مطالبات مردم استان تهران از زبان روسای شوراهای اسلامی شهرستان‌ها/ تشریح مشکلات شهرستان‌های استان تهران

روسای شوراهای اسلامی شهرستان‌های استان تهران مطالبات به حق مردم غیور و همیشه در صحنه استان تهران را تشریح کردند.

به گزارش قرچک آنلاین; هفدهمین جلسه رسمی شورای اسلامی استان تهران و نخستین نشست مشترک شوراهای اسلامی استان تهران و نمایندگان مردم شهرستان‌های استان تهران در مجلس شورای اسلامی با حضور محمد قمی رئیس مجمع نمایندگان استان تهران، هدایت‌اله جمالی‌پور معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه ری، فرمانداران شهرستان‌های رباط کریم، ملارد، پیشوا، بهارستان و روسای شوراهای اسلامی شهرستان‌های استان تهران و جمعی از اصحاب رسانه استان تهران در سالن همایش‌های خدمت، فرمانداری ویژه شهرستان ری برگزار شد.

هفدهمین جلسه رسمی شورای اسلامی استان تهران با حضور اعضای این شورا و روسای شورای اسلامی شهرستان‌های استان تهران و فرمانداران پر تلاش برگزار شد.

بررسی مسائل و مشکلات و ارائه پیشنهادات لازم به منظور رفع تبعیض و توزیع عادلانه امکانات و منابع و جلب همکاری در تهیه برنامه‌های عمرانی و رفاهی استان به شورای عالی استان‌ها و همکاری با شورای برنامه ریزی و توسعه استان در نظارت بر حسن اجرای طرح‌های عمرانی استانی و ملی در محدوده استان و ارائه گزارش و پیشنهاد در جهت بهبود امور به رئیس شورای برنامه‌ریزی و شورای عالی استان‌ها و دستگاه‌های ذی‌ربط است و بر اساس این وظایف تا کنون جلساتی را در شهرستان‌های تهران، فیروز کوه، پردیس، شمیرانات،ورامین، قدس، بهارستان، شهریار، ملارد و پاکدشت به‌منظور بررسی مشکلات آن‌ها برگزار شده و از روسا شوراهای اسلامی شهرستان‌ها نیز مسائل اخذ شده است.

تاکید بر تکمیل بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی اسلامشهر

عبدی آذر نماینده شورای اسلامی شهرستان اسلامشهر در شورای اسلامی استان تهران و رئیس شورای اسلامی استان تهران طی سخنانی در این نشست مشترک اتصال مترو اسلامشهر به خط ۳ مترو شهر تهران را یکی از مطالبات مردم این شهرستان دانست و گفت: این پروژه در سنوات قبل دارای ردیف پروژه توسط مجلس شورای اسلامی است.

وی در ادامه تکمیل بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی اسلاشهر و تصفیه خانه آب و فاضلاب این شهرستان را از دیگر مطالبات به حق مردم اسلامشهر برشمرد.

درخواست توجه جدی تقسیمات کشوری بین شهرها و شهرستان هم‌جوار بهارستان

میثم بابایی، رئیس شورای اسلامی شهرستان بهارستان نیز بیان داشت: مشخص کردن تقسیمات کشوری بین شهرها و شهرستان‌ها هم‌جوار بهارستان یکی از مطالبات جدی مردم شهرستان بهارستان است.

وی، تخصیص بودجه در ارتباط با آب و فاضلاب شهری، مشکل استقرار ادارات در شهرستان‌های بهارستان و رباط کریم و احداث کمربندی جنوبی اسلامشهر و رباط کریم که از انتهای شهرستان بهارستان عبور می‌کند را از دیگر درخواست‌های مردم شهرستان بهارستان دانست.

شمیرانات با مشکل مدیریت دوگانه روبرو است/ظرفیت برخی از روستاهای شمیرانات برای ملحق شدن به شهر

محمد میر اسماعیلی، رئیس شورای اسلامی شهرستان شمیرانات گفت: با توجه به این‌که شهرستان لواسانات دارای دو بخش رودبار قصران و لواسانات و بخشی از شهرداری منطقه ۱ و ۲ تهران است، دارای مشکلات مدیریت دوگانه می‌باشد که نمونه بارز آن روستای پس قلعه در بخش رودبار قصران هست ولی در محدوده شهرداری منطقه ۱ تهران قرار دارند.

وی ادامه داد: بعضی از روستاهای شمیرانات قابلیت ملحق شدن به شهر را دارند. منطقه روستاها زردبند، رودک، امین‌آباد و حاجی‌آباد و کیلگون که در حریم شهر واقع شده و تمام خمات از سوی شهرداری اوشان فشم و میگون داده می‌شود اما در آن‌ها دهیاری مستقر و کد روستایی دارند که سبب چندگانگی مدیریتی و نارضایتی مردم به‌وجود آید.

تاکید بر رفع مشکل کمبود آب کشاورزی ایجاد کمربندی قرچک _ ورامین

سعید نامداری، نماینده شورای شهرستان قرچک در شورای اسلامی استان تهران نیز طی سخنانی در این نشت، مشکل کمبود آب کشاورزی و ایجاد کمربندی شمالی قرچک ورامین و پیشوا را یکی از مطالبات جدی مردم این خطه دانست.

وی گفت: مشکل ترافیکی جاده تهران _ ورامین به‌ویژه بخش قلعه‌نو و ایجاد مرکز اورژانس جاده‌ای که زمین این مرکز اورژانس توسط بخش قلعه‌نو واگذار شده و نیاز به مساعدت ساخت و ساز و تغییر کاربری خدماتی (بهداشتی) است.

نایب رئیس شورای اسلامی استان تهران در بخش پایانی سخنان خود خواستار اضافه شدن حریم شهرستان قرچک شد.

درخواست ارتقاء جاجرود از بخش به شهر/بررسی مشکلات مسکن مهر پردیس

محمد قان بیلی، نماینده شورای اسلامی شهرستان در استان تهران و عضو شورای عالی استان‌ها نیز در این نشست، ارتقاء جاجرود از بخش به شهر جاجرود را مطالبه جدی مردم این منطقه عنوان کرد.

وی مشکلات عدیده مسکن مهر منطقه پردیس، توسعه حمل و نقل ریلی (مترو) و رفع مشکلات بنیاد مسکن با تمام روستاهای شهرستان پردیس این شهرستان را از دیگر مطالبات به حق مردم این خطه خواند.

تسریع در اجرای پروژه آزاد راه شهریار _ تهران/مترو مطالبه جدی مردم شهریار است

پرویز مردای نماینده شورای شهرستان در استان تهران در این نشست بیان داشت: مشکل ورودی شهرستان شهریار که ورودی خاصی ندارد. پل کوچکی است که عرضش دو متر است و سبب ایجاد ترافیک سنگین است.

وی تسریع در اجرای پروژه آزاد راه شهریار _ تهران که اخیراً وزیر راه و شهرسازی دستور مطالعات آن را صادر کرده است، موضوع مترو و درخواست اضافه کردن یک باند به جاده مخصوص شهریار _ تهران را از دیگر مطالبات جدی مردم شهرستان شهریار برشمرد.

مشکل دیرینه مردم شهرستان قدس با اوقاف در ارتباط با اخذ سندهای مالکیت/ تخصیص بودجه برای تکمیل بیمارستان شهر قدس

فاطمه آجرلو، رئیس شورای اسلامی شهرستان قدس بیان داشت: مشکل دیرینه مردم شهرستان قدس با اوقاف در ارتباط با اخذ سندهای مالکیت است که هنوز این مشکل رفع نشده است.

وی، اختصاص ارزش افزوده کافی به شهر قدس و تخصیص بودجه برای تکمیل بیمارستان شهرستان قدس از دیگر درخواست‌های مردم شهرستان قدس است.

تاکید بر بررسی تداخل حریم بخش آفتاب با شهرستان ری/تکمیل خط یک مترو تهران و اتصال آن تا فرودگاه امام خمینی (ره)

جید راوندی، رئیس شورای اسلامی شهرستان ری نیز طی سخنانی در این نشست، بررسی تداخل حریم بخش آفتاب با شهرستان ری را از مطالبات به حق مردم شهرستان ری دانست.

وی رفع مشکل آب کشاورزی برای کشاورزان منطقه، بحث‌های زیست محیطی شهرستان ری، تکمیل خط مترو و احداث آن که منتهی به فروگاه امام خمینی (ره)و پرند می‌شود و بحث احداث کمربندی حسن‌آباد از جمله درخواست‌های مردم ری است.

معضل تخلیه زباله‌های جنوب غرب تهران در اخترآباد/ایجاد شهرک صنعتی ملارد و صفادشت

قنبر علی صفری، نماینده شورای اسلامی شهرستان ملارد در استان تهران تکمیل بیمارستان شهرستان ملارد و رسیدگی به بحث مسکن مهر شهرستان از جمله درخواست‌های مردم این خطه است.

وی گفت: تخلیه و دفن زباله‌های جنوب غرب استان در منطقه اختر آباد از جمله معضلات شهرستان ملارد است.

نماینده شورای اسلامی شهرستان ملارد در استان تهران تاکید کرد: ادامه گاز رسانی به ۳۰ روستای دهستان اختر آباد از شهرستان ملارد، موضوع ایجاد شهرک صنعتی ملارد و صفادشت که مدتی است جانمایی شده ولی در ارتباط با عملیات اجرایی و احداث هیچ گونه اقدامی صورت نگرفته است.

تخصیص حق آبه فیروزکوه از سد نمرود/تسریع در جهار باند شدن جاده سمنان _ فیروزکوه

درویشی متولی، نماینده شورای اسلامی شهرستان فیروزکوه در استان تهران بیان داشت: سهم و حق آب مردم شهرستان از سد نمرود و تسریع در چهار باند شدن جاده سمنان _ فیروزکوه از جمله درخواست‌های مردم شهرستان فیروزکوه است.

وی ادامه داد: توجه و وضعیت پایین درآمدهای دهیاری‌ها و شهرداری‌های فیروزکوه و تخصیص منابع بیشتر ارزش افزوده به شهرستان از جمله مواردی است که باید توجه جدی به آن‌ها شود.

منبع: تهران نیوز

انتهای پیام/س

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *