معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی شرق استان تهران:

توجه به آموزش همگانی از الویت های ما در معاونت اجتماعی

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی شرق استان تهران ضمن تبریک نوروز ۹۵، گفت: یکی از الویت های ما در معاونت اجتماعی آموزش همگانی است.

به گزارش قرچک آنلاین; سرهنگ سلیمی معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی شرق استان تهران در تشریح این خبر افزود: در صدد هستیم با برنامه ریزی منسجم جهت کاهش بار انتظامی و کاهش جرایم و آسیب های اجتماعی در جامعه فعالیت های پیشگیرانه خود را با آگاه سازی عمومی، جلب مشارکت های مردمی، ارتقاء مهارت های اجتماعی در حوزه امنیت اجتماعی بیشترین تاثیر را دارند.
وی با اشاره با این که ریشه مهم ترین جرایم در مرحله اول در خانواده پی ریزی می شود، بیان کرد: پس از خانواده نهادهایی مانند مدرسه، رسانه های جمعی به ویژه تلویزیون و اجتماع بیشترین تاثیر را دارند.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی شرق استان تهران تصریح کرد: اگر بسیار رفتارها در خانواده، مدرسه و سایر نهادهای اجتماعی درست پی ریزی شوند جوانان و نوجوانان همچون سرمایه های انسانی در مسیر آموزش صحیح قرار گیرند، در آینده راه صحیح خود را نتخاب کرده و می توانند به پیشگیری و کاهش جرایم و بزهکاری بسیار کمک کنند.
سرهنگ سلیمی تاکید کرد: در پیشگیری اجتماعی که در قیاس با سایر انواع پیشگیری واژه تازه تری است، نهادهای اجتماعی مانند خانواده، مدارس، رسانه ها تلاش می کنند که از بزه دیدگی افراد جامعه، بهخ ویژه کودکان، نوجوانان و جوانان جلوگیری کنند و فرصت های ارتکاب جرم را تا حد امکان کاهش دهند.
وی گفت: پلیس در کسوت آموزش دهنده و مربی، بهره گیرنده از روش یادگیری، موضاعات و مطالبی که می تواند باعث پیشگیری از آسیب های مبتلا به دانش آموزان آموزش می دهد.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی شرق استان تهران افزود: ابته ارائه آموزش های همگانی در جامعه هدف زمانی منجر به نتیجه خواهد شد که مطالعه و نیاز سنجی دقیقی از آسیب های مبتلا به جامعه صورت گیرد که این معاونت بصورت سالانه این نیاز سنجی را انجام می دهد.
انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *