جلسه ستاد احیا و کمیته پشتیبانی در قرچک

جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان قرچک به ریاست حجت‌الاسلام اسماعیلی امام جمعه و دبیری  سرهنگ صمد سلطانی فرمانده سپاه پانزده خرداد و دیگر مسئولان با محوریت برنامه‌ریزی برای هفته حجاب و عفاف در سپاه پانزده خرداد برگزار گردید.

به گزارش قرچک آنلاین , جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان قرچک به ریاست حجت‌الاسلام اسماعیلی امام جمعه و دبیری  سرهنگ صمد سلطانی فرمانده سپاه پانزده خرداد  و با حضور بهمن خطیبی فرماندار، نوش آبادی نماینده مردم شهرستان‌های قرچک، ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی، سرهنگ موسی پور فرمانده نیروی انتظامی و دیگر مسئولان با محوریت برنامه‌ریزی برای هفته حجاب و عفاف در سپاه پانزده خرداد برگزار گردید.

در ابتدای جلسه سرهنگ صمد سلطانی با عرض خوش آمدگویی و تبریک دهه کرامت و ولادت با سعادت ولی نعمت کشورمان امام رضا ( علیه اسلام) با بیان واقعه کشف حجاب افزود : سپاه پانزده خرداد به عنوان دبیرستاد احیا به مناسبت هفته عفاف وحجاب در نظر دارد برنامه های تاثیرگذار و متعددی را با همکاری و تعامل تمامی ادارات و نهاد ها , با رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح شهرستان قرچک انجام دهد .

سپس پدر معنوی شهرستان قرچک حجت السلام والمسلمین حاج آقا اسماعیلی با تبریک ولادت امام رضا(علیه السلام) اظهار داشت : یکی از دستورات واجب دینی و الهی رعایت حجاب و عفاف هست و از عوامل بی توجهی به عفاف و حجاب عدم شناخت نسبت به تاثیرگذاری این امر مهم است. امام جمعه شهرستان قرچک با بیان اینکه حفظ حجاب و عفاف مهمترین عامل بقا و حراست از حریم خانواده است افزود : اصل قضیه امر به معروف و نهی از منکر آمران به معروف و ناهیان از منکر هستند که این ستاد بسیار مهم است.
وی در پایان تاکید کرد : امر به معروف و نهی از منکر از ادارات آغاز شود و این واجب الهی می تواند تاثیرگذاری و برکات فراوانی در سطح جامعه داشته باشد.

در ادامه دکتر نوش آبادی نماینده مردم در مجلس اظهار داشت : اصل هشتم قانون اساسی صریحا به موضوع امر به معروف و نهی از منکر پرداخته و این جایگاه قانونی است.

وی افزود : به تعبیر مقام معظم رهبری بزرگترین فساد، فساد مالی است که گریبانگیر دستگاههای حکومتی و اجرایی شده خطرناک است و ویروس مالی و اقتصادی از ویروس کرونا خطرناک تر است.
نوش آبادی با بیان اینکه تعدادی از افراد جامعه ما عفاف و حجاب اسلامی به معنای واقعی رعایت نمیکنند تاکید کرد : عفاف و حجاب را از خود نهادهای دولتی و حاکمیتی شروع کنیم , منکر را در همه ابعاد و زوایا ببینیم فقط حجاب و عفاف نیست و مظاهر فساد فراتر از عفاف و حجاب و در حوزه سیاسی و اقتصادی و امنیتی فراتر رفته است.
در ادامه ستاد احیا فرماندار قرچک اظهار کرد :در خصوص فرهنگ عفاف و حجاب همه دستگاهها که نمایندگان وزارتخانه هستند موظف به اجرای مصوبات این ستاد هستند و با توجه‌ به نظام شیعی و اعتقادی و انقلابی مقوله امر به معروف و نهی از منکر باید اولویت امور باشد.
خطیبی تاکید کرد : از مطالبات اصلی مردم در انقلاب، عفاف و حجاب بود اما الان متاسفانه بخصوص در طیف جوانان از این موضوع فاصله گرفته شده است.

وی تصریح کرد: باید حریم خانواده و عفت عمومی حفظ شود خیلی از توطئه‌ها و مداخلات بیگانگان منتج به نتیجه نمیشود و تسهیلات ازدواج برای مقابله با مفاسد اجتماعی اهمیت دارد .
خطیبی فرماندار قرچک در پایان سخنان خود ضمن تاکید بر فراموش شدن ظرفیت اصناف و تولیدات بازار گفت : مجلس با بسترسازی قانونی و دولت برای اجرا اقدامات موثری می توانند انجام دهند.

در پایان جلسه خواهر نجاریان طوسی مسئول بسیج جامعه زنان ناحیه قرچک ضمن تبریک ولادت حضرت علی بن موسی الرضا(علیه اسلام) و بیان فاجعه خونین مسجد گوهر شاد و شهدای گرانقدر آن , برنامه های اجرایی در گرامیداشت هفته عفاف و حجاب با همکاری بسیج جامعه زنان , حوزه های محلات خواهر و بسیج اقشار و کلیه ادارات و نهاد های سطح شهرستان  که  از ۲۱ تیر ماه آغاز میشود را در جلسه مطرح نمود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *