حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید: هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 17 جماد أول 1444 Saturday, 10 December , 2022 تعداد دیدگاهها : 260×
تلفات سنگین تکفیری‌ها در جبهه‌های مختلف و ادامه تجاوزات نظامی ترکیه به سوریه
۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۸
شناسه : 44638

منابع سوری با اشاره به ادامه نبرد ارتش با تروریست‌های تکفیری در مناطق مختلف اعلام کردند نیروهای ارتش سوریه به دستاوردهای بیشتری در حومه‌های لاذقیه، حمص و حماه دست یافتند و دست‌کم ۱۰۰ داعشی را در دیرالزور از پای درآوردند.

ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش سرویس بین الملل قرچک آنلاین; یگان‌هایی از ارتش سوریه امنیت و ثبات را به سه روستا در حومه شمالی لاذقیه پس از متلاشی کردن باندهای تروریستی بازگرداندند.

نیروهای ارتش سوریه همچنین تپه‌های واقع در محسه را به کنترل خود درآوردند و ۶ مقر و تعدادی خودرو و موشک‌انداز تروریست‌ها را در حومه حمص منهدم کردند.

منابع سوری همچنین از هلاکت دست‌کم ۱۰۰ تروریست داعشی طی ۲۴ ساعت گذشته در دیرالزور در جریان عملیات دقیق ارتش سوریه علیه تجمعات آنها خبر دادند.

همچنین نیروهای ارتش سوریه در درعا به عملیات خود علیه مخفیگاه‌های تروریست‌های جبهه النصره و دیگر گروه‌های تروریستی مرتبط با رژیم صهیونیستی ادامه دادند.

در حلب هم مخفیگاه‌ها و جنگ افزارهای تروریست‌های داعش، جبهه النصره و دیگر گروه‌های تکفیری هدف حملات ارتش سوریه قرار گرفت. در حومه حماه هم حملات هوایی ارتش سوریه به مقرهای تروریست‌های داعشی و باند موسوم به جیش الفتح، تلفاتی به آنها وارد کرد.

فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه در بیانیه‌ای تأکید کرد هر کس سلاح به  دست گرفته است، باید فوراً سلاح خود را تحویل دستگاه‌‌های ذی‌ربط  دهد تا وضعیتش ساماندهی شود.

در این بیانیه آمده است فرماندهی کل ارتش از شهروندان در درعا و غوطه شرقی دمشق و همچنین حومه شرقی حلب می‌خواهد سریعاً در راستای آشتی ملی و بازگشت به زندگی طبیعی همانند آنچه در استان‌های حومه دمشق،‌ حمص و حلب رخ داد‌، گام بردارند.

الوطن سوریه هم نوشت نیروهای ارتش سوریه به دستاوردهای بیشتری در حومه‌های لاذقیه، حمص و حماه دست یافتند و دست‌کم ۱۰۰ داعشی را در دیرالزور از پای درآوردند.

این رسانه سوری نوشت نیروهای موسوم به سوریه دموکراتیک هم به پیشروی خود به‌سمت ورودی غربی شهرک تل رفعت در شمال حلب پس از سه روز از رسیدن پیشگامان آنها به آستانه شهر اعزاز ادامه دادند، این در حالی است که توپخانه ارتش ترکیه به بمباران این مناطق از سوریه ادامه می‌دهد.

منابعی در یگان‌های حمایت مردمی که بیشتر آنها را شهروندان کُردی تشکیل می‌‌دهند که بیش از نیمی از آنها نیروهای سوریه دموکراتیک هستند، به الوطن گفتند جنگجویان آنها در یک عملیات سریع و غافلگیرکننده به ورودی شهرک تل رفعت رسیدند و درگیری‌های شدیدی میان آنها و گروه‌های تروریستی از جمله جبهه النصره شاخه شبکه تروریستی القاعده ــ که در صددند از ورود نیروهای مردمی به داخل شهر جلوگیری کنند ــ در جریان  است.

این منابع گفتند ارتش ترکیه حتی با وجود گلوله‌باران مواضع نیروهای سوریه دموکراتیک در نقاط تماس در تل رفعت نتوانسته است مانع پیشروی این نیروها شود، ارتش ترکیه همچنان در حمایت از گروه‌های تروریستی این مناطق را گلوله‌باران می‌کند. نیروهای مردمی کرد پیشتر ورودی شهر اعزاز و شهر عفرین و روستاهای مرعناز،‌ المالکیه،‌ دیرجمال، العلقمیه،‌ منغ و فرودگاه نظامی آن را به کنترل خود درآورده بودند که این اقدامات خشم آنکارا را برانگیخته است، ترکیه اعزاز و تل رفعت را که تحت سیطره گروه‌های تروریستی مورد حمایتش قرار دارد، به‌عنوان خطوط قرمز خود تعیین کرده است.

جزئیات عملیات ارتش سوریه طی ۲۴ ساعت گذشته

یک منبع سوری به سانا گفت نیروهای ارتش سوریه با همکاری گروه‌های دفاع مردمی به دستاورد جدیدی در جنگ با گروه‌های تروریستی تکفیری دست یافتند و آخرین تجمعات آنها را در حومه شمالی لاذقیه متلاشی کردند.

این منبع افزود نیروهای ارتش عملیات گسترده‌ و دقیق و سریعی را با به‌کارگیری تاکتیک‌های عملیاتی متناسب با وضعیت جغرافیایی دشوار حومه شمالی لاذقیه انجام دادند که این عملیات در نهایت منجر به آزادسازی کامل روستاهای بروما، مزین و تپه حمیروش شد.

نیروهای ارتش همچنین با همکاری گروه‌های مردمی، روستای مجدل کیخیا و کوه‌های الشیخ مصطفی و الشیخ ایوب، عین الغزال و چندین نقطه استراتژیک در حومه شمالی لاذقیه را از لوث تروریست‌های تکفیری پاکسازی کردند.

یگان‌های مهندسی نیز به کشف و خنثی‌سازی مین‌ها و بمب‌های کارگذاشته شده از سوی تروریست‌های تکفیری در میان منازل و ورودی‌های روستاهای آزادشده پرداختند، تروریست‌های باقی‌مانده به‌سمت مناطق مرزی با ترکیه گریختند.

بر اساس این گزارش، جنگنده‌های ارتش سوریه، تجمعات و استحکامات گروه‌های تروریستی تکفیری در حومه شمال شرقی لاذقیه را به‌شدت بمباران کردند.

منبع نظامی سوری تأکید کرد حملات جنگنده‌های ارتش به مواضع و مخفیگاه‌های گروه‌های تروریستی به انهدام تعدادی از مقرها و کشته شدن شمار زیادی از تروریست‌ها در شمال تپه الملک و غرب آن، ارض الغدر، طی السندیان،‌ الجوز، نحشبا، الزویقات، الشیخ عبدلاله و کوه‌های الرویسه،‌ ابوعلی، البیضاء و وادی ارض قرطب در حومه شمال شرقی لاذقیه منجر شد.

این منبع همچنین از عملیات گسترده نیروهای ارتش علیه آخرین تجمعات تروریست‌ها در تپه خندق البلاط، حریقه سلیمان،‌ قطیلبه حوکه،‌ کوه السویدیه، روستاهای کفرته و آره و مناطق دیگری در اطراف کنسبا خبر داد.

گروه‌های تروریستی تکفیری از جمله جبهه النصره و گروه‌های موسوم به لواء احرار الساحل، لواء السلطان عبدالحمید و حرکه احرار الشام الاسلامیه در مناطق حومه شمال و شمال شرقی لاذقیه فعالیت‌ می‌کنند که این گروه‌ها در صفوف خود تروریست‌های بیگانه‌ای را که از طریق مرز ترکیه با حمایت‌های مالی و تسلیحاتی رژیم آل سعود و ترکیه وارد سوریه می‌شوند، در خود جای داده‌‌اند.

هلاکت دست‌کم ۱۰۰ داعشی در دیرالزور

از دیرالزور هم خبر می‌رسد دست‌کم ۱۰۰ تروریست داعشی در جریان عملیات نیروهای ارتش و دیگر نیروهای مسلح در این استان طی ۲۴ ساعت گذشته به هلاکت رسیده‌اند.

یک منبع سوری گفت جنگنده‌های ارتش مقرها و جنگ‌افزارهای گروه تروریستی داعش ــ گروهی که در فهرست تروریسم بین الملل قرار دارد ــ در روستای  الحسینیه در حومه غربی را هدف قرار دادند.

مخفیگاه‌ها و جنگ افزارهای تروریست‌های داعشی در روستای المریعیه در حومه شرقی دیرالزور هدف حملات ارتش سوریه قرار گرفت، کانون‌های تروریستی داعشی در محله الشیخ یاسین شهر دیرالزور هم متلاشی شد.

کانون‌های تروریست‌های داعشی و تجمعات آنها در محله‌های الحمیدیه، العرضی و الرشدیه هم هدف حملات گسترده ارتش سوریه قرار گرفت که به کشته شدن ۷۱ تروریست از جمله چند سرکرده آنها و نیز زخمی شدن دست‌کم ۸۴ نفر دیگر منجر شد.

منبع سوری افزود یک یگان از نیروهای  ارتش در عملیات دقیق علیه تروریست‌های تکفیری داعشی در اطراف فرودگاه دیرالزور، چهار نفر را از پای درآوردند.

این منبع از کشته شدن یکی از سرکردگان داعشی ملقب به ابواسلام البغدادی به‌همراه افراد گروه خود در محله الحمیدیه خبر داد.

نیروهای ارتش سوریه همچنین با تروریست‌های داعشی در اطراف روستای المریعیه درگیر شدند که به کشته شدن ۹ تروریست منجر شد. همچنین در حملات نیروهای ارتش به تجمعات داعشی‌ها در منطقه بین حطله و مراط، شماری از تروریست‌ها کشته شدند. یک خودروی حامل ۱۲ داعشی هم در جاده مراط در حومه شرقی دیرالزور هدف حمله نیروهای ارتش قرار گرفت.

منبع سوری از انهدام تجمعات و مقرهای تروریست‌های داعشی در عملیات متمرکز نیروهای ارتش در حومه شمالی و غربی دیرالزور در روستای محیمیده و سفیره خبر داد.

این منبع افزود یگان‌هایی از ارتش سوریه در عملیات گسترده علیه تجمعات و مخفیگاه‌های تروریست‌های داعشی در مناطق مختلف شهر البوکمال در ۱۳۰ کیلومتری شهر دیرالزور، یک قبضه سلاح ضدهوایی در منطقه الکتف و دو خودروی حامل تیربار و یک انبار مهمات نزدیک مناطق المسمکه و الصناعه و دو خودرو در منطقه الباغوز را منهدم کردند.

انهدام استحکامات گروه‌های تروریستی در درعا

از درعا هم خبر می‌رسد که نیروهای ارتش سوریه به عملیات خود علیه تجمعات و مخفیگاه‌های تروریست‌های جبهه  النصره و دیگر گروه‌های تروریستی مرتبط با رژیم اسرائیل ادامه می‌دهند.

یک منبع نظامی گفت یک یگان از نیروهای ارتش در عملیات دقیق علیه تجمعات تروریست‌های جبهه النصره در شهر بصری الشام، شماری از آنها را کشتند و مقادیری سلاح و مهمات را منهدم کردند.

عملیات ارتش علیه تجمعات و استحکامات گروه‌های تروریستی در محله‌هایی از شهر درعا به انهدام یک خمپاره‌انداز و استحکامات و مخفیگاه‌های آنها در محله الکرک، محله العباسیه و شرق میدان بصری در درعا المحطه و کشته شدن شماری از تروریست‌ها در میدان الطلابیه (دانشجو) منجر شد.

روز گذشته نیز آخرین کانون تروریست‌ها در سمت شرق محله البجابجه و چند مقر و خودرو در غرب محله المنشیه و اطراف گردان دفاع  هوایی و گمرک قدیم و محله‌های دیگر درعا البلد منهدم شد.

گروه‌های تروریستی هم در صفحات وابسته به خود در شبکه‌های ارتباط اجتماعی به کشته شدن شماری از اعضای خود اعتراف کردند.

ادامه عملیات ارتش سوریه در حومه حلب

یک منبع میدانی گزارش داد نیروهای ارتش سوریه توانستند امنیت و ثبات را به روستاهای برلهین، السین و الجدیده در حومه شرقی حلب برگردانند.

این منبع گفت نیروهای ارتش با پشتیبانی نیروی هوایی، تعدادی از مخفیگاه‌ها و خودروهای تروریست‌های داعشی و جبهه النصره را در حلب منهدم کردند.

منبع سوری افزود در حملات جنگنده‌های  ارتش، تعدادی از مقرها و  استحکامات و خودروهای مجهز به تیربار تروریست‌های داعشی در روستاهای عزاوی، السین، الطنبر و جب العلی در حومه شرقی حلب منهدم شد.

این منبع گفت شماری از تروریست‌ها در حملات ارتش به مواضع و مخفیگاه‌های آنها در روستاهای تله الشوایا، الطیبه برلهین و السین در حومه شمال شرقی حلب و روستای العامریه در حومه جنوبی کشته شدند.

بر اساس این گزارش، نیروهای ارتش عملیاتی منحصری به فرد علیه مقرها و استحکامات گروه‌های تروریستی مرتبط با ترکیه در روستای صوران تابع منطقه اعزاز انجام دادند که خسارت‌ها و تلفاتی به تروریست‌ها وارد شد.

منبع سوری از انهدام تجمعات و استحکامات تروریست‌های جبهه النصره و دیگر گروه‌های تحت فرماندهی آن در عملیات دقیق ارتش در محله‌های الراشدین، بنی‌زید، کرم الطراب،‌ دوار الجندول و الجلوم و انهدام توپخانه تروریست‌ها در محله المیسر خبر داد. نیروهای ارتش روز گذشته توانستند امنیت و ثبات را به روستاهای الطاموره و جب الکلب در حومه حلب پس از متلاشی کردن آخرین کانون تروریست‌ها بازگردانند.

ادامه عملیات ارتش سوریه علیه تروریست‌های تکفیری در حومه حماه

جنگنده‌های ارتش سوریه مقرها و جنگ افزارهای تروریست‌های داعشی را در روستای الرهجان در ۵۰ کیلومتری شرق شهر حماه منهدم کردند.

روز گذشته نیز نیروهای ارتش سوریه نفوذ تروریست‌های داعشی به اطراف روستای الرمیله را خنثی کردند که طی آن ۱۰ تروریست کشته شدند و بقیه پا به فرار گذاشتند.

یک منبع سوری از تشدید حملات جنگنده‌های ارتش به تجمعات و استحکامات تروریست‌های باند موسوم به جیش الفتح در شهرک‌های کفرنبوده و اللطامنه در ۳۵کیلومتری شمال شهر حماه خبر داد.

این منبع افزود حملات هوایی به انهدام تعدادی از مقرها و انواع خودروهای متعلق به باند موسوم به جیش الفتح منجر شد. باند جیش الفتح از گرو‌ه‌های تروریستی تکفیری مختلف از جمله جبهه النصره تشکیل شده است.

تروریست‌های تکفیری از طریق مرزهای ترکیه به حومه شمالی حماه نفوذ می‌کنند و از حمایت‌های مالی و تسلیحاتی رژیم آل سعود و حکومت ترکیه بهره‌ می‌برند.

آخرین اوضاع میدانی حومه حمص

ارتش سوریه در ادامه عملیات خود در حومه حمص، چند تپه واقع در منطقه محسه را از تروریست‌ها پس گرفت و ۶ مقر و خودرو و دو موشک‌انداز تروریست‌ها را منهدم کرد.

یک منبع نظامی در حومه حمص گفت یگان‌هایی از ارتش با همکاری گروه‌های دفاع مردمی، عملیاتی را علیه تجمعات و استحکامات تروریست‌های داعشی در شمال شرقی روستای المحسه انجام دادند که به سیطره بر تعدادی از تپه‌های واقع در نزدیکی شهر القریتین منجر شد.

به‌گفته این منبع، بازپس‌گیری این تپه‌ها پس از درگیری با تروریست‌های تکفیری محقق شد که شماری از آنها کشته شدند. یگان‌های مهندسی ارتش هم به پاکسازی این مناطق از بمب‌ها و مین‌های کارگذاشته شده از سوی تروریست‌ها دست می‌زنند که برای جلوگیری از پیشروی ارتش کار گذاشته شده بود.

جنگنده‌های ارتش هم مقرها و تجمعات تروریست‌های جبهه النصره و دیگر گروه‌های تکفیری را در حومه شمالی حمص بمباران کردند که به کشته شدن شماری از تروریست‌ها و انهدام ۶ مقر آنها در شهرک‌های تیرمعله، تلبیسه و منطقه الرستن و انهدام چند خودروی مجهز به تیربار و یک موشک انداز در روستای عین حسین منجر شد.

نیروهای ارتش سوریه در عملیات خود علیه تروریست‌های داعشی در روستای عنق الهوای در ۷۰کیلومتری شهر حمص یک موشک انداز و یک دستگاه خودروی زرهی تروریست‌های داعشی را منهدم کردند.

تجمعات تروریست‌های داعشی در روستاهای الشنداخیه و رحوم و رجم القصر هدف حملات ارتش سوریه قرار گرفت.

گروه‌های تروریستی تکفیری هم در صفحات وابسته به خود در شبکه‌های ارتباط اجتماعی به کشته شدن دو نفر از سرکردگان خود ملقب به ابوبکر الیمنی و عبدالرحمن مطر ملقب به ابوبکر الانصاری در حومه شمالی حمص اعتراف کردند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/س

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت قرچک آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.