حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید: هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 27 ذو القعدة 1443 Sunday, 26 June , 2022 تعداد دیدگاهها : 260×
تقدیر ویژه هنرمندان و اهالی فرهنگ از فرماندار و شهردار ورامین
۰۴ تیر ۱۳۹۴ - ۱۹:۲۸
شناسه : 34820

جمع کثیری از هنرمندان، فرهیختگان، پیشکسوتان و اهالی فرهنگ و هنر شهرستان ورامین به همراه شرکت کنندگان مهمان در یادواره، حمایتهای فراوان فرماندار شهرستان ورامین و شهردار و مجموعه شورای اسلامی شهر ورامین از سومین یادواره ملی فرهنگی، هنری «طلوع خرداد» را ارج نهادند.

ارسال توسط :
پ
پ

به گزار ش قرچک آنلاین;به نقل از کمیته اطلاع رسانی یادواره ملی «طلوع خرداد»، دبیر اجرایی سومین یادواره ملی فرهنگی، هنری «طلوع خرداد» در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: بسیاری از هنرمندان و فرهیختگان شهرستان ورامین و همچنین مهمانان تئاتر و موسیقی و مراسم اختتامیه یادواره که ۳۸۹ نفر بودند، در تماس با کمیته اطلاع رسانی و دبیرخانه مرکزی و دائمی سومین یادواره ملی فرهنگی، هنری «طلوع خرداد» اقدامات حمایتی علی حیدریان شهردار و شورای شهر ورامین از این یادواره کشوری را ارزنده، انقلابی و بی نظیر خواندند که باید تقدیر شایسته ای از آن صورت پذیرد.

حمیدرضا آرمان مهر افزود: ۹۹ درصد اقامت و پذیرایی از مهمانان این یادواره در شهرستان ورامین انجام شد که علی حیدریان شهردار فرهنگی و هنردوست شهر ورامین، تمام هزینه های اقامت، هتلینگ و پذیرایی آنها را با تأیید شورای اسلامی شهر ورامین تقبل کرد تا کمک شایانی به برگزاری مطلوب و کم نقص یادواره و مراسم ویژه اختتامیه داشته باشد.

وی اضافه کرد: دو بخش مهم تئاتر(صحنه ای و خیابانی) و سرودهای انقلابی در ورامین برگزار شد که حدود هشت شبانه روز اقامت پرتعداد هنرمندان، هزینه سنگینی داشت؛ ضمن اینکه شهردار ورامین با علاقه وافری که به فرهنگ و هنر دارد، مهمانسرای شهرداری واقع در پارک خانواده را نیز در اختیار مهمانان خواهر سومین یادواره ملی فرهنگی، هنری «طلوع خرداد» قرار داد.

خوانساری فرماندار ورامین

دبیر اجرایی سومین یادواره ملی فرهنگی، هنری «طلوع خرداد» تصریح کرد: تبلیغات محیطی وسیع این یادواره ملی نیز با حمایت قاطع حیدریان، به خوبی در سطح شهر دیده شد تا رتبه برترین و بالاترین حمایت نهادها و ارگانها و همچنین بخش خصوصی استان تهران از سومین یادواره ملی فرهنگی، هنری «طلوع خرداد» به شهرداری و علی حیدریان تعلق بگیرد.

وی به نقش ارزنده این گونه حمایتها از رویدادهای ملی فرهنگی و هنری در شهرستان ورامین نیز اشاره کرد و ادامه داد: به طور حتم این گونه حمایتها از چشم اهالی فرهنگ و هنر دور نخواهد ماند و اجر معنوی چنین خدماتی نیز فقط با خداوند متعال است.

حمایت ویژه و همیشگی فرماندار شهرستان ورامین از فرهنگ و هنر

دبیر اجرایی سومین یادواره ملی فرهنگی، هنری «طلوع خرداد» اظهار داشت: همان طور که محسن خوانساری فرماندار شهرستان ورامین همواره در تمام مراسم فرهنگی و هنری حضور داشته و تمام قد و ویژه از احیای فرهنگ و هنر در این شهرستان دفاع کرده است، در سومین یادواره ملی فرهنگی، هنری «طلوع خرداد» نیز همین گونه عمل کرد.

آرمان مهر افزود: فرماندار شهرستان ورامین در این یادواره ملی تمام ادارات دولتی را برای برگزاری هرچه بهتر آن، بسیج کرد و باعث شد تا بخش قابل توجهی از امکانات و منابع مالی واحدها و شهرکهای صنعتی شهرستان در اختیار برگزارکنندگان سومین یادواره ملی فرهنگی، هنری «طلوع خرداد» قرار بگیرد.

وی تأکید کرد: خوانساری که در یک سال گذشته به شدت پیگیر بازگشت فرهنگسرای ارشاد واقع در میدان ولیعصر(عج) ورامین به اهالی فرهنگ و هنر و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بوده، در این یادواره ملی نیز ثابت کرد که هیچ گاه از افکار و اقدامات فرهنگ دوستانه خود دست نخواهد کشید.

علی حیدریان شهردار ورامین

گفتنی است، محورهای اصلی سومین یادواره ملی فرهنگی، هنری «طلوع خرداد» آراء و اندیشه های امام خمینی(ره) ؛ انقلاب اسلامی در آیینه فرهنگ و ادب و هنر؛ نقش حماسه عاشورا در پیروزی انقلاب اسلامی؛ نقش زنان در قیام ۱۵ خرداد و پیروزی انقلاب اسلامی؛ توجه ویژه به جایگاه قیام ۱۵ خرداد در شکل گیری انقلاب اسلامی؛ نقش مردم ورامین، پیشوا، قرچک و پاکدشت در قیام ۱۵ خرداد و انقلاب اسلامی؛ نقش مرجعیت و روحانیت در قیام ۱۵ خرداد و شخصیت های برجسته تاریخ انقلاب اسلامی بود.

بخش هنرهای تجسمی سومین یادواره ملی فرهنگی، هنری «طلوع خرداد» از ۱۷ خرداد ۹۴ در شش رشته نقاشی، خوشنویسی، گرافیک شامل دو رشته پوستر و تصویرسازی، نقاشی خط و نگارگری در شهرستان پاکدشت آغاز شد؛ بخش داستان، شعر و کتاب نیز از ۲۴ خرداد در شهرستان قرچک؛ بخش فیلم و عکس از ۱۸ تا ۲۰ خرداد در شهرستان پیشوا، بخش سرودهای انقلابی و تواشیح از ۱۹ خرداد در ورامین به مدت دو روز برگزار شد و اجرای بخش تئاتر نیز از ۲۱ خرداد به مدت چهار روز تا ۲۴ خرداد در شهرستان ورامین برگزار شد.

اختتامیه سومین یادواره ملی فرهنگی، هنری «طلوع خرداد» نیز ۲۵ خردادماه در ورامین برگزار شد که دبیرخانه مرکزی و دائمی این یادواره ملی در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ورامین مستقر است

انتهای پیام/س

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت قرچک آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.