حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید: هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 15 شوال 1443 Monday, 16 May , 2022 تعداد دیدگاهها : 260×
تنظیم خانواده، کنترل کردن تعداد اعضای خانواده و ارائه راهکار می باشد
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۴:۴۷
شناسه : 31736

احسان ثامنی راد مسئول اداره بهزیستی شهرستان قرچک گفت: کاهش جمعیت باعث می شود نیروی مولد در مملکت رو به کاهش رفته و درصد پیرهای جامعه بیشتر شود. ما نباید به هیچ چیزی تعصب داشته باشیم. تنظیم خانواده یعنی کنترل کردن تعداد اعضای خانواده و ارائه راهکار می باشد.

ارسال توسط :
پ
پ

به گزار ش قرچک آنلاین; احسان ثامنی راد مسئول اداره بهزیستی شهرستان قرچک در گفت و گو باخبرنگار قرچک آنلاین اظهار داشت: نیروی مولد ما همواره در حال کم شدن است وقتی نیرو مولد کم شد کارآیی پایین می آید. کشور ما به سوی پیرشدن می رود. در شرایط فعلی باید سن بازنشستگی را بالا ببریم. در حالی که ما به بهانه های مختلف و از جمله مشاغل سخت و زیان آور، سن بازنشستگی را پایین می آوریم.
وی گفت: در کشور ما این سن ۵۵ سال است در حالی که این رقم پایینی است ما باید بتوانیم مانند کشورهای پیشرفته سن بازنشستگی را بالا ببریم. ما منسجم فکر نمی کنیم و همه ابعاد جمعیت را نمی بینیم. ما حتی از فرصت مهمی که پنجره جمعیت در اختیارمان گذاشته، غافل هستیم.
وی افزود: کشورهایی در توسعه موفق بوده اند که از پنجره جمعیت نهایت استفاده را برده اند. از جمله مثال های بارز آن اروپای غربی و آمریکا یا آسیای جنوب شرق است. پنجره جمعیت فرصتی است که یکباره برای هر کشور اتفاق می افتد و هم اکنون هشت سال آن گذشته است و اگر دیر اقدام کنیم، زمان باقی مانده را نیز از دست خواهیم داد.
وی بیان کرد: اگر به فکر پنجره جمعیت افتادیم، می توان انتظار داشته باشیم که جوانان ما هم به سمت ازدواج جذب وآنها را از انزوا خارج کرد.
وی به اشاره به نقش مادر در مورد نسل بعدی که بسیار مهم است افزود: خانواده به حضور زن احتیاج داردچون نقش همسری را بازی می کند هم نقش مادر، تصمیم گیری در زمینه های بهداشت و سلامت در خانواده به عهده زن است.
ثامنی راد با اشاره به اشتغال زنان بیان کرد: بسیاری از مشاغل هست که مربوط به زنان است اما باید شرایط را طوری فراهم کنیم که این زنان در خانواده هم باشند. ماباید کاری کنیم که خانم ها اگر در جامعه شاغل باشند به حد کافی وقت برای همسر و فرزند خود داشته باشند.
وی گفت: ما نباید افراط و تفریطی فکر کنیم درست است که زن باید کانون خانواده را گرم کند، اما این دلیل نمی شود که زن نباید در اجتماع کارکند. مهم این است که کار نباید به روابط میان فرزند و مادر لطمه بزند. به عنوان مثال می توانیم امکاناتی از قبیل مهدکودک را برای مادران شاغل در محیط کار فراهم کنیم و ساعات کاری خانم ها و حتی آقایان را تعدیل کنیم تا طرف تعالی خانواده کنند.
وی بیان کرد: به سفارشات اسلام باید هشت ساعت کار کرد، هشت ساعت عبادت، هشت ساعت خواب و تفریح داشته باشیم. عبادت هم می تواند شامل محبت و عشق ورزی به همسر و فرزند و ایجاد یک محیط گرم و صمیمانه و لذت بخش در خانواده باشد.
وی با اشاره به شعار فرزند کمتر و زندگی بهتر افزود: این شعار در زمان حاضر ضدارزش است.اما اگر کسی نتواند به لحاظ مادی و معنوی به فرزندش برسد، نباید فرزند بیشتری بیاورد، توان هر کس در اداره فرزندان متفاوت است.این توان هم مالی و هم فکری و روحی است. مثلاً ممکن است یک معلم بتواند ۴۰ کودک را اداره کند در حالی که یک فرد کم طاقت توانایی نگهداری چند فرزند را هم نداشته باشد. پس هر خانواده برای خود تعیین می کند که چند فرزند داشته باشد و سیاسیون باید زمینه را فراهم کنند و خانواده ها را توجیه کنند.
وی در پایان گفت: کاهش جمعیت باعث می شود نیروی مولد در مملکت رو به کاهش رفته و درصد پیرهای جامعه بیشتر شود. ما نباید به هیچ چیزی تعصب داشته باشیم. تنظیم خانواده یعنی کنترل کردن تعداد اعضای خانواده و ارائه راهکار می باشد.
انتهای پیام/س

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت قرچک آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.