حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید: هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 27 ذو القعدة 1443 Sunday, 26 June , 2022 تعداد دیدگاهها : 260×
تقاضای سقط درمانی و مراجعین نزاع در تهران کاهش یافت
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۰
شناسه : 31635

پزشکی قانونی تهران از کاهش تعداد مراجعین نزاع و تقاضای سقط درمانی در فروردین امسال خبر داد.

ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش سرویس اجتماعی قرچک آنلاین; اداره‌کل پزشکی قانونی استان تهران اعلام کرد: در نخستین ماه امسال ۱۰۸ نفر برای دریافت مجوز سقط درمانی (جسمانی) به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کرده اند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۳ که تعداد تقاضا برای دریافت مجوز سقط درمانی (جسمانی) ۱۴۴ نفر گزارش شده بود ۲۵ درصد کاهش یافته است.

شرایط ضروری برای صدور مجوز سقط درمانی به دو گروه تقسیم می‌شود شرایط مربوط به ناهنجاری های جنینی و شرایط مربوط به وجود یک بیماری جدی در مادر که در مورد مشکلات و ناهنجاری های جنینی، تشخیص قطعی ناهنجاری با آزمایش ژنتیک معتبر ویا سونوگرافی معتبر، ناهنجاری یا ناهنجاریها موجب حرج مادر شود، رضایت آگاهانه وکتبی مادر، سن بارداری کمتر از ۱۹هفته براساس سونوگرافی سریال معتبر و اینکه حرج مادر توسط ۳متخصص مربوطه تشخیص و به تایید پزشکی قانونی برسد می باشد.

در نخستین ماه امسال ۷ هزار و ۱۰۴ نفر به دلیل آسیب‌های ناشی از نزاع به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کرده اند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۳ که تعداد مراجعین نزاع ۷ هزار و ۵۳۲ نفر اعلام شده بود ۵.۷ درصد کاهش یافته است.

بنابراین گزارش از کل آسب دیدگان به دلیل نزاع در فروردین ماه امسال ۴ هزار و ۴۹۸ نفر مرد و ۲ هزار ۶۰۶ نفر زن بوده‌اند.

منبع: فرجام نیوز

انتها پیام/س

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت قرچک آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.