حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید: هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 17 جماد أول 1444 Saturday, 10 December , 2022 تعداد دیدگاهها : 260×
توطئه شیعه هراسی و ایران هراسی یک مرکزیت واحد دارد/آمریکا در محاسباتش درمورد مردم ایران دچار اشتباه و سردرگمی است/مسئولان به‌دنیا نشان دهند مستقلانه مشکلات را حل می‌کنند
۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۹:۴۰
شناسه : 103510

نمایندگان مردم در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر مواضع رهبر معظم انقلاب در خصوص ذات دشمنی‌های اروپا و غرب با ایران که برگرفته از ریشه حق و باطل است، اظهار داشتند که در طول ۴۰ سال گذشته آمریکا و همپیمانانش برای ایجاد ناامیدی و دلسرد کردن مردم از نظام اسلامی از هیچ تلاشی فروگذار نکرده‌اند.

ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر قرچک آنلاین; رهبر معظم انقلاب اسلامی روز چهارشنبه ۱۹ دی ماه در دیدار مردم قم به نکات مهمی اشاره کردند که یکی از آنها مسئله دشمنی‌‌های مکرر کشورهای غربی با ملت ایران در برهه‌های مختلف تاریخ بود. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: “… مسئله‌ی اصلی و ریشه‌ی تقابل آمریکا و ملت ایران، تقابل تاریخی و ذاتی حق و باطل است، چراکه استکبار و استعمار از خون ملت‌ها تغذیه می‌کنند و انقلاب اسلامی در مقابل این ظلم آشکار ایستاده و برای بیدار کردن ملت‌ها نیز تلاش کرده است”.

رهبر انقلاب اسلامی، شنیده شدن فریاد «مرگ بر آمریکا» در کشورهای متعدد را بی‌سابقه و نشانه‌ای از موفقیت ایران برشمردند و خاطرنشان کردند: “استکبار تلاش می‌کند ملت‌ها را با «ایران‌هراسی»، «اسلام‌هراسی» یا «شیعه‌هراسی» گمراه کند، اما ملت‌ها ذاتاً با ایران اسلامی دشمنی ندارند و هرجا حقیقت روشن بشود، از آن حمایت می‌کنند”.

نمایندگان مردم در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر مواضع رهبر معظم انقلاب در خصوص ذات دشمنی‌های اروپا و غرب با ایران که برگرفته از ریشه حق و باطل است، اظهار داشتند که در طول ۴۰ سال گذشته آمریکا و همپیمانانش برای ایجاد ناامیدی و دلسرد کردن مردم از نظام اسلامی از هیچ تلاشی فروگذار نکرده‌اند. آنها رمز موفقیت در ادامه مسیر انقلاب را ایستادگی مسئولان به پشتوانه اراده ملت و جوانان در برابر زیاده‌خواهی غرب دانستند.

 

نماینده مردم بوشهر در مجلس خبرگان رهبری:
دشمنان از تبلیغات علیه اسلام و انقلاب کوتاه نخواهند آمد

آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری در گفت و گو با خبرنگار سپاس در خصوص سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با مردم قم، گفت: دشمن تلاش دارد تا اسلام هراسی و شیعه هراسی در دنیا رواج دهد که مقام معظم رهبری در خصوص طراحی و برنامه های دشمنان موارد کلیدی و حساسی را بیان کردند.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: دشمنان اسلام از تبلیغات علیه اسلام و انقلاب کوتاه نخواهند آمد و در زمانهای مختلف موضوع شیه هراسی، اسلام هراسی و ایران هراسی را از طریق فضای مجازی مطرح می کنند.

حسینی بوشهری با اشاره به راهکارهای مقابله با دشمنان، افزود: باید در دنیا توسط مسلمانان به گونه ای رفتار شود که مقابل دنیایی که دشمنان قصد ساخت آن دارند کاملا بیاستیم و همه نقشه های شوم آنها مانند گذشته خنثی و دنیا متوجه حقانیت انقلاب و جمهوری اسلامی شود.

این عالم بوشهری عنوان کرد: در سفرهایی که گردشگران یا توریست های خارجی به کشور جمهوری اسلامی ایران دارند از استانها و شهرهای بسیار زیادی بازدید می کنند، بعداز بازدید ها گزارش سفر خود را کاملا متفاوت از گزارش هایی است توسط رسانه های خارجی منتشر شده است.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری اذعان کرد: معرفی انقلاب اسلامی و دستاوردهای انقلاب توسط دیپلمات ها به کشورهای دیگر بهترین راه تبلیغ است تا بتوانیم دشمنان نسبت به قدرت و توان جمهوری اسلامی ایران آگاه کنیم.

 

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان:
اسلام، وحدت و رهبری محورهای اساسی انقلاب/توطئه شیعه هراسی و ایران هراسی یک مرکزیت واحد دارد

آیت‌الله احمد مبلغی در گفت‌وگو با سفیر افلاک، اظهار داشت: انقلاب اسلامی یک حقیقت ممتد و مستمر است که در ۲۲ بهمن کلید خورده و باقدرت و اقتدار به‌پیش می‌رود، نباید تصور کرد که انقلاب یک واقعه تاریخی بوده و امروز در ویترین به آن نگاه کنیم.

وی افزود: بایستی خطوط اصلی انقلاب اسلامی را حفظ و در مواجه با زمان، مسائل و نسل‌های جدید تعریف نمود، همان‌طوری که اسلام که انقلاب در دامان آن شکل‌گرفته است را تعریف می‌کنیم.

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری اسلام، وحدت و رهبری را محورهای اساسی انقلاب اسلامی برشمرد و عنوان کرد: امروزه بی‌تفاوتی و سهل‌انگاری در قبال انقلاب اسلامی به‌مثابه یک سم مهلک است، انقلاب اسلامی بایستی بر دوش خود یک سلوک اسلامی را برای انسان‌های امروزی با همه خطوط زیبای آن، بهتر از آنچه بوده ترسیم کند زیرا رسانه‌هایی که الآن در دست داریم با ده‌ها سال قبل متفاوت است و می‌توانیم آموزه‌های اصیل که انقلاب در جهت استقرار آن کارکرده به جامعه امروزی و جهانی عرضه کنیم.

وی با اشاره به اینکه امروزه متأسفانه ایجاد هراس نسبت به نهضت‌های اصیل، به‌مثابه توطئه‌های بزرگ گسترش پیداکرده است، تصریح کرد: اسلام هراسی، شیعه هراسی و ایران هراسی اضلاع یک توطئه و دارای یک مرکزیت واحد است، از طرفی می‌خواهد اسلام را از چشم نسل‌های امروزی بد جلوه دهد و عجیب این است که در بین پیامبران الهی فقط پیامبر اسلام(ص) را مورد هجوم قرار می‌دهند که نشان‌دهنده این است که از جایی این قضیه تولید می‌شود.

آیت‌الله مبلغی تصریح کرد: ما برای همه پیامبران احترام قائل هستیم و اهانت به هر پیامبری را اهانت به حرکت الهی در روی زمین میدانیم؛ اما توجه دادن به یک پیامبر به‌صورت مدام برای اینکه چهره آن پیامبر را از چشم انسان‌های امروزی بیندازند، یک توطئه‌ اساسی نسبت به اسلام است که شاید ابعاد بیشتری هم دارد.

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: در قبال اسلام هراسی باید در تبیین سیره پیامبر(ص) و انعکاس دادن سیره اخلاقی، الهی، انسانی، در رفتار و نگاه خود و جوامع اسلامی تمرکز کنیم، چراکه یک توطئه بزرگ است و در مبارزه با آن باید به‌نوعی گفت‌وگوهایی با ملت‌های اسلامی داشته باشیم و تمرکز بر خطر اسلام هراسی در جهان اسلام را بیشتر و ابعادش را بازکنیم.

وی گفت: شیعه اصولاً مدافع اسلام و در جهت خدمت به امت اسلامی بوده است، اما این را امروزه طور دیگری وانمود می‌کنند که گویا خطری برای امت است حتی ملت‌هایی که از قبل امیدهایی بسته بودند به وحدت شیعه و سنی امروزه تبلیغات زیادی است که آن‌ها را به وحدت بدبین کنند.

آیت‌الله مبلغی اشاره‌ای به ایران هراسی کرد و اظهار داشت: خطرها خیلی در رسانه‌ها و حرکت‌های دشمنان به‌طورجدی به سمت ما می‌آید که باید بیدار باشیم، ایران با همه اقتداری که دارد مظلوم‌ترین کشوری است که از حیث تبلیغات جهانی می‌خواهد رفتار و مناسبات انسانی حاکم باشد و از ظلم و ستم به دور باشد. ولی دشمن اینها را وارونه جلوه می‌دهد و ملت‌های نزدیک به ایران را می‌ترساند.

وی افزود: مواجهه با این خطر بسیار حساس است و ابعاد مختلفی دارد، باید از حیث هم‌اندیشی فکری، دیپلماسی، سیاسی و راهبردی تمرکزمان بر خطر ایجاد نسبت به هر سه افزایش یابد، یکی از راه‌های مواجه سلوک است چراکه ما سلوکمان باید کمترین بهانه در اختیار کسانی بدهد که با همه توان و قوت آمده تا نقاطی را بگیرند و به‌دروغ بزرگ کنند، ما باید در این زمینه خیلی رفتار دقیق‌تر و حساب‌شده‌تری داشته باشیم.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری:
دشمن برای ایجاد تردید در مواضع انقلابیون روز و شب در تلاش است

آیت الله سید احمد حسینی خراسانی در گفتگو با صبح توس؛ ضمن اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم قم اظهار کرد: سخنان رهبری در دیدار با مردم قم، فتح باب جدیدی در برابر دشمنی دیرینه آمریکا و محاسبات و پیشگویی های آنها بود.

وی افزود: سران آمریکایی بیش از آنکه مغرور قدرت نظامی، اقتصادی و سیاسی باشند، بر روی پیش بینی های خود مانور داده و به گمان باطلشان ابرقدرت بودن آمریکا در دنیا را مرهون پیشگویی‌های دقیق خود هستند؛ البته دروغگویی آنها در حوزه محاسبات هم خیلی بیشتر از حوزه تهدیدات نظامی است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تشریح کرد: نطق مقام معظم رهبری یک نوع پرده‌برداری بود از خطا و اشتباه آمریکایی‌ها در حوزه محاسباتی آنها در طول این ۴۰ ساله انقلاب؛ از حوادث دهم دی ۵۶ گرفته تا قضیه عملیات مرصاد و در نهایت کریسمس سال ۲۰۱۹ که تصمیم داشتند جشن آن را در تهران برگزار کنند.

آیت الله خراسانی تصریح کرد: تمام اقداماتی که ذکر شد در جهت زدن تیر خلاصی به هویت انقلابیون و ناامید کردن آنها بود که خوشبختانه، با فضل الهی هیچ یک از آنها به ثمر ننشست.

وی تاکید کرد: لازم است فتح باب و افشاگری های رهبر انقلاب با ساز و کارهای صحیح فرهنگی، اجتماعی، علمی و سیاسی تبیین شده و به اطلاع همه برسد تا این مردم و مسئولین موضع خود را نسبت به دشمن قسم خورده نظام بدانند.

عضو مجلس خبرگان رهبری در بخش های دیگری از سخنان خود با اشاره به بحث اسلام هراسی غرب گفت: دشمن برای ایجاد هراس در اذهان عمومی و تزلزل و تردید در مواضع انقلابیون، روز و شب در تلاش است تا با استفاده از بستر شبکه های اجتماعی، ماهواره و اینترنت، اتفاقاتی از قبیل نارضایتی مردم و اعتراضات آنها را بزرگنمایی کرده و با تعابیر کاملا دروغین در تمام سطوح رسانه ها منتشر کند.

آیت الله خراسانی افزود: البته واقعیت امر این نیست، اما از دشمن کاری غیر از دشمنی انتظار نمی رود و مسئولین باید فارغ از بزرگنمایی دشمن، چنین مواردی را فرصتی برای خدمت به مردم تلقی کنند.

وی تصریح کرد: مشکلات به نحوی که دشمن بیانگر آن است وجود ندارد اما باید پذیرفت مواردی در کشور وجود دارد که در نتیجه نفوذ عناصر بیگانه در بدنه برخی دستگاه ها به وجود آمده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: با همه این وجود مسئولان باید با همت والا و عزم و اراده جهادی، مثل همیشه دشمن را ناکام گذاشته و سنگین ترین شکست را نصیب او کنند.

آیت الله خراسانی گفت: این که حرفی از مردم به میان نیامد به دلیل آن است که در خصوص مردم حرفی برای گفتن وجود ندارد؛ این مردم در تمام عرصه ها هم پای کار بوده و هم شاکر و متعهد هستند؛ اما برخی مسئولین باید حواس خود را جمع کنند که مبادا همسو با دشمن حرکت کرده و در زمین او بازی کنند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: همه مردم و مسئولین کشور باید از فرصت وجود این موهبت الهی و رهبر با فراصت، شجاع و دلیر انقلاب اسلامی به نحو احسن استفاده کرده و خدای خود را بابت داشتن چنین نعمتی شکر کنند.

 

نماینده استان ایلام در مجلس خبرگان رهبری:
راهکار تقویت روحیه انقلابی حفظ ارزش های اسلامی و داشتن بصیرت است

آیت‌الله «سید محسن سعیدی گلپایگانی» نماینده استان ایلام در مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با خبرنگار ایلام بیدار با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با مردم قم، گفت: اگر ما پایبند به اصول مبانی و مبانی ارزشی اسلامی باشیم خداوند نیز ما را یاری میکند همانطور که در قران می فرماید: یا ایها الذین امنوا ان تنصروا الله ینصرکم و یثبت اقدامکم ؛ اى کسانى که ایمان آورده‏اید اگر (آیین) خدا را یارى کنید، شما را یارى مى‏کند و گامهایتان را استوار می ‏دارد.

وی تصریح کرد: شرط کمک خداوند به بندگانش مقید بودن به ارزشهاست که در غیر این صورت با کسی تعارف ندارد و اگر از  مبانی و اصول عقب‌نشینی کنیم خداوند ما را تضعیف میکند.

نماینده استان ایلام در مجلس خبرگان رهبری همچنین به دیدار رهبر با مردم قم اشاره کرد گفت:یکی از موضوعاتی که مقام معظم رهبری نیز به آن اشاره کرد تلاش دشمن در تضعیف روحیه انقلابی بود که بسیار اهمیت داشت و در حقیقت یک نوع ارزیابی از وضعیت نظام لیبرال دموکراسی غربی و نظام جمهوری اسلامی را بعد از ۴۰ سالگی داشتند.

وی تاکید کرد: دشمن در بینی‌ها و محاسبات خود همواره دچار اشتباه شده است که نمونه آن میتوان به محاسبه رئیس‌جمهور آمریکا در زمان طاغوت اشاره کرد که در تمجید از شاه در یک نقطی، ایران را جزیره ثبات معرفی می‌کند اما کمتر از ده روز انقلاب از قم شروع شد.

آیت‌الله سید محسن سعیدی گلپایگانی افزود: این نشان می‌دهد قدرت محاسباتی دشمنان چقدر ضعیف هستند یا نمونه‌های دیگر همین چند وقت پیش دولتمردان آمریکایی گفتند آمریکا جشن کریسمس ۲۰۱۹ در تهران می‌گیریم که این محاسبات چقدر خنده دار و مضحک برای ما است.

 وی بیان کرد: برخی از محاسبات غلط دشمنان حمله منافقین به کرمانشاه و پیش بینی حضور سه روزه در تهران که میبینیم دشمنان از نظر قدرت محاسباتی به دور از واقعیت محاسبه می کنند و چقدر تحلیلگر ضعیفی بودند در مقابل حضرت امام فرمودند من صدای خرد شدن استخوان های مارکسیسم را دارم میشنوم یکی دو سال بعد این اتفاق افتاد و شوروی سابق با آن عظمت و آن کشور گسترده در هم پاشید.

نماینده استان ایلام در مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد:  پیش بینی رهبر فرزانه انقلاب نیز خیلی عجیب است مثلاً قیام علیه نظام سرمایه‌داری در غرب ایشان پیش‌بینی کردند شما می‌بینید در فرانسه چه وضعی است و یا اینکه ایشان راجع به زوال اسرائیل یا پیش‌بینی تشکیل حکومت فلسطینی در تل‌آویو اینها را بشارت دادند که آثارش می‌بینیم و اسرائیل در یک موقعیت در طول جنگ ۳۳ روزه عقب نشینی کرد.

 وی تاکید کرد: دشمنان به تدریج در حال افول هستند و ارزیابی ما مثل مبانی دینی به حمدالله روز به روز در حال تحقق بوده و با توسل به آیه ۴۹ سوره سبا که می فرماید: باطل در حال افول است و یا با تمسک به آیه ۴۰ شریفه سوره حج که می فرماید: آن کسانی که یار و یاور حضرت حق باشد به به شرط اینکه ما متدین باشیم و مسیری را که خداوند تبارک و تعالی برای ما معین کرده این مسیر را داشته باشیم خدا به ما یاری می‌کند.

آیت‌الله سعیدی تصریح کرد: این تذکر مهمی به ملت ، مردم و مسئولان ما که مادامی در مسیر باشیم خداوند ما را یاری می کند همانطور که در طی این ۴۰ سال با یک مقایسه بین در نظام لیبرال دموکراسی غربی و سرآمد آنها آمریکا و نظام جمهوری اسلامی ایران میبینیم دشمنان افول کردند و برعکس ما در طی این چند سال به قدرت رو به شکوفایی توانستیم استقلال خود و جمهوریت را ثابت کنیم.

نماینده استان ایلام در مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: توانستیم آزادی درست را برای جهانیان نمایش بگذاریم و باوجود کارهایی که آمریکا و دشمن در راه تضعیف اراده ملت ما قدم برداشتن اما تاثیر چندانی نداشته است آنها آمدند جنگ تحمیلی را علیه ما قرار دادند با سیاست های مختلف ما را به زانو در بیاورد اما جامعه اسلامی تحمل کردند.

وی تصریح کرد:  اینها همین روحیه انقلابی و حفظ ارزشهای اسلامی است که ما را پیروز می کند و با بصیرت افزایی و بهره گیری از رهنمودهای مقام معظم رهبری در برابر  تضعیف روحیه انقلابیتوسط دشمنان می توان ایستاد.

 

نماینده مردم آذربایجان‌غربی در مجلس خبرگان رهبری:
ایران هراسی؛ ناموفق‌ترین پروژه در ایجاد حس ناامیدی نسبت به نظام/ نیروهای جوان و انقلابی در بدنه اجرایی کشور بکارگیری شوند

آیت‌الله سید علی اکبر قریشی در گفت و گو با خبرنگار اروم‌نیوز، با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مردم قم، اظهار داشت: موضوعی که اخیرا مورد توجه و تاکید رهبر انقلاب قرار دارد، استفاده از نیروهای جوان و انقلابی در بدنه دولت و دستگاه‌های اجرایی است. این امر باید بیش از پیش در اولویت ادارات و سازمان‌های دولتی قرار گیرد و شرایط برای ورود جوانان به عرصه خدمت در کشور فراهم شود.

وی، افزود: اینکه برخی مدیران و کارکنان پس از چندین سال از بازنشستگی خود همچنان مشغول فعالیت و خدمت باشند و نیروهای جوان توان حضور در میدان خدمت را از دست بدهند امری مورد مذمت و نادرست است که باید توسط مسئولین برای این مشکل چاره‌اندیشی شود.

نماینده مردم آذربایجان‌غربی در مجلس خبرگان رهبری، ضمن اشاره به محورهای انقلابی‌گری در جامعه، ولایتمداری را یکی از ضروری ترین شرایط شناخته شدن افراد انقلابی برشمرد و گفت: باید روحیه ولایتمداری و پشتیبانی قاطع از ولایت مطلقه فقیه را در جامعه ارتقا دهیم و این امر نیازمند حضور نیروهای انقلابی و ولایی در بخش‌های مختلف جامعه است تا شاهد تقویت جایگاه انقلابی‌ها باشیم.

وی، ادامه داد: دشمنان برای کاستن از قدرت انقلابی‌ها و نیز دور ساختن نیروهای انقلابی و ولایی از بدنه اجرایی کشور برنامه و طرح‌های مختلفی دارند و از هر روشی برای غلبه بر این ظرفیت کشور دریغ نمی‌کنند. مسئولان باید بیدار باشند و نسبت به هشدارهای رهبری توجه ویژه کنند تا روحیه جهادی و انقلابی پابرجا بماند.

آیت‌الله قریشی، حماقت آمریکا و دیگر کشورهای همراه آن برای ایجاد حس ایران هراسی و اسلام هراسی در جهان را جزو راهبرهای همیشگی این کشورها عنوان کرد و بیان داشت: مسلمانان و آزادیخواهان جهان در شرایط فعلی چنین سخنانی را قبول ندارند و بیشتر به دنبال یافتن راه‌های استفاده از تجربیات ایرانیان در زمینه غلبه بر استکبار هستند.

وی، همچنین در خصوص نحوه ورود دشمن برای تقویت حس ایران هراسی، تصریح کرد: بدگمان کردن مردم نسبت به قدرت دفاعی ایران، ایجاد حس ناامنی در ایران و نیز دخیل دانستن ایران اسلامی در تشکیل گروه‌هایی نظیر داعش از مهم‌ترین دستور کارهای دشمنان برای ایران هراسی در میان مردم جهان است که خوشبختانه اقدامات و عملکرد نیروهای انقلابی در بخش‌های مختلف باعث بی اثر بودن این فعالیت‌ها و نیز بالا بودن قدرت اعتماد عموم به جمهوری اسلامی ایران شده است.

این مفسر برجسته قرآن کریم، وعده الهی در زمینه پیروزی نهایی حق بر باطل را قطعی دانست و ابراز داشت: حتی در شرایطی که نیروهای اسلام در پایین‌ترین تعداد و شرایط خود قرار داشته باشند بالاخره پیروزی نهایی با آن‌ها خواهد بود. این موضوع در شرایط فعلی و دنیای امروز که ایران اسلامی بیشترین آمادگی دفاعی و نظامی را نسبت به هر دورانی دارد و نیز در زمره قوی‌ترین نیروهای مسلح جهان است، امری قطعی و قابل لمس و حصول است.

وی، در پایان سخنان خود، بر لزوم بیداری و بصیرت هرچه بیشتر مردم ایران اسلامی در برابر توطئه‌های دشمنان تاکید و خاطرنشان کرد: خوشبختانه بصیرت و هشیاری مردم در بالاترین سطح خود قرار دارد و همراهی مسئولین در زمینه‌های مختلف با اقشار مختلف مردم به راحتی می‌تواند زمینه لازم برای غلبه بر توطئه‌های دشمنان را فراهم سازد.

 

نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان:
نسل جوان ما تمام معادلات امریکا را برهم می‌زند/ مسئولان به‌دنیا نشان دهند مستقلانه مشکلات را حل می‌کنند

آیت الله علی اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی شاخص، با اشاره به تلاش دشمن برای کم رنگ کردن روحیه انقلابی در جامعه اظهار کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، دشمنان به ویژه امریکا از همان ابتدا به فکر براندازی و سقوط نظام جمهوری اسلامی بوده است.

وی افزود: از تجزیه استان‌های مرزی تا جنگ تحمیلی همه مصادیقی برای توطئه دشمن است که نمی‌توانست استقلال و آزادی کشور ما را پس از پیروزی انقلاب اسلامی بپذیرد.

نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری ابراز کرد: یعنی اگر دشمن در تجزیه کشور به هدفش می‌رسید به همان اکتفاء می‌کرد و دیگر کاری نداشت اما در هیچ یک از این توطئه‌ها به نتیجه نرسید و لذا هر روز یک نقشه‌ای از آستین بیرون می‌آورد.

اسلامی عنوان کرد: بعد از جنگ سخت و ۸سال جنگ تحمیلی که دشمن در آن ناکام ماند، امروز جنگ نرم، تهاجم فرهنگی و تهاجم به هویت را به راه انداخته است.

وی تصریح کرد: دشمن درصدد است تا روحیه‌ای که ملت ایران با آن انقلاب کردند و رژیم ظالم شاهنشاهی را در کشور ساقط کردند را تضعیف کند و ناامیدی و بی‌انگیزگی را به جامعه القاء کند.

نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری گفت: دشمن در تلاش است تا روحیه انقلابی گری، خودباوری و اعتماد به نفس را از نسل جوان تهی کند، درواقع امریکا از هر راهی برای این هدف و براندازی نظام استفاده می‌کند.

اسلامی بیان کرد: دشمن به خیال خود تصور می‌کند که با تبلیغات دروغ می‌تواند ایران هراسی و اسلامی هراسی را در جهان ایجاد و گسترش دهد اما واقعیت چیز دیگری است چراکه روز به روز دامنه آگاهی مردم گسترده می‌شود.

وی افزود: امریکا به طبل توخالی خود می‌کوبد درحالی که آن چیزی که رو به زوال است خود اوست و امروز دیگر ابرقدرتی امریکا مفهومی ندارد و این هیبت دروغین برای دنیا درهم شکسته است.

نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری گفت: همه ما باید آگاه و هوشیار در میدان باشیم و چشم و گوشمان به فرمایشات تحکیم بخش و امید دهنده مقام معظم رهبری باشد که در همه بیاناتشان مسیر درست را نشان می‌دهند.

وی ابراز کرد: دشمن باید بداند که این ملت در سایه رهبری و ولایت فقیه پیش خواهند رفت و امسال جشن ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی را شکوهمندتر از هر سال دیگری برگزار خواهند کرد.

اسلامی تصریح کرد: در این میان وظیفه و رسالت مسئولین از هر زمان دیگری سنگین‌تر است که باید به دنیا بفهمانند کشور و ملت ایران در اوج آزادی و استقلال هستند و تمامی مشکلات را حل خواهند کرد.

وی افزود: نسل جوان جمهوری اسلامی همچون شهید حججی‌ها در صحنه حضور دارند و با روحیه انقلابی تمام معادلات دشمن و امریکا را برهم می‌زنند.

 

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان:
دشمن برای براندازی نظام از هیچ کاری دریغ نکرده است/ مسئولان در چهل سالگی انقلاب دستاوردهای مهم نظام را برجسته کنند

حجت الاسلام احمد پروایی در گفت و گو با خبرنگار ۸دی در مورد تلاش دشمن در کم رنگ کردن روحیه انقلابی مردم، اظهار کرد: در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی مقام معظم رهبری در دیدار دیروز مردم قم و فرمایشات قبلی شان به این نکته مهم اشاره کردند که چهل سالگی نظام نشانه پیری انقلاب نیست.

وی با بیان اینکه چهل سالگی زمان بالندگی، شکوفایی، کمال و کامل شدن است و یک انسان در چهل سالگی به بلوغ عقلی می رسد و آغاز جوانی و تعقل و تفکر و نشانه شکوفایی انقلاب است، گفت:  یک روز را به ما نشان دهید که دشمن سعی بر ضربه زدن به نظام ما نداشته است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: ترور شخصیت های سیاسی، مذهبی و خدمت گذاران صدیق نظام جمهوری اسلامی توسط منافقین کوردل، تحمیل جنگ تحمیلی و حرکت مغرضانه و مرموزانه تروریستی جدایی طلبان در اوایل انقلاب در برخی مناطق کشور تا فتنه ۷۸، ۸۸ و… موارد زیادی است.

پروایی افزود: یک روز در تاریخ انقلاب سراغ نداریم که دشمنان علیه نظام چالش ایجاد نکرده و سنگ اندازی و مانع تراشی نکرده باشند و دشمن به هر کاری برای براندازی اصل نظام و حکومت اسلامی ما دست زده است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه خداراشکر به کوری چشم دشمنان اسلام و انقلاب آن که در این جنگ نابرابر پیروز شده است ملت سر افراز و انقلاب اسلامی ما بوده است، تصریح کرد: مقام معظم رهبری به جنگ اقتصادی دشمن هم اشاره کردند که با تمام قوا به دنبال دلسرد کردن مردم نسبت به انقلاب است.

پروایی با تأکید بر اینکه دشمن مخصوصا در این راستا جوانان را هدف گرفته است، اضافه کرد: این دفعه هم جوانان این مرز و بوم و مردم بصیر و ولایت مدار ایران اسلامی باز هم دشمن را ناکام و ناامید و نقشه های دشمن را نقش بر آب و سیلی محکمی بر چهره زشت و پلید و کریه دشمن می زنند که در رأس آن شیطان بزرگ و جنایت کار قراردارد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه دشمن با شایعه پراکنی فضای مجازی را علیه نظام و مسؤلان و مردم ما مسموم کرده است، افزود: ناتوی فرهنگی را در فضای مجازی علیه نظام و مردم ما به راه انداخته اند.

وی ادامه داد: ممکن است به خاطر غفلت هایی که بعضا برخی مسؤلان داشته اند صدماتی هم وارد کرده اند ولی به آن اهداف خودشان دست پیدا نکرده اند، باید مواظب باشیم و همدلی، یک دلی و وحدت کلمه را حفظ کنیم.

پروایی با بیان اینکه این بدان معنا نیست که ما اهل انتقاد نباشیم، اضافه کرد: بالاخره اگر در یک خانواده پنج نفر باشد ممکن است پنج فکر مختلف باشد اما این خانواده برای رسیدن به نقطه ایده آل باید یک دل و منسجم باشد و وحدت کلمه را حفظ کنیم.

نماینده گیلان در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه وظیفه مسئولان در جنگ به راه افتاده علیه نظام و ملت ایران از ناحیه دشمن حل مشکلات اقتصادی مردم  با تمام توان و تلاش است، تصریح کرد: مشکلات بر خانواده های ضعیف و مستضعف و کم درآمد بیشتر است و دولت و مجلس محترم برای حل آن باید دست به دست هم دهند.

پروایی حل مشکلات اقتصادی و خدمت رسانی در شأن مردم ولایت مدار و شهید پرور انقلاب اسلامی را ابزار مأیوس کردن دشمن برشمرد و اضافه کرد: مسئولان در چهل سالگی انقلاب دستاوردهای مثال زدنی نظام را بیان کنند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه این بدین معنا نیست که نواقص وجود ندارد و به نقطه ایده آل رسیدیم، تصریح کرد: نه، ما با آن قله فاصله داریم و هنوز اول راه هستیم ولی در همین اول راه با تمامی دشمنی دشمنان انقلاب و مشکلاتی که برای مردم و نظام اسلامی ما آفریدند خدا را شکر نظام اسلامی به برکت امنیت و خون شهدا و نعمت ولایت و بصیرت مردم خدمات بزرگی داشتند.

پروایی با بیان اینکه یک روزی ما در جنگ تحمیلی باید سیم خاردار وارد می کردیم آن را هم به ما نمی دادند، اضافه گرد: اما امروز ما در مسائل علمی، فناوری و موشک و… به خودکفایی رسیدیم و ان شاالله به قله کمال و قله های با عظمتی ملت ایران زیر سایه نعمت ولایت با تلاش و همت و خودباوری شجاعت و بصیرت و اعتماد به نفس و تکیه برتوان داخلی و مقابله با دشمنان انقلاب می رسند.

 

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری:
غرب نمی‌تواند قبله و تکیه‌گاه ما باشد/ دستاوردهای انقلاب باید برای مردم به صورت دقیق، علمی و مستند تشریح شود

آیت الله علی اکبر کلانتری در گفتگو با شیرازه اظهار داشت: دشمن با بهره گیری از روش های متعدد و ابزارهای گوناگون سعی در تضعیف روحیه انقلابی افراد مختلف جامعه به ویژه جوانان دارد.

وی یکی از مهم ترین راهکارهای پیش رو برای پیش گیری از دست رفتن روحیه انقلابی مردم را نشان دادن دستاوردهای ۴۰ سال گذشته انقلاب دانست و متذکر شد: برای مقابله با برنامه های دشمن برای کم رنگ کردن روحیه انقلابی مردم لازم است که قبل از هرچیزی به اقشار گوناگون آگاهی و بصیرت لازم را بدهیم و یکی از کارهای موثر در این راه نشان دادن دستاوردها و برکات انقلاب اسلامی طی ۴۰ سال گذشته از آن است که می بایست برای مردم به صورت دقیق، علمی و مستند تشریح گردد.

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه جوان ما باید بداند که اگر کاری از اول انقلاب تا به حال صورت گرفته، چه برکات و چه اتفاقات خوبی را در برداشته، قطعا روحیه شادی و نشاط بالا می رود و زمینه ساز روحیه انقلابی خواهد شد، گفت: اگر کسانی که انقلاب را ندیده اند، با استفاده از منابع معتبر به ویژه آمار و ارقام نهادهای بین المللی از دستاوردهای انقلاب اسلامی می تواند سبب افزایش روحیه شادی و نشاط مردم و در نتیجه افزایش روحیه انقلابی آن ها را سبب شود.

وی همچنین عنوان کرد: باید برای جوانان عزیز تشریح شود که اسلام شیعی و علوی سرتاسر پر از صحنه های حماسی و انقلابی است و اساسا یک جوان مسلمان دارای ذاتی انقلابی می باشد زیرا رهبران تشیع که رهبران واقعی و راستین اسلام هستند، در عرصه های گوناگون روحیه انقلابی خود را نشان داده و هیچگاه با رکود، سکوت، ایستایی و تهجر همخوانی نداشتند و در نتیجه جوان انقلابی نیز باید همیشه با نشاط، با روحیه و بدون توجه به نتیجه به دنبال ادای تکلیف خود باشد.

به اعتقاد آیت الله کلانتری در وهله سوم می بایست برای جوانان، وضعیت کشورهایی که دم از پیشرفت، ترقی، حقوق بشر و آزادی می زنند را تشریح و تبیین کرد، کشورهایی که در ظاهر شعار می دهند اما در باطن و در عمل هیچ اعتقادی به این شعارها ندارند و گفته شود که این کشورها با چه مشکلات عجیب و غریبی روبرو هستند.

وی در ادامه صحبت هایش متذکر شد: جوانان و مردم ما باید بدانند که جایی مثل غرب نمی تواند قبله گاه و نقطه امید و تکیه گاه ما باشد زیرا خود این کشورها علیرغم پیشرفت های ظاهری و صنعتی، با انواع و اقسام دردها و مشکلات روبرو هستند.

عضو مجلس خبرگان رهبری از استان فارس در پایان تاکید کرد: با تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی، تشریح اسلام علوی و ناب بعلاوه بیان گرفتاری ها، معضلات و مشکلات جهان مدعی تمدن، می توان زمینه ساز و شاهد بالا رفتن روحیه انقلابی و انقلابی گری در میان مردم و به طور خاص در میان جوانان بود.

 

نماینده مردم قم در مجلس خبرگان رهبری:
دشمن برای از بین بردن بُعد هویتی و انقلابی قم تلاش می‌کند/سبک زندگی و فرهنگ مردم، هدف دشمن در فضای مجازی است

آیت الله عسکر دیرباز در گفتگو با خبرنگار قم فردا با اشاره به سخنرانی اخیر رهبر معظم انقلاب در جمع مردم قم با اشاره به تلاش دشمن برای کمرنگ کردن روحیه انقلابی در کشور، اظهار داشت: مقام معظم رهبری در این دیدار فرمودند که کشورهایی که با انقلاب اسلامی ایران دشمن هستند برنامه های متعددی دارند.

وی ادامه داد: نباید فکر کنیم که این تغییر و تحولات فرهنگی در قم با دیگر شهر ها یکی است بلکه قم به دلیل اینکه قلب، مرکز و کانون انقلاب می باشد دشمنان برنامه های ویژه ای برای قم دارند.

عضو خبرگان رهبری بیان داشت: این برنامه ها می تواند اشکال مختلفی داشته باشد هم به لحاظ هویتی و فکری ، هم به لحاظ روحیه ای و هم به لحاظ رفتاری ؛ اما آنچه که ملموس است تغییرات و تحولاتی که دشمن می خواهد به لحاظ رفتاری در سطح شهر ایجاد کند می باشد ولی مهم تر از آن بُعد هویتی و اینکه قم مرکز انقلاب و حرم اهلبیت(ع) است که دشمن در تلاش است این جهت را هم از بین ببرد.

وی اضافه کرد: دشمن از طریق فضای مجازی و ماهواره در حال تغییر سبک زندگی و فرهنگ در کشور است.

آیت الله دیرباز با اشاره به هشدار های رهبر معظم انقلاب، گفت: در این زمینه اصل هشدا بسیار بجا هست و ایشون قبل از اینکه اتفاق سویی رخ دهد مطلبی را گوشزد می کنند.

 

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری:
استکبار شکست سختی از ایستادگی انقلاب اسلامی خورده است/ انقلاب اسلامی جریانی ماندگار و منشاء تحول در دنیا

آیت‌الله علی معلمی در گفت وگو با خبرنگار ما در درباره تلاش دشمنان برای کمرنگ کردن روحیه انقلابی و راهکارهای مقابله با آن اظهارکرد: انقلاب عظیم اسلامی براساس آیین مقدس اسلام پدید آمد و همه ادیان آسمانی و انبیاء در برابر طاغوت زمان مأمور به مقابله، استقامت، نپذیرفتن سلطه طاغوت، عدم تقویت طاغوت و یاری رساندن به مظلومان و ستم‌دیدگان هستند که وجه مشترک همه ادیان آسمانی است.

وی با اشاره به اینکه حمایت از مظلوم و کوتاه کردن دست ظالم در همه ادیان تأکید شده، تصریح کرد: انقلاب اسلامی بر همین اساس و با همین ماهیت پدید آمد و با این ماهیت ادامه حیات می‌دهد و طبیعی است استکبار زمان و عوامل مزدور و وابسته به استکبار درصدد تضعیف و مقابله به شکستن روحیه انقلابی در ملت‌ها هستند.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه استکبار تبلیغات علیه انقلاب و انقلابیون به ویژه محور مقاومت که امامت و ولایت است را هدف اصلی خود قرارداده است، یادآور شد: ملت ما با بصیرت و هوشیاری که قبل و بعد انقلاب بدست آورد راه خود را شناخت، حقایق را فهمید و به راه خود ادامه می‌دهد.

معلمی با اشاره به ادعای آمریکا بر سنگین‌ترین و شکننده‌ترین تحریم‌ها علیه ملت ایران، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند به خواست خدای رحمان دشمنان سنگین‌ترین شکست را هم متحمل خواهند شد.

وی با اشاره به حضور ملت در صحنه اظهار کرد: وعده حق خدای رحمان است که اگر ملتی دین خدا را یاری کند با چنین ایمان و اقدامی قطعأ آن ملت از نصرت الهی و امدادهای غیبی برخوردارند.

امام جمعه قائم شهر با اشاره به راهپیمایی ۲۲ بهمن در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: ملت با حضور در صحنه بار دیگر به استکبار نشان می‌دهد که باید این آرزو را به گور ببرد که ملت ایران از امام، شهدا و انقلاب اسلامی دست بکشد.

این مسئول با اشاره به اینکه ملت از مدیریت اجرایی کشور گله‌مند است، اظهارکرد: مردم نسبت به مدیریت اجرایی کشور، گرانی‌ها، بی‌تدبیری‌ها در خروج ارز از کشور گله‌مند هستند و ملت حق دارد فریاد بزند اما حساب شهدا، امام، انقلاب اسلامی و نظام جدا از مدیریت اجرایی کشور است.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با توجه به اینکه مدیریت اجرایی بر اساس قانون اساسی بر عهده مردم نهاده شد که هر چهار سال یک بار بازنگری کنند، گفت: مردم در بازنگری اگر شرایط گذشته را مطلوب دیدند به آن جریان رأی می‌دهند و اگر نامطلوب بود قطعأ تجدیدنظر می‌کنند و این فرصتی است که انقلاب اسلامی و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در اختیار ملت گذاشت.

عضو مجلس خبرگان رهبری درباره راهکارهای مقابله با راهبردهای دشمن برای گسترش شیعه هراسی، اسلام هراسی و ایران‌هراسی افزود: انقلاب اسلامی ما با قیام مردم فهیم و آگاه شکل گرفت و امروز این مردم فهیم و آگاه با پیروی از ولایت با حضور تماشایی خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال بار دیگر مشت محکمی به دهان یاوه گویان می‌زنند.

وی گفت: انقلاب ما یک انقلاب بی نظیر در دنیا است که بیگانگان فکرش را هم نمی توانستند بکنند که این انقلاب ۴۰ سال دوام داشته باشد و استکبار جهانی شکست سختی به خاطر ایستادگی انقلاب ما خورده است.

معلمی اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری تلاطمی را در دنیا ایجاد کرد که بعد از ۴۰ سال همچنان در منطقه و جهان منشا تحولات بنیادین است.

وی خاطرنشان کرد: نظام سلطه درصدد است با ایجاد موانع فراوان مسیر این خیزش را تغییر دهد و برای فراهم کردن زمینه‌های پذیرش الگوی لیبرال دموکراسی در دیگر کشورها تلاش می‌کند.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه یکی از مواردی که موجب نگرانی غربی‌ها از ایران است و سبب شده ایران هراسی را دنبال کرده و ایران را به عنوان عامل تهدید صلح و ثبات منطقه معرفی نمایند همین الگوی مردم‌سالاری دینی است، گفت: یکی از جلوه‌های الهام‌بخشی جمهوری اسلامی ایران برای ملت‌های منطقه، نوع نظام سیاسی ایران و مبتنی بودن این نظام بر رأی و اراده مردم است.

وی عنوان داشت: در روزهای اخیر اعلام کرده اند که حدود هفتاد نهاد مردمی، دولتی، حوزوی و تشکل فرهنگی در لبیک گفتن به ندای رهبری اعلام آمادگی کرده اند تا همکاری کنند و ظرفیت خود را در اختیار قرار دهند تا بتوان مقابل این آفت ایستاد و از بُعد ایجابی کارهایی را انجام داد .

رئیس دانشگاه قم ادامه داد: این قدم خوبی است تا افرادی که دارای قلم، ظرفیت و نفوذ در ابعاد مختلف هنری، سیاسی، اجتماعی،فرهنگی، رسانه، فضای مجازی، پژوهشی دارند ورود پیدا کنند تا ابتدا با تبادل نظر، آسیب شناسایی شود.

وی خاطرنشان کرد: گام دوم، هم فکری می باشدکه همه با هم به اجماعی در روش ها و اهداف برسند و در نهایت هم باید این مسائل را اجرایی کنند؛ این به عنوان کمترین اقدام در لبیک گویی به ندای رهبری می باشد و نشان دهند آن روحیه بیداری و روحیه تبعیت از مقام معظم رهبری می باشد.

آیت الله دیرباز با اشاره به اینکه اهالی قم به خوبی درک می کنند که برای تخریب فرهنگ گام هایی برداشته شده است، گفت: همه افراد، گروه ها، نهاد های دولتی و غیر دولتی  باید دست به دست هم دهند مخصوصا بسیج در این زمینه می تواند بسیار موثر باشد و البته اداره ارشاد قم، روحانیت قم و تمام بخش هایی که می توانند کار فرهنگی انجام دهند باید به کمک یکدیگر قدم های موثری دراین زمینه بردارند.

 

نماینده کردستان در مجلس خبرگان رهبری:
وزارت ارتباطات باید فضای مجازی افسارگسیخته را کنترل کند/ اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان اعتماد عمومی به حاکمیت را افزایش می‌دهد

ماموستا فایق رستمی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار کُردتودی، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع مردم قم در خصوص پیامدهای زندگی اشرافی و همچنین لزوم توجه به توانمندی و ظرفیت‌های جوانان در مسیر اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان، خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب همواره بر آسیب های زندگی اشرافی تأکید کرده‌اند و قطعاً کسانی که به دنبال زندگی اشرافی هستند نفعی برای ملت و جامعه ندارند و تنها به فکر منافع خودشان هستند.

ماموستا رستمی نفس اجرایی شدن قانون منع بکارگیری بازنشستگان را گذشته از جوانگرایی، به نوبه خود امر مبارکی دانست که می‌تواند ضریب اعتماد عمومی مردم به حاکمیت و التزام به قانون در کشور را افزایش دهد.

وی افزود: در واقع این قانون پرکننده خلایی است که نظام در مسیر چهل ساله خود بدان مبتلا بوده است. شاید مشابه این طرح برداشته شدن حقوق مادام‌العمری نمایندگان مجلس بوده است. اجرای چنین طرح‌هایی است که می‌‌تواند زنجیره‌وار حلقه‌های تشکیل دهننده اعتماد عممی مردم و مسئولین را بیش از گذشته تقویت سازد.

وی بیان کرد: مقام معظم رهبری همیشه بر لزوم شایسته سالاری در مسؤولیت ها تآکید کرده اند و در سخنرانی روز گذشته خود در جمع مردم قم، هم بر اهمیت توجه به معیشت مردم تأکید داشتند و هم بر لزوم استفاده از ظرفیت نیروهای جوان تأکید کردند.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به جرایم فضای مجازی و لزوم توجه مسؤولین امر به این موضوع، ابراز داشت: کسانی که امورات جامعه را در دست دارند باید مسؤولیت پذیر باشند و در همین رابطه هم مسؤولین امر فضای مجازی وظیفه دارند که فضای مجازی افسارگسیخته را که به یک معضل تبدیل شده و جوانان را از اخلاق دور کرده، کنترل کنند.

ماموستا رستمی با بیان اینکه اگر جنبه مثبت فضای مجازی مورد توجه قرار گیرد کارایی بسیار برای جامعه خواهد داشت، گفت: متأسفانه امروز می بینیم با وجود اینکه فضای مجازی به روند رو به رشد علم کمک کرده اما در بحث اخلاق پس‌رفت و عقبگرد داشته است.

وی با اشاره به اینکه آموزه های اسلام بر اخلاق تأکید فراوان دارد، ادامه داد: مسؤولین کشور باید در یک فضای امن و آرام جوانان ما را از منجلاب آسیب‌های اجتماعی دور کنند و صدا و سیما هم به عنوان یک منبع قوی در ارتباطات عالم بشریت، برنامه هایی را با محتوای اخلاق و آسیب های فضای مجازی در دستور کار خود بگنجاند.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری:
تحریم‌ها فرصتی به جوانان می‌دهد تا ابتکارات خود را فعال کنند/ماهیت کشور ما و آمریکا هرگز با هم جمع نمی‌شوند

امان الله علیمرادی نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با خبرنگار راه آرمان در رابطه با فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با مردم قم اظهارداشت : بیانات مقام معظم رهبری نکات بسیار مهمی را در برداشت و اولین نکته این است که شهر قم و مردم آن را طلایه دار و مادر انقلاب دانست که باید این جایگاه برای قم محفوظ بماند.

وی گفت: دشمنان حساسیت ویژه ای نسبت به شهر قم دارند و تصمیم آن ها این است که نقش مبنایی این شهر را از لحاظ دینی ، انقلابی و سیاسی در انقلاب صلب کنند .

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری خاطر نشان کرد : طبق سخنان رهبری محاسبات دشمنان تا کنون با واقع منطبق نبوده است و جریان استکباری دنیا در برابر جریان حق انقلاب اسلامی همواره در این تقابل معرفتی بوده اند و مستکبران همواره در محاسبات خود اشتباه کرده اند.

علیمرادی عنوان داشت : لذا بر اساس همین محاسبات غلط وعده می دهند و این اشتباه محاسباتی همچنان ادامه دارد و منشا این اشتباهات حماقت آن هاست و اگر عقلانیت بر مستکبران حاکم بود در برابر ملتی که انقلاب کردند و به مخالفت با شاه برخواستند برنمی آمدند .

وی با بیان این که محاسبات دشمنان از این به بعد هم به خطا خواهد رفت ، تشریح کرد : مستکبران با تحریم ملت و فشار به آن ها به مقصود خود نخواهند رسید و این ملت به فضل الهی تحریم ها را به فرصت تبدیل خواهند کرد همان طور که جنگ تحمیلی را تبدیل به یک فرصت پرورش انسان های مجاهد و جان برکف کردند .

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد : دشمنان در زمینه اقتصای همه توان خود را بر این گذاشته اند تا ملت را به زانو در بیاورند اما به فضل الهی این محرومیت و تحریم ها فرصتی به دست جوانان خواهد داد تا ابتکارات اقتصادی و فن آوری خود را فعال کنند .

علیمرادی دشمنی مستکبران با انقلاب اسلامی را ریشه دار دانست و افزود: مستکبران با مبانی ، سلطه ناپذیری و استقلال ملت ما دشمن هستند و دشمنی های آن ها سطحی نیست و گمان نباید کرد که با لبخند می توان از پاسخ مثبت آن ها استفاده کرد آن ها دست از دشمنی بر نمی دارند.

وی با اشاره به این که ماهیت ملت ما اسلام و پذیرش ولایت خداوند است ، ابراز داشت :  ولی ماهیت آمریکا استکبار و زیاده خواهی است و این دو ماهیت هرگز با هم جمع نمی شوند .

عضو مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: دولتمردان ما باید قدر انقلاب ، نظام و ملت را بدانند و همانند اولیای دین باید از دنیا طلبی به دور بوده و اهل خدمت به محرومین و ملت باشند و در امر معیشت و تولید داخلی جلوی زیاده خواهان و دلالان بایستند .

علیمرادی توضیح داد : جوانان ایران در هر کجا کارها و حرکت های بزرگ علمی و انسانی انجام داده اند بنابراین با این سرمایه های عظیم انسانی و طبیعی باید به اوج لذت زندگی دنیایی دست پیدا کنیم و متکی به اقتصاد خودمان باشیم .

وی اظهار داشت : ممکن است ما در کشورمان افت و خیزهایی داشته باشیم اما جهت ما همان جهت تعیین شده پیامبراکرم (ص) ، قرآن  و امام راحل (ره) است و باید پرشتاب در این جهت حرکت کنیم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری:
برخی از دولت‌مردان اعتقادی به نظارت بر فضای مجازی ندارند/ نظارت‌ها دغدغه‌ی خانواده‌ها را کم می‌کند

منتخب مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با صاحب نیوز بابیان این که رهبر معظم انقلاب با درایتی و توجه که به فضای مجازی دارند، بارها به فعال بودن و استفاده مؤثر در این فضا را تأکید می‌کنند، اظهار کرد: همچنانی که از این فضای برای تبلیغ اسلام، نظام اسلامی استفاده کرد، باید توجه به آسیب‌های متعدد فضای مجازی هم داشت.

منتخب مردم در مجلس خبرگان رهبری همچنین گفت: نظارت جدی دولت مردان و ورود خواص جامعه به فضای مجازی، دغدغه‌های متعدد خانواده‌ها در این زمینه کم می‌شود.

وی افزود: باید از این فضای مجازی برای پاسخ به شبهات و سؤالات ایجادشده جواب داد تا دشمن نتواند از نادانسته‌های ما سوء استفاده کند و به دلیل وجود امور باطل در ادیان دیگر، دین اسلام تنها دین استدلالی است.

آیت‌الله مهدوی بیان کرد: کسی در دنیا چندگانه پرستی را دفاع نمی کند، امّا عجیب است از این موضوع در فضای مجازی دفاع می‌شود.

وی با تأکید بر این که دشمن از نظام و ولایت‌فقیه سیلی خورده است به دنبال بهانه‌هایی برای تضعیف نظام هستند، تصریح کرد: توهین‌های متعددی به اسلام و نظام می‌کنند، اما طبق آیات قران نباید ما به آن‌ها توهین کنیم و عاقلانه جواب دهیم.

منتخب مردم در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به پیگیری نکردن شبهه هم گفت: جوانان باید هر شبهه و سؤالی که دارند از علما جواب بخواهند.

آیت‌الله مهدوی در پایان اعلام داشت: شورای عالی فضای مجازی باید بهتر فعالیت کند، برخی از دولت‌مردان اعتقادی به نظارت بر فضای مجازی ندارند و به بهانه‌هایی می‌خواهند مردم به‌راحتی به هر شخص و جریانی اعتماد کنند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت قرچک آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.