جشن بیمه سلامت همگانی با حضور روحانی

جشن بیمه سلامت همگانی به مناسبت صدور دفترچه بیمه درمانی برای همه افراد فاقد بیمه،‌ با حضور آقای روحانی رئیس جمهور برگزار شد.به همت دولت یازدهم و توجه ویژه رئیس‌ جمهورتاکنون ۸ میلیون نفر صاحب دفترچه‌ بیمه های درمانی شده اند.

به گزارش سرویس سیاسی قرچک آنلاین; آقای روحانی امروز به یک کودک پنج ساله به عنوان هشت میلیون و یکمین نفر تحت پوشش بیمه سلامت همگانی، دفترچه بیمه داد.

بر اساس آماری که رئیس جمهور و مسئولان اجرای طرح سلامت همگانی دادند، تاکنون ۸ میلیون نفر دفترچه بیمه دریافت کرده‌اند.

آقای روحانی در مراسم جشن بیمه سلامت همگانی گفت: اجرای طرح تحول نظام سلامت ادامه خواهد یافت و افزایش کیفیت خدمات بیمه‌ای و کارآیی دفترچه و همچنین توسعه بهداشت برای پیشگیری ازطریق آموزش همگانی در دستور کار دولت قرار دارد.

رئیس جمهور افزود: امروز می‌توانیم با افتخار اعلام کنیم که تمام مردم ایران تحت پوشش بیمه سلامت همگانی قرار گرفته‌اند و این کار بسیار بزرگ بخشی از اجرای عدالت است.

روحانی بیماری و بیکاری را دو معضل بزرگ اجتماعی خواند و گفت: باید با حمایت و مشارکت مردم برای حل و فصل این دو معضل بزرگ تلاش کنیم.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران اعلام کرد با تحویل هفت میلیون و ۹۵۰ هزار دفترچه بیمه سلامت به متقاضیان طرح پوشش بیمه سلامت، این طرح به نقطه پایان خود نزدیک شده است.

محسنی بندپی با بیان اینکه تاکنون هشت میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در طرح پوشش بیمه سلامت همگانی ثبت نام کرده اند افزود بیش از ۹۰ درصد این متقاضیان دفترچه خود را دریافت کرده‌اند.

وی افزود : سامانه امید برای ثبت نام‌های جدید همچنان باز خواهد بود و بیماران فاقد هرگونه دفترچه بیمه، هنگام مراجعه به بیمارستانها هم می‌توانند پس از ثبت نام در سامانه امید، دفترچه بیمه سلامت دریافت کنند.

سامانه امید به منظور ثبت‌نام افراد فاقد بیمه های درمانی از ابتدای اردیبهشت امسال آغاز بکار کرد.

منبع خبر : شبکه خبر

انتهای زپیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *