در ادامه روزهای خاکستری آلوده ترین شهر جهان؛

توفان ۲۹۹ سیستانی را به بیمارستان کشاند/ غلظت ذرات معلق در هوا به ۳۷ برابر حد مجاز رسید

به دلیل مشکلات ناشی از وزش توفان و گرد و خاک در شمال استان سیستان وبلوچستان ۲۹۹ شهروند سیستانی به دلیل مشکلات تنفسی راهی مراکز درمانی و بیمارستان ها شدند.

به گزارش سرویس تغذیه و سلامت قرچک آنلاین; به نقل از عصرهامون، طی یک هفته گذشته طوفان شدید شن و ذرات معلق هوا در آلوده ترین شهر جهان موجب خانه نشینی مردم شهرستان های شمالی سیستان و بلوچستان شد به گونه ای که علاوه بر تعطیلی ادارات این شهرستان در روزهای اخیر می توان به جرات گفت که مردمان این دیارحدود ۳۰ روز متوالی است که هوای پاک استشمام نکرده‌اند.
عبدالرحمن شهنوازی مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان در همین خصوص در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی عصرهامون اظهار کرد: ۲۹۹ نفر از مردم منطقه سیستان به دلیل مشکلات تنفسی ناشی از توفان و گرد و خاک از ۳۰ مرداد تاکنون روانه بیمارستان ها و مراکز درمانی شدند.
وی بیان کرد: از این تعداد ۶۳ نفر بستری و ۲۳۶ نفر هم به صورت سرپایی مداوا شدند.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری بیان کرد: این افراد به دلیل عوارض تنفسی، چشمی و قلبی ناشی از توفان به بیمارستان ها، مراکز درمانی و پایگاه های اورژانس مراجعه کردند.

غلظت ذرات معلق ۳۷ برابر حد مجاز
مرتضی فرجی کارشناس اداره پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان هم حداکثر سرعت وزش باد در این مدت را بیش از ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دانست و گفت: روز گذشته غلظت ذرات معلق در هوای منطقه سیستان به ۳۷ برابر حد مجاز رسید.
فرجی حد مجاز و استاندارد ذرات معلق در هوا را ۱۵۰ میکرو گرم بر مترمکعب عنوان کرد و افزود: غلظت ذرات معلق در هوای منطقه سیستان پنج هزار و ۵۴۰ میکرو گرم بر متر مکعب گزارش شده است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *