نابودی رژیم جعلی صهیونیستی  ساخت و رونمایی می شود، راه امام، کلام امام، که مسابقه وصیت نامه حضرت امام(ره) برگزار می شود، خشم انقلابی که ۴۰ پرچم آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی در روز ۲۲ بهنمن آتش زده م ی گردد.

وی نقش بسیج در همراهی و هماهنگی با مردم برای بازگویی خدمات ۴۰ ساله انقلاب اسلامی را مهم توصیف و خاطرنشان کرد : نسل امروز جامعه در مقابل تهدیدات جنگ نرم دشمنان قرار دارد و تنها با روشنگری و بازگویی خدمات نظام می توان این توطئه ها را خنثی کرد.

این مقام مسئول با بیان دستاوردها و توفیقات انقلاب به زبان نسل امروز تاکید کرد و گفت : بسیاری از موفقیت ها و خدمات ۴۰ سال گذشته که برای مسئولان و نسل اول انقلاب امری عادی به نظر می رسد، برای بسیاری از جوان ها تازگی دارد و از آن بی اطلاع هستند.

وی در پایان همدستی استکبار برای ناکارآمد جلوه دادن حاکمیت دینی را یک برنامه ضد اسلامی در تمام کشورهای دینی دانست و تصریح کرد : نسل جوانی که در معرض انواع تبلیغات منفی فضای مجازی هستند می توانند از فرصت مطلوبی که در چهل سالگی انقلاب فراهم می شود برای آگاهی و بصیرت بهره بگیرند.

انتهای پیام/س

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت قرچک آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.